Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogSposoby na odstresowanie się – co może pomóc?

Sposoby na odstresowanie się – co może pomóc?

Kategorie:
Artykuły partnerów

W zabieganym świecie stres jest często spotykanym zjawiskiem. W takiej sytuacji wiedzieć, w jaki sposób można odciążyć swoją głowę od codziennych trosk. Z naszego artykułu dowiesz się, po jakie metody można sięgnąć w celu odstresowania.

odstresowanie się

Zrób coś kreatywnego

Czasami warto oderwać się od codzienności i podjąć się przyjemnego zajęcia, które zajmie czymś Twoją głowę. Taką rzeczą może być na przykład malowanie. Wymaga ono koncentracji, dlatego będziesz mógł łatwo uciec myślami od rzeczy, którymi się przejmujesz. Jeśli nie masz rozwiniętych umiejętności plastycznych, możesz rozważyć obrazy malowane po numerach. Są one dobrym punktem wyjścia dla początkujących, tym bardziej że zestaw zawiera potrzebne farbki oraz pędzelki.

Wprowadź ćwiczenia oddechowe

Kolejną kwestią jest oddech. Niestety, czasami bywa on niedoceniany. Tymczasem pozwala się on znakomicie wyciszyć i uspokoić. Dodatkowo ćwiczenia oddechowe można stosować niemalże w dowolnym miejscu, choć warto mieć nieco prywatności. W Internecie znajduje się całkiem dużo poradników, dzięki którym zobaczysz, w jaki sposób wprowadzić w życie podstawowe techniki. Cały proces może trwać raptem kilka minut, a już taki czas potrafi przełożyć się na zauważalne efekty.

Idź poćwiczyć

Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Nie musisz być prawdziwym atletą, żeby czerpać korzyści z ruchu. Tak naprawdę nawet krótkie ćwiczenia dwa razy w tygodniu są lepszym rozwiązaniem od całkowitego bezruchu. Paradoksalnie poruszanie się i danie mięśniom popracować, może sprawić, że Twój organizm będzie miał więcej energii. Wpływa to również na odczuwalny poziom stresu. Między innymi z tego powodu biznesmeni lub inni ludzie, którzy każdego dnia narażeni są na duże emocje, starają się regularnie ćwiczyć. Po prostu zdają sobie sprawę z tego, że ich głowa może na tym skorzystać. Przy okazji można zadbać również o całe ciało.

Spróbuj medytacji

W kwestii wyciszenia się nie mogliśmy pominąć medytacji. Ta praktyka ma pomóc w osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Aby osiągnąć taki stan, należy skupić się na swoim oddechu, wyciszyć niepotrzebne myśli i wprowadzić się w głęboki relaks.

Medytacja pomaga w wyciszeniu się poprzez oderwanie się od codziennych trosk, które są generatorem stresu oraz napięć. Zminimalizowanie działania umysłu, a tym samym zmniejszenie natłoku myśli, może przełożyć się na lepszą koncentrację, ale również uspokojenie się. Co więcej, niektóre osoby medytują regularnie, aby dzięki temu lepiej radzić sobie w stresowych sytuacjach.

Naukowy świat wykazał, że częste medytowanie przekłada się na mniejszy poziom kortyzolu w organizmie, który jest hormonem stresu. Dlatego też jest to praktyka, którą warto wypróbować na własnej skórze. Kto wie, może okaże się, że jest to coś dla Ciebie?

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc Ci w odstresowaniu się. Możesz przetestować kilka z nich i ocenić, który z nich sprawdza się najlepiej w Twoim przypadku. Pamiętaj również o tym, że w przypadku chronicznego stresu warto pomyśleć o skontaktowaniu się ze specjalistą, aby nie bagatelizować tego problemu.

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!