Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogStomatologia estetyczna – dlaczego jest tak popularna?

Stomatologia estetyczna – dlaczego jest tak popularna?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Od kilku lat możemy zaobserwować stale rosnące zainteresowanie zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej. Czy zajmuje się ta gałąź stomatologii? Jej celem jest przywrócenie nam pięknego, nieskazitelnego uśmiechu. Osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zębów, powinny udać się do gabinetu dentysty, który specjalizuje się w stomatologii estetycznej.

stomatologia estetyczna Gdańsk

W trosce o piękne zęby

Lekarz zaproponuje zabiegi poprawiające kształt i koloryt uzębienia. Warto wiedzieć, że w ten sposób możemy poradzić sobie zarówno z problemem dotyczącym pojedynczego zęba, jak i tym, który występuje na wszystkich zębach. Rozwiązania dobierane są przez stomatologa indywidualnie, w zależności od rodzaju defektu i oczekiwań pacjenta. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o stomatologii estetycznej? Jakie korzyści daje nam korzystanie z tej dziedziny stomatologii?

Olśniewający uśmiech receptą na sukces

Życiowy optymizm i pozytywne nastawienie do nowych wyzwań najczęściej wyrażamy poprzez szeroki uśmiech. Dzięki niemu inni ludzie lepiej nas postrzegają. Osoby, które często się uśmiechają, wydają się bardziej otwarte i godne zaufania.

Dzięki temu mają większe szanse na zawarcie ciekawych znajomości czy zrobienie dobrego wrażenia podczas ważnych spotkań. W sytuacjach takich jak rozmowa o pracę czy spotkanie z potencjalnym klientem ogromne znaczenie ma nasza prezencja i nie chodzi tutaj jedynie o elegancki strój i nienaganne maniery.

Czasami jednak coś powstrzymuje nas przed uśmiechaniem się. W wielu przypadkach jest to niezadowolenie z wyglądu naszego uzębienia. Problemy takie jak kolor zębów w dużym stopniu odbiegający od bieli, nieestetyczne przebarwienia czy nieregularny kształt zębów mogą powodować kompleksy i niechęć do wykorzystywania najskuteczniejszej broni w kontaktach międzyludzkich – uśmiechu. Na szczęście współczesna medycyna daje nam szereg możliwości, dzięki którym jesteśmy w stanie zyskać nie tylko zdrowe, ale także piękne zęby.

Jakie zabiegi oferuje nam stomatologia estetyczna?

Jednym z podstawowych zabiegów, który pomoże nam w uzyskaniu jednolitego kolorytu zębów, jest piaskowanie. Pozwala ono na usunięcie kamienia nazębnego, osadów i przebarwień nawet w trudno dostępnych częściach zębów, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Piaskowaniem szczególnie powinny zainteresować się osoby, które piją duże ilości kawy, herbaty i czerwonego wina oraz codziennie palą papierosy. Warto wiedzieć, że regularne piaskowanie zębów jest korzystne nie tylko dla ich wyglądu zewnętrznego, ale także zapobiega rozwojowi chorób zębów i dziąseł.

Stomatologia estetyczna oferuje nam zróżnicowane metody wybielania zębów. Możemy zdecydować się na wybielanie nakładkowe, które przebiega przy użyciu wybielającego żelu i nakładek, których kształt jest indywidualnie dostosowany do zgryzu. Warto rozważyć także wybielanie za pomocą światła specjalnej lampy, które aktywuje działanie składników zawartych w preparacie wybielającym.

W celu wybrania najlepszej metody należy skonsultować się z doświadczonym stomatologiem estetycznym. Jeśli kolor zębów nie jest jedynym problemem, z którym się zmagamy, lekarz może zaproponować nam licówki. Dzięki nim jesteśmy w stanie zmodyfikować zarówno kolor, jak i kształt naszych zębów.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!