Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogWszywka alkoholowa Katowice pomaga zerwać z nałogiem

Wszywka alkoholowa Katowice pomaga zerwać z nałogiem

Kategorie:
Artykuły partnerów

Współcześnie okazji do picia napojów wyskokowych zwykle nie brakuje. Pijemy na urodziny, różne inne wydarzenia rodzinne, wesela, święta i wiele innych. Uczestnictwo w rozmaitych imprezach, na których jest alkohol to norma. Jeśli czujesz, że alkohol przejął władzę nad Twoim życiem i nie jesteś w stanie funkcjonować normalnie jeżeli nie napijesz się nawet niewielkiej ilości alkoholu, może okazać się, że masz problem z alkoholem. Stosowanie wszywki alkoholowej Esperal pomaga skutecznie radzić sobie z chorobą alkoholową.

Im wcześniej zaczniesz walczyć z chorobą alkoholową – tym większe szanse masz na powrót do życia w całkowitej trzeźwości. Dowiedz się więcej o awersyjnej metodzie leczenia choroby alkoholowej.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal i jak działa?

wszywka alkoholowa Katowice

Disulfiram czyli aktywny składnik wszywki alkoholowej Esperal jest to najczęściej stosowany lek u osób z chorobą alkoholową. Połączenie Disulfiramu z alkoholem zawsze wywołuje tzw. reakcję disulfiramową. Na czym polega taka reakcja? Jeżeli pacjent z wszywką zdecyduje się na picie alkoholu spowoduje to już w ciągu kilku minut wielu nieprzyjemnych objawów. Jakich? Nudności, ból i zawroty głowy, kołatanie serca, nadpotliwość, uczucie lęku (szczególnie przed śmiercią).

Wskazania do wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego

Podstawowym wskazaniem do wykonania wszycia Esperalu w specjalistycznej placówce medycznej jest silne uzależnienie od alkoholu, z którym chcemy walczyć. Stosujemy oryginalny lek Disulfiram WZF gwarantujący bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu oraz skuteczność działania. Pacjent powinien być silnie zmotywowany do walki z chorobą alkoholową terapią awersyjną.  W innej sytuacji wszywka może nie spełnić swojej roli.

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje kilka sytuacji, w których uzależniony pacjent nie zostanie dopuszczony do zabiegu zaszycia:

  • Stan upojenia alkoholowego uzależnionego pacjenta. W takich sytuacjach pacjent zostaje skierowany na odtruwanie alkoholowe. Jeżeli chce się zaszyć już dzisiaj. Wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja przed wykonaniem zabiegu.
  • Uczulenie na aktywne składniki wszywki alkoholowej Esperal: Disulfiram.
  • W przypadku kobiet z zaszycia wyklucza ich ciąża oraz karmienie piersią.
  • Różnego rodzaju choroby układu krążenia, wykluczane w wywiadzie medycznym przed zabiegiem.
  • Zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze).
  • Zażywanie niektórych leków, mowa tutaj o lekach w składzie których jest alkohol.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg wszczepienia tabletek z Esperalem pod skórę uzależnionego pacjenta  przeprowadzany jest chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Preparat jakim jest Disulfiram może być stosowany tylko za zgodą pacjenta, dlatego przed zabiegiem podpisuje on stosowne dokumenty (m. in. zgodę na wykonanie zaszycia). Wybierając się na zabieg warto zgłosić się do specjalistycznego gabinetu zajmującego się awersyjnym leczeniem alkoholizmu. Tylko zastosowanie oryginalnego preparatu pozwoli na prawidłowe działania wszywki alkoholowej i skuteczność terapeutyczną. Dzięki zastosowaniu znieczulenia – nawet najbardziej wrażliwi na ból pacjenci nie muszą się obawiać, że zabieg wykonywany w naszym gabinecie będzie bolesny. Zawsze przed wszyciem tabletek z Esperalem pacjent zostaje szczegółowo wypytany przez lekarza o wszystkie przebyte choroby, schorzenia i ogólny stan zdrowia, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Tabletki z lekiem wszywa się najczęściej w okolice pośladka lub łopatki. Zabieg zaszycia alkoholowego trwa maksymalnie 30 minut. Szwy skórne są najczęściej rozpuszczalne, dzięki czemu uzależniony nie ma potrzeby ponownego zgłaszania się do gabinetu aby je ściągnąć. Blizna po zabiegu nie jest widoczna, a zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji.

Czas trwania leczenia Esperalem

Okres leczenia wszywka alkoholowa Katowice wynosi od około 8 nawet do 12 miesięcy. Jeżeli uzależniony pacjent czuje, że wszywka alkoholowa Esperal naprawdę skutecznie pomagała mu utrzymać abstynencję, a bez niej może powrócić do picia, może zdecydować się na wykonanie zaszycia alkoholowego ponownie.

Czy wszywka alkoholowa Esperal może się nie przyjąć?

W niektórych sytuacjach może dojść do odrzucenia wszywki alkoholowej Esperal. Organizm pacjenta może po prostu źle tolerować ciało obce, jakim są wszyte podskórnie tabletki z Esperalem. W takich przypadkach z rany może wyciekać płyn surowiczy, okolica może być tkliwa i zaczerwieniona. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, natomiast wymagają niezwłocznej kontroli u lekarza, który wykonywał zabieg zaszycia. Może być konieczne usunięcie wszywki i wybranie innej formy pomocniczego leczenia alkoholizmu.

Czy do zabiegu trzeba się przygotowywać?

Na zabieg należy przyjść trzeźwym. Jest to warunek konieczny (min. 24 godzinna przerwa w piciu alkoholu). Pacjent nietrzeźwy nie zostanie dopuszczony do zaszycia alkoholowego. Mogłaby wystąpić natychmiastowa reakcja aktywnego składnika wszywki alkoholowej: Disulfiramu z pozostałością alkoholu w krwi pacjenta. Niektórzy zastanawiają się czy przed implantacją leku należy wykonać jakieś dodatkowe badania przed? Nie ma takiej konieczności. Na zabieg nie jest też wymagane skierowanie. Niestety zaszycie alkoholowe przeprowadzają wyłącznie prywatne gabinety, wszywka alkoholowa Esperal nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Co się stanie jeżeli pacjent z wszywką napije się alkoholu?

Jeżeli uzależniony leczący się za pomocą wszywki napije się nawet niewielkiej ilości piwa, wina lub też innych napojów wyskokowych – w ciągu kilku dni nastąpi reakcja disulfiramowa. Objawia się to wystąpieniem szeregu nieprzyjemnych a w konsekwencji nawet niebezpiecznych dla zdrowia reakcji niepożądanych. Są to: duszności, mdłości, wymioty, kołatanie serca i silne pocenie się. W skrajnych przypadkach pacjentowi może grozić nawet zawał serca. Większość osób leczących się awersyjnie rezygnuje w 100% z picia alkoholu. Po okresie leczenia wszywką mają wyrobiony silnie zmysł samokontroli, co nie zmienia faktu, że wiele osób decyduje się na wszywkę ponownie – wtedy gdy zakończy ona swoje działanie.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki

Lekarze są zgodni. Aby wyjść z uzależnienia od alkoholu należy leczyć chorobę kompleksowo. Co to znaczy? Terapię farmakologiczną (w postaci wszywki alkoholowej Esperal) połączyć z psychoterapią. Może to być terapia indywidualna albo grupowa. Wszystko zależy od tego, jaką terapię woli sam uzależniony. Najlepiej zdecydować się na zamknięty ośrodek leczenia uzależnień. W takich placówkach pacjenci nie tylko uczą się na nowo jak żyć w całkowitej trzeźwości lecz poznają również przyczyny swojej choroby – przez co wiedzą jakich sytuacji unikać po wyjściu z ośrodka. Duża część pacjentów po wyjściu z placówki decyduje się na ponowne leczenie za pomocą Esperalu. Twierdzą oni, że z pomocą wszywki alkoholowej Esperal czują się dużo pewniejsi i wiedzą, że nie będą dla nich straszne nawet sytuacje kryzysowe. Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie powstrzyma ich wtedy przed piciem alkoholu.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!