Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJakie ubezpieczenie NNW wybrać dla dziecka w wieku szkolnym?

Jakie ubezpieczenie NNW wybrać dla dziecka w wieku szkolnym?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Pojawienie się dziecka wymaga od rodziców całkowitej zmiany życia. Niezbędne jest przecież stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla malucha. Jednak gdy pociecha dorasta i idzie do szkoły, jest bardziej narażona na różne urazy, a i sama może spowodować szkodę. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie NNW wybrać dla dziecka w wieku szkolnym.

Czy ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka jest obowiązkowe?

nnw dla dziecka

Placówki oświatowe wraz z początkiem nowego roku wysyłają do rodziców informację o ofertach polis NNW dla uczniów. Należy pamiętać, że nie ma obowiązku ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków – a tym bardziej godzenia się na propozycje otrzymane od szkoły. Znacznie korzystniej jest poszukać takiej polisy na własną rękę.

Doskonałym narzędziem jest kalkulator ubezpieczeń na życie. Dzięki niemu znajdziesz polisę bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie online jest dostępne przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia. Wystarczy poświęcić kilka minut na wypełnienie krótkiego formularza, aby uzyskać zestawienie ofert od wielu TU. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie szybkość i wygodę.

Ubezpieczenie NNW szkolne – jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie NNW najlepiej się sprawdzi dla Twojego dziecka? Warto dowiedzieć się, na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze oferty.

  • Zakres ochrony

Istnieje wiele ofert ubezpieczeń szkolnych NNW na rynku. Najbardziej podstawowe mają w zakresie ochrony śmierć dziecka czy opiekuna. Wielu rodziców decyduje się na rozszerzenie o zdarzenia takie jak: doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu, złamanie kości, zatrucie, hospitalizacja, porażenie prądem, pogryzienie przez zwierzę czy cyberprzemoc. Warto tak dopasować zakres ochrony polisy, aby uwzględniała ona najbardziej prawdopodobne zdarzenia.

  • Wysokość sumy gwarantowanej

Duże znaczenie przy wyborze ubezpieczenia NNW szkolnego dla dziecka ma także wysokość sumy gwarantowanej. Określa ona maksymalne świadczenie, jakie można uzyskać z tytułu wystąpienia konkretnych zdarzeń. Kwota ta powinna zapewniać możliwość poradzenia sobie z finansowymi następstwami wypadków.

  • Wyłączenia odpowiedzialności

Zanim zdecydujesz się na wybór ubezpieczenia dla dziecka, przejrzyj dokładnie listę wyłączeń odpowiedzialności TU. To sytuacje, w których świadczenie nie zostanie wypłacone. Może ono dotyczyć urazów doznanych podczas uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych, pod wpływem alkoholu i środków odurzających lub w trakcie chuligańskich wybryków.

  • Limity odpowiedzialności

W niektórych polisach są określone limity odpowiedzialności. Dotyczą one zarówno minimalnego progu wypłaty, jak i maksymalnej wysokości refundacji.

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka w wieku szkolnym na rankomat.pl  jest dostępne w różnych wariantach. Dzięki temu, że portal współpracuje z kilkunastoma TU, masz możliwość porównać wiele ofert, a przez to wybrać tę najkorzystniejszą. Wybór polisy online to zatem idealny sposób, aby szybko i tanio ubezpieczyć dziecko z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!