Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJakie wymiary i wysokość biurka są optymalne?

Jakie wymiary i wysokość biurka są optymalne?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Kupując biurko dla dziecka lub dla siebie, często skupiamy się przede wszystkim na wyglądzie mebla, niewiele miejsca poświęcając aspektom technicznym. Tymczasem jego wysokość i wymiary stanowią kluczowy aspekt z punktu widzenia komfortu pracy i zdrowia naszego kręgosłupa. Jaka wysokość biurka jest odpowiednia? Jak ją obliczyć? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

1. Standardowe wymiary i wysokość biurka

2. Jak dopasować wysokość biurka do wzrostu dziecka?

3. Kilka słów o krzesłach biurowych

Optymalna wysokość biurka to kwestia, której warto poświęcić sporo czasu. Możesz być pewien, że nieprawidłowa wysokość biurka szybko da o sobie znać, objawiając się bólami pleców, wadami postawy, a nawet mniej typowymi dolegliwościami, takimi jak bóle głowy.

wysokość biurka dla dziecka

Standardowe wymiary i wysokość biurka

Na rynku dostępna jest szeroka gama biurek dopasowanych zarówno do potrzeb dzieci i dorosłych. Przeważnie tworzone są one według jednego schematu konstrukcyjnego i określane mianem uniwersalnych. Niestety, nie oznacza to, że spełniają wymagania wszystkich klientów.

W przypadku większości modeli standardowa wysokość biurka wynosi ok. 72-75 cm. Taka wysokość to optymalne wymiary biurka dla osób średniego wzrostu, nie przekraczającego 170 cm. Jeśli natomiast odbiegamy od tego kryterium, może okazać się, że mebel po prostu nie zapewnia właściwych warunków do aktywności. Dobrym pomysłem jest zakup biurka z regulowaną wysokością blatu, na przykład modeli elektrycznych. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, skorzystaj ze znajdujących się niżej porad, jak dobrać wysokość biurka.

Wysokość biurka jest zdecydowanie najważniejszym parametrem. Pozostałe wymiary, czyli szerokość biurka i głębokość blatu mają znaczenie bardziej indywidualne, uzależnione od sposobu korzystania czy liczby wykorzystywanego sprzętu. W większości przypadków standardowe wymiary biurka komputerowego pod tym względem będą wystarczające.

Jak dopasować wysokość biurka do wzrostu dziecka?

Jak dopasować wysokość biurka? Jak wspomnieliśmy już wcześniej, warianty o standardowym rozmiarze będą odpowiednie ludzi, których wzrost nie przekracza 170 cm. W przypadku osób wyższych trzeba poszukiwać mebli wyższych niż 80-85 cm, zaś niższych – poniżej 70 cm.

Prawidłowa wysokość biurka może zostać ustalona za pomocą dostępnych w sieci kalkulatorów.

Kilka słów o krzesłach biurowych

Równie ważną rolę odgrywają fotele egronomiczne. Tu króluje jedna zasada: im więcej możliwości regulacji, tym lepiej. Najważniejsze będzie profilowane oparcie i podłokietniki, które będą wspierały pracę kręgosłupa i ułatwią znalezienie odpowiedniej pozycji.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!