Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogUsuwanie tatuażu laserem

Usuwanie tatuażu laserem

Kategorie:
Artykuły partnerów

Usuwanie tatuażu laserem to świetny sposób na pozbycie się niechcianego tatuażu. Dzięki wykorzystywaniu laserów nanosekundowych q-switch dzieli Cię krok do uzyskania oczekiwanego efektu, bez blizn i oparzeń. Całkowite usunięcie tatuażu jest możliwe, gdy będzie wykonanie serii zabiegów (4-6, niekiedy więcej), w zależności jaki rodzaj tatuażu posiadasz.

usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuaży – czy jest skuteczne?

Usuwanie tatuażu laserem może być skuteczne, jeżeli zostanie spełnionych kilka punktów.

  • Przede wszystkim do tego niezbędny jest specjalny sprzęt, przeznaczony do tego rodzaju zabiegów. Najlepsze rezultaty daje laser Q-switched
  • Duże znaczenie ma to, czy są to profesjonalne tatuaże, czy też amatorskie, na jakiej głębokości skóry znajduje się pigment.
  • Ile tuszu, oraz jakie kolory zostały wykorzystane.

Kiedy nie można skorzystać z zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

W niektórych sytuacjach nie można wykonać zabiegu. Przeciwskazaniami do usunięcia  należy ciąża, cukrzyca, zaburzone krzepnięcie krwi, zmiany skórne, znajdujące się w okolicy tatuażu, świeżo opalona skóra na słońcu lub w solarium, jeżeli w ciągu dwóch tygodni stosowane były leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, witamina A, E, bądź aspiryna.

Działanie lasera Q-switched

Laser z którym możliwe jest usunięcie tatuażu charakteryzuje się tym, że zawiera dwie długości fal światła. Każda z tych fal ma zastosowanie do innego koloru oraz rodzaju tuszu. Taki jest Laser Q-switched, który posiada niezwykle zaawansowaną technologię. Ten sprzęt, dzięki któremu laserowe usuwanie tatuażu  zapewnia bezpieczeństwo oraz brak blizn i wszelkiego rodzaju odbarwień na skórze. Laserowe usuwanie tatuaży z tym sprzętem jest możliwe, zarówno tatuaże profesjonalne, nieprofesjonalne, pourazowe, przebarwienia oraz plamy. Dzięki zabiegu laserowego usuwania tatuażu masz szansę na pozbycie się ewentualnych kompleksów i zdobędziesz pewność siebie. Usunięcie tatuażu

Zabieg usuwania tatuażu będzie dawał zadowalające rezultaty, jeżeli zostanie użyty sprzęt, który emituje impulsy światła nanosekundowe. Podczas tych nanosekund barwnik, bądź pigment momentalnie rozbija się na drobne cząsteczki. Takie laserowe usunięcie tatuażu nie zostawia po sobie śladu na skórze. To wszystko dzięki ekspresowemu tempu, z jakim przekazywana zostaje energia. Dawniej usuwanie tatuaży nie było tak skuteczne, dochodziło do powstawania blizn, ponieważ korzystano z laserów, które emitowały impulsy milisekundowe. Przy usunięciu tatuażu , który posiada opcję Q-switched za sprawą niewielkiej ilości wytwarzanego ciepła nie dochodzi do poparzeń skóry.

Na skuteczność zabiegu wpływa kilka czynników. Laser Q-switch jest najlepszą obecnie metodą, dawniej stosowano zabiegi chirurgiczne, bądź dermabrazję laserową. Kolor tatuażu także ma znaczenie, laser radzi sobie przy usuwaniu tatuaży kolorowych. Trudniej jest usunąć tatuaże w kolorze czarnym, które są wykonane z henny oraz z sadzy.

Cena zabiegu jest zależna od wielkości tatuażu, zabieg trwa od 15-30 minut, warto mieć na uwadze, że czas usuwania tatuaży może się różnić. Wpływa na to rodzaj użytego barwnika, to jak głęboko barwnik znajduje się w skórze. To w jakim wieku jesteśmy, jaki mamy kolor skóry, ile lat ma nasz tatuaż, jaka jest wydolność naszego układu immunologicznego także mają znaczenie. Między początkowymi zabiegami odstęp czasu to około 4 tygodnie, później nawet pół roku.

Najważniejsza przy usuwaniu tatuażu jest cierpliwość. Warto mieć w pamięci, że potrzeba do tego kilku zabiegów. W skrajnych przypadkach niestety, ale tatuaż nie zniknie całkowicie.

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!