Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogWszywka alkoholowa Warszawa nazywana jest tabletką na alkoholizm

Wszywka alkoholowa Warszawa nazywana jest tabletką na alkoholizm

Kategorie:
Artykuły partnerów

Niestety, alkoholizm jest chorobą przewlekłą, która może prowadzić do nieodwracalnych szkód w organizmie człowieka, a w konsekwencji nawet do śmierci. Alkoholikiem jest się całe życie. Dość często osoba, która przestaje pić, z czasem powraca do nałogu. Nazywane jest to wtedy „nawrotem choroby”. Konsekwencje te mogą mieć destrukcyjny wpływ nie tylko na osobę cierpiącą, ale także na funkcjonowanie rodziny, czy też najbliższych znajomych.

Najbardziej rozpowszechnionym na świecie rodzajem uzależnienia jest właśnie uzależnienie od alkoholu. Liczba osób uzależnionych stale rośnie, szacuje się, że na świecie żyje blisko 30 milionów alkoholików. Należy podkreślić istnienie tzw. „trzeźwych alkoholików”. Jest to sytuacja, w której osoba pozostaje uzależniona od alkoholu przez całe życie. Mimo skutecznego leczenia, takiego jak abstynencja czy odzyskanie kontroli nad swoimi myślami, zachowaniem i uzależnieniem, można spotkać się z tym określeniem. Wielu z nim pomaga w tym czasie wszywka alkoholowa Esperal. Sprawdź czym jest popularna terapia awersyjna i dlaczego warto zdecydować się na leczenie Esperalem?

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

wszywka alkoholowa warszawa

Wszywka alkoholowa Esperal jest bardzo popularną metodą leczenia alkoholizmu. Większość zgłaszających się pacjentów na zabieg zna działanie tabletek z Esperalem. Należy pamiętać, że alkoholizm nie jest chorobą osób z marginesu społecznego, ale dotyka wszystkich, nawet tych o wysokim statusie społecznym.

Jak działa wszywka? Aktywnym składnikiem Esperalu jest: Disulfirmam. Połączenie tej substancji z etanolem może wywołać bardzo nieprzyjemną reakcję w organizmie. Są to: mdłości, wymioty, drżenie mięśni, silne bóle głowy i wiele innych. Czym te objawy różnią się od zwykłego kaca? Czyli silnego zatrucia alkoholowego? Tym, że objawy niepożądane pojawiają się niemalże od razu po napiciu się przez pacjenta z wszywką niewielkiej ilości alkoholu oraz tym, że wszywka po połączeniu z etanolem może w konsekwencji spowodować nawet zawał serca, co stanowi realne zagrożenie życia uzależnionego. Wszywka alkoholowa Esperal dzięki temu skutecznie uniemożliwia pacjentowi stosowanie picie alkoholu. Ponieważ połączenie alkoholu z wślizgiem może być tak niebezpieczne, pacjenci mogą nie chcieć podejmować ryzyka, które mogłoby doprowadzić do utraty zdrowia oraz dobrego samopoczucia, a nawet utraty życia.

Czy do zabiegu zaszycia trzeba się specjalnie przygotowywać?

Nie ma takiej potrzeby. Zabieg implantacji tabletek z Esperalem nie jest zabiegiem szczególnie ingerującym w organizm uzależnionego. Dzięki temu, że nie jest to zabieg inwazyjny, nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań przed zaszyciem oraz skierowania. Pacjent na zaszycie musi zgłosić się całkowicie trzeźwy. Wymagana od niego jest przynajmniej 24 godzinna abstynencja. Oczywiście im dłuższa jest przerwa pomiędzy spożywaniem alkoholu, a zaszyciem – tym lepiej. Ogranicza to praktycznie do zera ewentualne wystąpienie natychmiastowej reakcji disulfiramowej po połączeniu aktywnego składnika wszywki z pozostałością etanolu w krwi uzależnionego.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania implantacji tabletek z Esperalem?

  • uczulenie (nadwrażliwość) na składniki leku, szczególnie na jego aktywny składnik: Disulfiram,
  • nietrzeźwość pacjenta w dniu planowanego zabiegu (uzależniony jest zobowiązany do utrzymania całkowitej abstynencji na minimum 24 godziny przed planowanym zaszyciem alkoholowym, w przeciwnym wypadku nie zostanie on dopuszczony do wykonania implantacji leku),
  • ciąża oraz laktacja,
  • zażywanie niektórych leków, szczególnie takich, które w swoim składzie mają alkohol (w takich sytuacjach pacjent po konsultacji z lekarzem decyduje się na odstawienie leków),
  • niewydolność serca,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • zaburzenia psychiczne (dość istotne są także próby samobójcze w przeszłości).
  • niedawno przebyty zawał serca (w ciągu pół roku od daty planowanej implantacji).

Wszystkie ewentualne inne przeciwwskazania zawsze są wykluczane w szczegółowej rozmowie lekarza z pacjentem przed wykonaniem zaszycia.

Jak wygląda zabieg implantacji Esperalu?

Wszywka alkoholowa Esperal jest zabiegiem krótkim (trwa ok. 20 minut, razem z podpisaniem wszystkich stosownych dokumentów przed) oraz całkowicie bezbolesnym, ponieważ wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przez cały czas trwania zabiegu jest przytomny i w pełni świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Zgłaszając się do specjalistycznej placówki, pacjent ma pewność, że podczas implantacji Esperalu zostanie wykorzystany oryginalny lek: Disulfiram WZF. Dodatkowo, w placówce https://gabinetchirurgiczny.com/ pacjent nie musi się martwić zakupem leku “wszywka alkoholowa Warszawa” (który jest dostępny wyłącznie na receptę), ponieważ oryginalny lek jest wliczony w cenę zabiegu. Przed zabiegiem chirurg przeprowadza z lekarzem rozmowę na temat jego ogólnego stanu zdrowia, który ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Jeżeli uzależniony zostanie zakwalifikowany do zaszycia, podpisuje zgodę na zabieg. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że pacjent do implantacji tabletek z Esperalem nie powinien być zmuszany. Zmuszanie uzależnionego do leczenia awersyjnego najczęściej nie przebiega poprawnie i kończy się fiaskiem. Dodatkowo, w takiej sytuacji narażamy nałogowca na poważny uszczerbek na zdrowiu, jeżeli będzie on spożywał napoje alkoholowe podczas terapii awersyjnej. Blizna po zabiegu nie jest widoczna, ponieważ lekarz wykonuje bardzo małe nacięcie na skórze pacjenta i wsuwa w nie lek. Ilość tabletek dobierana jest najczęściej do wagi uzależnionego. Szwy używane do zabiegu są rozpuszczalne, oznacza to, że nie ma konieczności zgłaszania się ponownie pacjenta w celu ich ściągnięcia. Rozpuszczają się one same.

Rekonwalescencja po wszyciu Esperalu

Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do domu, do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Esperal nie wpływa w żaden sposób na koncentrację uzależnionego, dlatego może on prowadzić samochód. Po zabiegu pacjent musi odpowiednio pielęgnować ranę (uważać, aby jej długo nie moczyć oraz nie zabrudzić). Jeżeli uzależniony zauważy, że rana jest zakażona – tzn. boli, jest opuchnięta i zaczerwieniona, a niekiedy pulsuje, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Do lekarza należy zgłosić się również w sytuacji pojawienia się niewielkiej torbieli w okolicach rany. Sytuacja ta zdarza się niezwykle rzadko, ale torbiel może oznaczać, że organizm potraktował wszywkę jako ciało obce i odrzucił lek. Każdy organizm jest inny i może reagować na lek inaczej. Lekarz po obejrzeniu stanu rany podejmuje decyzję o dalszym leczeniu awersyjnym. Może się okazać, że pacjent będzie musiał zdecydować się na inną metodę wspomagającą w kompleksowym leczeniu alkoholizmu.

Czas działania wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje swoje działanie przez okres od 8 nawet do 12 miesięcy. Po tym czasie, jeżeli pacjent nadal chce kontynuować leczenie awersyjne można zgłosić się ponownie na zabieg zaszycia alkoholowego, oczywiście z wykluczeniem wszystkich przeciwwskazań do zabiegu.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!