Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogWszywka alkoholowa Łódź to popularna metoda walki z nałogiem

Wszywka alkoholowa Łódź to popularna metoda walki z nałogiem

Kategorie:
Artykuły partnerów

Alkoholizm jest wyniszczającą chorobą. Jeżeli osoba uzależniona zbyt późno zareaguje, może doprowadzić nawet do śmierci. Nałóg ten powoduje zniszczenia zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej człowieka uzależnionego. Na szczęście wielu alkoholików po jakimś czasie chce zerwać z nadużywaniem alkoholu. Pomocną metodą może być wszywka alkoholowa Esperal. Czy Esperal i Disulfiram to to samo? Jak działa wszywka alkoholowa?

Czy alkoholizm można wyleczyć? Na te pytania można znaleźć wiele odpowiedzi w sieci, jednak nie zawsze są one zgodne z prawdą. Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem, powinieneś znać odpowiedzi na powyższe pytania. W tym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

Czym właściwie jest Esperal?

wszywka alkoholowa Łódź

Esperal to dawna nazwa substancji znajdującej się w tabletkach wszywki alkoholowej. Obecnie jej nazwa to Disulfiram, jednak skład i działanie pozostaje takie samo. Przyjęło się również, że na wszywkę alkoholową potocznie mówi się Esperal. Jest to jedna z metod wspierających leczenie alkoholizmu, zaliczana do metod awersyjnych, a więc takich, które powodują strach lub wstręt to czegoś, w tym przypadku do alkoholu. Aktywny składnik wszywki alkoholowej: Disulfiram po połączeniu z alkoholem powoduje wiele skutków ubocznych, które początkowo przypominają silne zatrucie alkoholowe (kaca), lecz później mogą prowadzić nawet do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci. Dlatego osoba uzależniona z wszywką musi przez cały swój okres terapii awersyjnej zachowywać 100% abstynencję.

Czas działania wszywki a leczenie alkoholizmu

Zastosowanie wszywki alkoholowej pozwala na zachowanie przez alkoholika przez bardzo długi czas. Objawy wywołane spożyciem alkoholu w trakcie terapii sprawiają, że alkoholik zaczyna unikać alkoholu i zmieniać zdanie na jego temat. Dokładny czas działania wszywki alkoholowej zależy między innymi od wieku, stanu zdrowia oraz etapu uzależnienia osoby leczącej się i jest to przeważnie okres 8-12 miesięcy. Alkoholicy decydują się na wszywkę najczęściej na początku leczenia, ze względu na pomoc w zachowaniu trzeźwości i pokonanie głodu alkoholowego, można jednak zdecydować się na nią w każdym momencie terapii. Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem niezwykle wydajnym i wygodnym. Raz wszyte tabletki działają od razu i nie trzeba pamiętać o codziennym ich zażywaniu.

Warto dokonać zabiegu w sprawdzonej i profesjonalnie przystosowanej do tego placówce, takiej jak na przykład nasz gabinet https://esperallodz.com/. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wszywka alkoholowa Łódź działa prawidłowo i leczenie awersyjne przyniesie oczekiwany skutek.

Skuteczność stosowania Esperalu

Wszywka alkoholowa Esperal to jedna z metod, która stosowana jest już od lat i wykazuje bardzo dużą skuteczność. Dzięki niej wiele osób uzależnionych od alkoholu zakończyło leczenie sukcesem i od lat pozostaje w trzeźwości. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek, który trzeba spełnić, by wszywka była skuteczna. Osoba uzależniona od alkoholu musi chcieć zmiany w swoim życiu. Jeśli alkoholik nie będzie przekonany do tego, czy chce zacząć się leczyć, pokusa sięgnięcia po alkohol będzie zbyt silna, a wszywka nieskuteczna. Może to spowodować sytuację, w której zdrowie, a nawet życie alkoholika będzie zagrożone.

Wszywka alkoholowa Esperal i jej działanie

Alkoholizm to jedna z chorób, która pozostaje z uzależnionym do końca życia. Można zakończyć terapię sukcesem, jednak nigdy już nie można powrócić do picia, gdyż może to spowodować nawrót choroby. Jedną z metod, która pomaga w leczeniu alkoholizmu jest wszywka alkoholowa Esperal. Wszywka ma postać tabletek z substancją czynną Disulfiram, której dawna nazwa to Esperal i jest to ta sama substancja, która działa tak samo. Jak działa wszywka?

Tabletki umieszczone w ciele alkoholika uaktywniają się, gdy wykryją alkohol. Wówczas, zaburzają funkcjonowanie wątroby, która nie ma możliwości bezpiecznego usunięcia alkoholu z organizmu. Alkoholik zaczyna odczuwać silne bóle głowy i brzucha, wymiotuje, trzęsą mu się ręce, serce kołacze, a ciśnienie skacze. Osoba uzależniona poci się nadmiernie i spada jej nastrój. Takie objawy będą pojawiać się za każdym razem po napiciu się niedużej ilości alkoholu. Wypicie jego większej ilości może spowodować uszkodzenia wątroby, nerek czy serca, a także zawał serca, ślepotę, a nawet śmierć!

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Pacjent zgłaszający się na zabieg musi być całkowicie trzeźwy. Jeżeli lekarz zorientuje się, że uzależniony jest w stanie upojenia alkoholowego, nie zostanie dopuszczony do wykonywania zaszycia. Musi on utrzymać min. 24 godzinną abstynencję. Warunkiem koniecznym jest także silna motywacja uzależnionego do leczenia Esperalem. Jeżeli będziemy zmuszać pacjenta do zaszycia, wszywka alkoholowa Esperal nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeżeli pacjent zgodzi się na zabieg, lekarz przeprowadza z nim szczegółowy wywiad medyczny. Wywiad ten ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań (nietrzeźwość w dniu zabiegu, uczulenie na aktywny składnik wszywki: Disulfiram, ciąża i karmienie piersią, a także zaburzenia psychiczne i próby samobójcze w przeszłości). Jeżeli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, uzależniony podpisuje stosowne dokumenty, a lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe. Implantacja dzięki temu jest całkowicie bezbolesna, a zabieg komfortowy. Następnie, jak już znieczulenie zacznie działać, lekarz nacina skórę pacjenta oraz wsuwa w powstałą szczelinę lek z Esperalem. Ilość tabletek najczęściej dobierana jest do wagi pacjenta. Ranę lekarz zaszywa szwami, które się samodzielnie rozpuszczają. Dzięki temu pacjent po zaszyciu nie musi ponownie zgłaszać się do gabinetu w celu ich zdjęcia.

Wszywka alkoholowa Esperal pomaga budować podstawy do życia w trzeźwości

Wszywka alkoholowa Esperal to swego rodzaju straszak przed spożywaniem alkoholu. Jej działanie powoduje, że osoba uzależniona woli pozostać trzeźwa, niż się napić, dzięki czemu zachowuje całkowitą abstynencję. Pozostanie w trzeźwości na dłużej pokazuje alkoholikowi, że życie bez picia może być przyjemne i lepsze niż popadanie w ciągi alkoholowe. Wszywka alkoholowa pomaga budować nowe nawyki, które pomagają zachować abstynencję oraz zdrowie.

Musimy wiedzieć, że wszywka alkoholowa Esperal nie powinna być stosowana samodzielnie. Zawsze musi być wspierana innymi formami leczenia alkoholizmu, opartych przede wszystkim na psychoterapii. Największą skutecznością cieszą się terapie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Pacjenci opuszczający tą placówkę mają silnie wyrobiony zmysł samokontroli, potrafią żyć w trzeźwości i najczęściej poprawnie funkcjonują w środowisku rodzinnym, zawodowym oraz społeczeństwie. Niektórzy z nich zapobiegawczo stosują nadal terapię awersyjną, która pomaga im w chwilach kryzysu. Esperal może być również stosowany po zakończeniu leczenia terapeutycznego w ośrodku. Zaszycie alkoholowe można powtarzać, jeżeli pacjent czuje, że tego potrzebuje, oczywiście z ponownym wykluczeniem wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do implantacji.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!