Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogZdrowie i samopoczucie każdej kobiety dojrzałej pod kompleksową opieką!

Zdrowie i samopoczucie każdej kobiety dojrzałej pod kompleksową opieką!

Kategorie:
Artykuły partnerów

Popularne powiedzenie mówi, że prawdziwe życie zaczyna się po 40-ce. Tkwi w nim sporo prawdy, zwłaszcza w przypadku płci pięknej. Kobiety dojrzałe to bowiem pełne życia, świadome własnych potrzeb jednostki, które po odchowaniu dzieci, mogą wreszcie skupić się na sobie – karierze, pasjach i zainteresowaniach. Pewien problem w samorealizacji kobiet dojrzałych może stanowić zdrowie – w okolicach 40-45 roku życia większość kobiet wkracza w tzw. klimakterium, czyli fazę poprzedzającą menopauzę. Jest to czas intensywnych zmian hormonalnych, które oddziaływają na wiele sfer kobiecego życia.

Zdrowie kobiety dojrzałej – jak kompleksowo się o nie zatroszczyć?

kobieta dojrzała

Kobiety po 45+ powinny szczególną wagę przywiązywać do profilaktyki zdrowotnej. Składają się na nią regularnie wykonywane badania kontrolne, dzięki którym można upewnić się, co do dobrego stanu swojego zdrowia, a jeśli dzieje się coś niepokojącego, postawić prawidłową diagnozę we wczesnym stadium rozwoju choroby. Oprócz badań, warto także dbać o swoje ciało i wygląd – regularnie uprawiać aktywność fizyczną, zdrowo się odżywiać, a także wykonywać bezpieczne i dobrane do indywidualnych potrzeb zabiegi upiększające, które pozwolą na dłużej zachować młodzieńczy urok.

Wiele kobiet w wieku dojrzałym traktuje proces starzenia się ich organizmu jako coś nieodwracalnego i nieuniknionego. W dzisiejszych czasach pojęcie „starzeć się z godnością” nabiera jednak zupełnie innej barwy – godne starzenie się nie polega już bowiem na pogodzeniu się z nieprzyjemnymi objawami, złym samopoczuciem i chorobami towarzyszącymi starzeniu się organizmu i przejściu nad nimi do porządku dziennego. Współczesna medycyna z roku na rok ma bowiem coraz więcej do zaoferowania kobietom dojrzałym, pozwalając znacząco poprawić jakość ich życia i wyeliminować problemy zdrowotne, których pozbycie się stało się możliwe dzięki osiągnięciom nowoczesnej nauki.

dojrzała kobieta

Specjalistyczne centrum medyczne dedykowane potrzebom kobiet dojrzałych

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie kobiet dojrzałych to kompleksowe, skomplikowane i bardzo odpowiedzialne zadanie, które warto powierzyć specjalistom z prawdziwego zdarzenia. Specjalnie z myślą o kobietach w sile wieku w Krakowie powstało Osteomed – specjalistyczne centrum medyczne dedykowane kobietom dojrzałym oraz ich potrzebom. Mieści się ono w klinice medycznej z 30-letnim stażem i oferuje kompleksową opiekę medyczną ukierunkowaną właśnie na potrzeby kobiet dojrzałych. Każda pacjentka może liczyć na indywidualne podejście i pełne zaangażowanie lekarzy i specjalistów, którzy za pomocą nowoczesnych metod, zabiegów i procedur medycznych przywrócą jej dobre zdrowie i jakość życia.

Osteomed oferuje całościową opiekę medyczną dla kobiet dojrzałych. Z jego usług mogą skorzystać panie, które właśnie wkraczają w okres menopauzy oraz pragną wyeliminować niekorzystne objawy związane ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ich organizmie. W Osteomed można wykonać wszystkie istotne badania profilaktyczne oraz skorzystać z bogatej oferty zabiegów leczniczych, opracowanych specjalnie z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu kobiet 45+. Do usług każdej pacjentki są doświadczeni i empatyczni lekarze z takich specjalizacji, jak m. in. ginekologia, endokrynologia, ginekologia estetyczna, flebologia, reumatologia, fizjoterapia i wiele innych.

 

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!