Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie jako psycholog?

Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie jako psycholog?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Psychologia to branża, która cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym zresztą dziwnego. Coraz więcej osób przekonuje się do tego, że wizyty u psychologa pozytywnie wpływają na ich życie i pozwalają na rozwiązywanie problemów. Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie na stanowisku psychologia?

psycholog zatrudnienie

Po pierwsze studia

Choć zdaniem wielu osób praca jako psycholog bez studiów jest możliwa, to jednak nie da się ukryć, że odpowiednie zaplecze w postaci 5-letnich studiów, a przynajmniej studiów podyplomowych znacznie szerzej otwiera nam drzwi do zatrudnienia w tej branży.

Takie studia zapoznają z różnymi obszarami psychologii – psychologią poznawczą, społeczną, biznesową, neuropsychologią, czy psychologią wychowawczą i pozwolą na podjęcie świadomej decyzji, w którą stronę kierują się nasze zainteresowania. Obecnie oferta studiów podyplomowych jest także niezwykle bogata i uwzględnia kierunki psychologiczne, które w dużej mierze skupiają się na praktyce, co może być bardzo cenne w pracy.

Podyplomowy staż zawodowy pod okiem psychologa

Samo ukończenie studiów, choć niezbędne do uzyskania tytułu psychologa nie zapewni nam pracy. Bezpośrednio po studiach musimy dodatkowo uczestniczyć w podyplomowym stażu zawodowym, który w bardzo praktyczny sposób przygotuje nas do pracy na stanowisku psychologa.

Doświadczony psycholog, który jednocześnie zostanie naszym mentorem, będzie radził nam, dawał wskazówki i pomagał w trudnych sytuacjach. Po ukończeniu stażu uzyskamy stosowny dokument, który umożliwi poszukiwanie pracy na stanowisku psychologa.

Ciągły rozwój wiedzy i kompetencji

Psychologia to niezwykle szeroki obszar, który dzieli się na kilkanaście odnóg. Warto sukcesywnie zwiększać swoje kompetencje i uczęszczać na kursy, warsztaty i prelekcje, które zapewnią nam dodatkową wiedzę, istotną z punktu widzenia ciągłego rozwoju na stanowisku psychologa.

Nie możemy także zapominać o ciągłym samodoskonaleniu – specjalistyczna literatura, wyniki badań, czy raporty – to wszystko pozwoli nam być na bieżąco i z pewnością zwiększy nasze szanse na zdobycie bardziej satysfakcjonującej posady w branży psychologii.

 

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!