Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogSuplementacja witamin – co musisz o niej wiedzieć?

Suplementacja witamin – co musisz o niej wiedzieć?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Kiedy dieta nie wystarcza, aby uzupełnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze, organizm potrzebuje dodatkowego źródła. Suplementacja witamin to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby odczuwającej dojmujące skutki niedoboru tych związków chemicznych. Wcale nie musimy uprawiać sportu czy narażać się na intensywny wysiłek, aby potrzebować witamin. Zażywanie ich jest skutecznym sposobem wspierania prawidłowej pracy organizmu. W tym artykule zastanowimy się, co warto wiedzieć o suplementacji, zanim się na nią zdecydujemy.

osavi witaminy adek

Jak wybrać odpowiednie suplementy witaminowe?

Konsultacja z lekarzem

Przed rozpoczęciem suplementacji witaminowej zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Profesjonalista będzie w stanie ocenić indywidualne potrzeby pacjenta i zalecić odpowiednie dawki i rodzaje suplementów. Ważne jest, aby unikać nadmiernego spożycia, ponieważ może to prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych. Oczywiście niedobory witamin są jednoznacznie kojarzone z negatywnym samopoczuciem, natomiast warto wiedzieć, że – jak każdy przyjmowany specyfik – same witaminy także możemy po prostu przedawkować. Nie jest to stan zagrażający zdrowiu, jednak z pewnością odczujemy dyskomfort. Po odpowiednie dawkowanie należy zgłosić się do specjalisty.

Jakość suplementów

Podczas wyboru suplementów witaminowych zwracajmy uwagę na ich jakość i renomę producenta. Wybierajmy produkty od zaufanych firm, które stosują dobre praktyki produkcyjne. Certyfikaty i badania niezależnych laboratoriów mogą również świadczyć o wysokiej jakości suplementu. Przykładowo, witaminy z grupy B od niesprawdzonego producenta mogą okazać się mniej skuteczne i wolniej przyswajalne. Wyłącznie renomowane marki cieszące się estymą naukowych instytutów powinny znajdować się w orbicie naszego zainteresowania.

Skład suplementów

Czytajmy uważnie etykiety suplementów i zwróć uwagę na ich skład. Upewnijmy się, że wybrany suplement zawiera odpowiednie dawki witamin i składników odżywczych, których potrzebujemy. Niektóre suplementy mogą również zawierać dodatkowe składniki, takie jak minerały czy probiotyki działające korzystnie dla zdrowia. W tym kontekście również warto się zdać na sprawdzone marki. Na rynku znajdziemy też mieszanki witaminowe – witaminy ADEK stanowią tutaj dobry przykład. Decydując się ta taki preparat, dostarczamy organizmowi niezbędnych witamin: A, D, E i K.

Suplementacja witamin z Osavi

Skoro należy decydować się wyłącznie na rozwiązania renomowanych marek, to i zakupy powinniśmy robić w sprawdzonych sklepach. Osavi to nasz partner w kuracji witaminowej. Rozwiązania dostępne w asortymencie pochodzą wyłącznie od certyfikowanych producentów. Przebadane preparaty gwarantują stuprocentową satysfakcję z zakupu, co wiąże się z poprawą zdrowia oraz samopoczucia. Witaminy A, adaptogeny, zioła… W zależności od indywidualnych potrzeb Osavi zaproponuje nam dokładnie to, czego potrzebujemy. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać preparaty dostosowane do swoich problemów zdrowotnych.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!