Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogZdecyduj się na stopery do uszu i chroń swój słuch!

Zdecyduj się na stopery do uszu i chroń swój słuch!

Kategorie:
Artykuły partnerów

Działanie hałasu na nasze uszy jest równie szkodliwe, co oddychanie mocno zanieczyszczonym powietrzem, czy uprawianie sportów bez należytego zabezpieczenia. Zależy jednak od poziomu natężenia dźwięku (mierzonego w decybelach) oraz czasu ekspozycji na ten hałas. Ogólnie przyjmuje się, że narażanie się na hałas o natężeniu powyżej 85 decybeli (dB) przez dłuższy czas może prowadzić do uszkodzenia słuchu.

stopery do uszu jakie są

Orientacyjne poziomy natężenia hałasu

 • 60 dB – normalna rozmowa
 • 80 dB – hałas drogowy
 • 90 dB – szum silnika motocykla
 • 100 dB – hałas w klubie nocnym
 • 110 dB – młot pneumatyczny
 • 120 dB – koncerty rockowe
 • 140 dB – wystrzał z broni palnej

Dłuższa ekspozycja na hałas o wyższym poziomie natężenia może powodować szybsze uszkodzenie słuchu. Dlatego ważne jest, aby chronić swoje uszy przed nadmiernym hałasem, szczególnie w przypadku osób, które pracują w hałaśliwych miejscach lub uprawiają sporty wodne lub lotnicze. Znakomicie sprawdzą się w tym celu stopery do uszu.

Stopery do uszu – mała rzecz, a chroni

Istnieje kilka powodów, dla których warto używać zatyczek do uszu, zwanych popularnie stoperami do uszu:

 • Ochrona słuchu – Używanie stoperów do uszu może pomóc w ochronie słuchu przed uszkodzeniami wywołanymi przez hałas. Długotrwałe narażenie na hałas może prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu, a stopery do uszu mogą pomóc w zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia tego problemu.
 • Lepszy sen – Wykorzystywanie stoperów do uszu podczas nocnego wypoczynku może pomóc w poprawie jakości snu, szczególnie w przypadku osób, które mieszkają w hałaśliwych miejscach lub mają trudności z zasypianiem przy hałasie.
 • Ochrona przed wodą – Osoby, które uprawiają sporty wodne, takie jak pływanie, surfing czy kajakarstwo, mogą używać specjalnych zatyczek do uszu, aby chronić swoje uszy przed wodą.
 • Praca w hałaśliwych miejscach – Pracownicy przebywający podczas wykonywanych obowiązków w hałaśliwych miejscach, takie jak fabryki czy budowy, mogą korzystać z zatyczek do uszu, aby chronić swoje uszy przed szkodliwym hałasem.

Należy również pamiętać, że każdy organizm jest inny i różni się od siebie, dlatego warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. słuchu, który pomoże dobrać najlepsze zatyczki do uszu odpowiednie do potrzeb, warunków i preferencji użytkownika.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!