Nie wiesz jak przestać pić? Męczy Cię już choroba alkoholowa, ale bardzo trudno jest Ci przestać pić? Nic dziwnego. Uzależnienie od alkoholu jest ciężką chorobą, która nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci chorego.
Im wcześniej rozpoczniemy walkę z tym wyniszczającym nałogiem, tym lepiej. Tym większe są szanse, że wrócimy do normalnego funkcjonowania, nie tylko w środowisku rodzinnym, lecz również zawodowym. Być może myślisz, że życie bez alkoholu jest niemożliwe. Nic bardziej mylnego, życie w całkowitej trzeźwości ma dużo więcej zalet. Przede wszystkim Twój organizm będzie zdrowszy i będzie lepiej funkcjonował. Jeżeli szukasz pomocy w skutecznym utrzymaniu abstynencji, zgłoś się na zabieg implantacji wszywka alkoholowa Warszawa.
Dlaczego warto zdecydować się na Esperal Warszawa?
Duża liczba osób uzależnionych traktuje implantację wszywki alkoholowej Esperal jako swój pierwszy krok na drodze do całkowitej trzeźwości. Dlatego terapia awersyjna staje się coraz bardziej popularna. Dodatkowym atutem Esperalu jest fakt, że jest to metoda mało inwazyjna. Tabletki z Esperalem wszyte raz, działają przez okres ok. 8 nawet do 12 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu danego pacjenta. Mając w swoim organizmie wszywkę nie musimy się martwić o tym, że zapomnimy przyjąć leku.
Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?
Esperal to lek, który jest wszywany osobie uzależnionej, aby dzięki aktywnemu składnikowi wszywki: Disulfiramowi skutecznie powstrzymywać osobę uzależnioną od spożywania napojów alkoholowych. Substancja ta powoduje zaburzony metabolizm alkoholu, jeżeli pacjent z wszywką napije się nawet niewielkich ilości alkoholu. Wtedy uzależniony doznaje wielu nieprzyjemnych objawów niepożądanych, które są dokuczliwe ponieważ są bardzo intensywne oraz działają długo (nawet do 10 godzin).
Co się stanie jeżeli wszywka połączy się z alkoholem?
Połączenie wszywki alkoholowej z alkoholem może prowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Niestety w konsekwencji może to być nawet zagrożenie życia. Niektóre z dolegliwości, które powoduje wszywka po połączeniu z alkoholem przypominają zatrucie alkoholowe. Mowa tutaj o mdłościach, wymiotach, silnych bólach głowy czy też drżeniach mięśni, zaczerwienieniu twarzy oraz nadmiernego pocenia się. Niestety reakcja disulfiramowa (połączenie aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu z alkoholem) może spowodować w konsekwencji nawet zawał serca, lub też znacznie pogorszyć obecny stan zdrowia uzależnionego pacjenta. Dlatego tak bardzo istotne jest aby uzależniony podczas całego okresu kuracji terapią awersyjną utrzymywał 100% abstynencji. Jeżeli pacjent będzie powstrzymywał się od picia alkoholu wszywka będzie obojętna dla organizmu i nie grożą mu żadne nieprzyjemne dolegliwości.
Zalecenia przed zabiegiem zaszycia alkoholowego
- Pacjent przed zaszyciem musi utrzymać minimum 24 godzinną abstynencję.
- Na zabieg nie jest wymagane skierowanie.
- Osoby zgłaszające się na implantację do specjalistycznego gabinetu nie muszą we własnym zakresie kupować leku (zapewniamy oryginalny lek: Disulfiram WZF, który gwarantuje skuteczność leczenia).
- Przed zabiegiem nie jest wymagane zrobienie dodatkowych badań.
- Pacjent musi być silnie zmotywowany do leczenia Esperalem. Uzależnionego nie można zmuszać do zaszycia. Może to spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości jeżeli zaszyty pacjent napije się nawet niewielkiej ilości trunków wysokoprocentowych.
Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?
Zaszycie alkoholowe nie jest zabiegiem inwazyjnym. Trwa on niecałe 30 minut i jest całkowicie bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu miejscowym). Osoby przychodzące na zabieg muszą być trzeźwe i silnie zmotywowane do wykonania zaszycia. Przed implantacją tabletek z Esperalem przechodzą oni wywiad medyczny z lekarzem, który wyklucza wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Jeżeli uzależniony zostanie zakwalifikowany do wykonania zaszycia, po podpisaniu dokumentów zostaje mu podane znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz wykonuje niewielkich rozmiarów nacięcie na skórze, aby wsunąć tam tabletki z lekiem. Ranę po zabiegu chirurg zaszywa szwami. Najczęściej pacjenci decydują się na szwy rozpuszczalne, które w ciągu kilku dni same się rozpuszczają. Po zabiegu pacjent otrzymuje stosowne zaświadczenie.
Czas działania wszywki alkoholowej Esperal
Producent oryginalnego leku: Disulfiram WZF sugeruje, że wszywka działa przez okres 8 miesięcy. Doświadczenie osób mających styczność z terapią awersyjną pokazuje, że wszyte podskórnie tabletki z Esperalem mogą działać o wiele dłużej (nawet do roku czasu). Jeżeli uzależniony czuje potrzebę dalszego leczenia terapią awersyjną – jest to oczywiście możliwe. Po wykluczeniu przeciwwskazań, pacjent może poddać się ponownemu zaszyciu.
Jakie są przeciwwskazania do zaszycia?
- nietrzeźwość (pacjent musi mieć minimum 24 godzinną przerwę w spożywaniu napojów alkoholowych przed zabiegiem),
- nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram WZF oraz inne jego składniki,
- ciąża i karmienie piersią,
- niektóre choroby układu krążenia,
- zażywanie leków w składzie których jest alkohol,
- zaburzenia psychiczne,
- brak odpowiedniej motywacji do leczenie awersyjnego (pacjenta nie można zmuszać).
Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu wszycia Esperalu?
Wszycie tabletek z Esperalem nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Osoby po zaszyciu muszą jedynie uważać aby nie zabrudzić ani nie moczyć zbyt długo rany. Wszystko po to aby rana goiła się prawidłowo. W ciągu kilku dni od wykonania zabiegu rana powinna się zagoić. Pacjent powinien w tym okresie zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego (np. ćwiczeń na siłowni), a także dźwigania. Jeżeli zauważy, że z rany wycieka płyn surowiczy, lub też rana stała się tkliwa, bolesna a okolica jej zaczerwieniona – pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. To samo w przypadku pojawienia się niewielkiej torbieli w okolicach rany.
Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej
Wszywka alkoholowa to skuteczna metoda farmakologiczna, która wspomaga leczenie choroby alkoholowej wymuszając na osobie uzależnionej całkowitą awersję do spożywania nawet niewielkich ilości alkoholu. Czy wszywka alkoholowa Esperal jest w stanie – jeśli będzie stosowana jako jedyna metoda walki z chorobą alkoholową wyleczyć alkoholizm? Niestety nie. Alkoholizm leczony tylko za pomocą wszywki alkoholowej Esperal nie wyleczy choroby alkoholowej. Potrzebne są także inne formy terapii uzależnień, oparte na psychoterapii. Pacjent do wyboru ma rozmaite formy terapeutyczne. Począwszy od spotkań w grupie Anonimowych Alkoholików, do terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, gdzie może zgłosić się na terapię indywidualną lub grupową. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań pacjenta oraz jego motywacji do leczenia alkoholizmu. Terapie uzależnień przeprowadzane w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień charakteryzują się wysoką skutecznością leczenia.