Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogSkarpety uciskowe – regeneracja po treningu, wolność od żylaków

Skarpety uciskowe – regeneracja po treningu, wolność od żylaków

Kategorie:
Artykuły partnerów

Jak się okazuje, skarpety uciskowe powinny znaleźć się w szafie większości z nas. Pomagają zredukować skutki zaburzeń krążenia, niosą też wiele korzyści sportowcom. Dowiedz się, co dokładnie wyróżnia podkolanówki uciskowe.

Skarpetki uciskowe – definicja działania

skarpety uciskowe

Skarpety uciskowe to rodzaj wyrobu medycznego, który ma zapewniać stopniowaną kompresję. Zwykle jest noszony w leczeniu obrzęków, żylaków, obrzęków i obrzęków limfatycznych. Działają, zapewniając stopniowaną kompresję, która może pomóc w zmniejszeniu obrzęku i poprawie krążenia krwi w stopach i nogach. Skarpety uciskowe są również bardzo pomocne w leczeniu zaburzeń żylnych, takich jak przewlekła niewydolność żylna (CVI).

Podkolanówki uciskowe męskie lub damskie znalazły też swoje zastosowanie w sporcie. Mogą być noszone jako środek zapobiegawczy dla tych, którzy chcą uniknąć kontuzji lub jako wsparcie mięśni podczas wysiłku. Redukują problemy z zakwasami i skurczami mięśniowymi. Dlatego też są polecane sportowcom oraz osobom wykonującym stojącą pracę, np. nauczycielom, pielęgniarkom oraz kelnerkom. Również w pozycji siedzącej nogi nie mają lekkiego życia – pracownicy biurowi często narzekają na drętwienie i ucisk kończyn.

Dopasowane do potrzeb

Skarpety uciskowe to zdecydowanie wyrób medyczny, o zróżnicowanym stopniu kompresji – od profilaktycznej aż po 3. klasę. Dla osób, u których krążenie krwi dopiero zaczyna szwankować, polecane są pończochy uciskowe o lekkim stopniu kompresji – 12-17 mmHg. Skarpety kompresyjne na żylaki ze stopniowanym uciskiem 18-22 mmHg wykonane są z cienkiej dzianiny, z dodatkiem antybateryjnego srebra i nawilżającego włókna mlecznego.

Dla osób, które mają już za sobą operacje na żylaki lub zakrzepicę, niezbędne będą skarpety kompresyjne 2. lub 3. klasy. Najlepsze będą modele o średniej kompresji 22-27 mmHg, 23-32 mmHg i mocnej kompresji 35-46 mmHg. Dostępne skarpety przeciwżylakowe są pełni bezpieczne i skuteczne, wykonane zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Nie krępują ruchów, pozwalając jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Możesz wypróbować dostępny rozmiar lub zamówić pończochy uciskowe na miarę.

Dla pań oraz dla panów

Skarpety uciskowe męskie to na przykład przeciwdziałające obrzękom po treningu skarpety kompresyjne RelaxSan Sport. W przeciwieństwie do większości modeli na rynku, są to wyroby medyczne, z precyzyjnie rozmieszczonymi wzdłuż całej nogi punktami kompresji. Dotlenione mięśnie szybciej się regenerują, a Ty możesz ćwiczyć nawet mimo schorzeń układu żylnego. To zdecydowanie produkty stworzone z myślą o zdrowiu nóg.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!