Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPoznaj cztery zasady skutecznego dbania o cerę

Poznaj cztery zasady skutecznego dbania o cerę

Kategorie:
Artykuły partnerów

Marzenie o promiennej cerze wcale nie jest jednym z tych, których nie da się zrealizować. Przeciwnie, wystarczy wprowadzić kilka zmian w codziennej pielęgnacji, aby przekonać się, że cera – bez względu na jej rodzaj – może stać się młodsza i bardziej zadbana. Co więcej, zdrowy wygląd cery pomoże również poczuć się lepiej.

dbanie o cerę

Po pierwsze – oczyszczanie

Choć dbanie o stan skóry twarzy wydaje się nam czymś oczywistym, nie wszystkie zabiegi są wykonywane we właściwy sposób. Jednym z częściej popełnianych błędów jest przywiązywanie niewielkiej wagi do oczyszczania cery. Wielu osobom wydaje się, że skoro nie nakładają intensywnego makijażu, nie muszą pamiętać o codziennej pielęgnacji oczyszczającej i regularnym peelingu. Niestety, pozostałości makijażu już od dawna nie są jedynym problemem. Środowisko naturalne jest coraz bardziej zanieczyszczone i już sama obecność poza domem może przyczynić się do pojawienia się na skórze blokujących pory zanieczyszczeń.
Regularne oczyszczanie skóry nie musi być czasochłonne. Kluczowe znaczenie ma codzienne stosowanie kosmetyków do demakijażu, które eliminują codzienne zanieczyszczenia. Warto jednak pomyśleć także o rozwiązania peelingujących, takich jak choćby żel rozpuszczający naskórek z witaminą C oferowany przez Sunew Med. Delikatny kosmetyk pozbywa się pozostałości naskórka szybko, a jednocześnie nie powoduje podrażnień, co z pewnością docenią osoby borykające się ze szczególnie wrażliwą cerą.

Sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/sunew-med-z-wit-c-7711.html

Po drugie – nawilżanie

Jeszcze nie tak dawno o nawilżaniu skóry mówiono przede wszystkim w kontekście czynności ważnych w okresie zimowym. Dziś wiemy jednak, że ma ogromne znaczenie przez cały rok i nie dotyczy wyłącznie osób mających cerę suchą. To właśnie nawilżanie pomaga w utrzymaniu produkcji sebum na odpowiednim poziomie, rozwiązuje więc szereg problemów typowych również dla tych osób, które zmagają się z cerą tłustą. Skóra właściwie nawilżona jest też bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych – w tym zwłaszcza na szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego.
Najlepszym sposobem na nawilżanie skóry jest picie odpowiedniej ilości wody. Bardzo często takie działanie okazuje się jednak niewystarczające. Gdy skóra wymaga intensywniejszych działań warto pomyśleć o zastosowaniu serum nawilżającego oraz maseczek na twarz. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się też kapsułki Oeparol bazujące na oleju z nasion wiesiołka.

Sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/oeparol-dobra-kondycja-skory-20100.html

Po trzecie – ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Choć kremy z wysokim filtrem UV cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nadal możemy spotkać się z błędnym założeniem, w myśl którego warto po nie sięgać przede wszystkim latem. Rzeczywiście, latem zagrożenie ze strony promieniowania UV jest wyjątkowo duże, trudno utrzymywać jednak, że w czasie innych pór roku spada na tyle, aby nie szkodzić cerze. Kremy z filtrem przydają się także zimą, gdy powietrze jest suche. Pomagają też jesienią i wiosną, gdy słońce nadal świeci intensywnie, a nieco niższa temperatura sprawia, że zapominamy o tym, jak ważne dla skóry jest ograniczanie dostępu do niego. Brak troski o ochronę przed promieniami słonecznymi wysusza skórę, osłabia ją i sprawia, że cera sprawia wrażenie niezdrowej.

Po czwarte – zbilansowana dieta

Osoby przekonujące nas, że to, co jemy, ma wpływ na nasz wygląd, wcale nie przesadzają. Skóra reaguje na to, co dostarczamy organizmowi i wcale nie trzeba mieć wrażliwej cery, aby się o tym przekonać. Nie oznacza to, oczywiście, że należy raz na zawsze odstawić pizzę i wino, warto jednak dbać o to, aby dieta bazowała na warzywach i owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz orzechach. Nie ma wcale przesady w twierdzeniu, że niedobory witamin i składników odżywczych mamy wypisane na twarzy.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!