Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogCzym charakteryzuje się autyzm?

Czym charakteryzuje się autyzm?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Autyzm dotyka wielu dzieci. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się to zaburzenie i jak można pomóc pociechom. W tym poradniku znajdziesz kilka cennych wskazówek. Poznaj szczegółowe informacje!

Czym jest autyzm?

czym jest autyzm

fot. materiały prasowe

To zaburzenie neurorozwojowe związane z nietypową pracą mózgu. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w wieku 3 lat. Chociaż wszystkich symptomów wyeliminować się nie da, wsparcie specjalisty może znacznie poprawić komfort życia pacjenta. Ponadto osoby z autyzmem po odpowiedniej terapii z powodzeniem nawiązują relacje społeczne. Wielu z nich w przyszłości zakłada rodziny i odnosi sukcesy zawodowe, co bez pomocy ekspertów może być niezwykle trudne.

Jeżeli więc zaobserwujesz u dziecka objawy autyzmu, koniecznie udaj się do cenionego specjalisty. Wysoką renomą cieszą się eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic, którzy do każdego przypadku podchodzą w indywidualny sposób. Ponadto możesz umówić się na wizytę w gabinecie, a także online. Z tej propozycji skorzystało już wiele osób, które zgodnie podkreślają profesjonalizm lekarzy i terapeutów.

Objawy autyzmu

Podstawowym objawem autyzmu jest trudność w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Dzieciom z zaburzeniami trudno zrozumieć rówieśników i utrzymywać relacje przez dłuższy czas. Zdarza się, że nawet zwyczajna rozmowa stanowi duży kłopot. Autyzm cechuje niechęć do bliskich kontaktów z innymi ludźmi.

Kolejny niepokojący symptom to zastępowanie werbalnej komunikacji poprzez pisanie czy wskazywanie. Natomiast u dzieci, które chętniej rozmawiają, zaobserwować można nietypowy sposób wypowiedzi. Mowa często rozwija się powoli, a młodzi pacjenci unikają kontaktu wzrokowego. W dodatku mimika nie odzwierciedla wypowiadanych słów. Można też zauważyć, że zdania oznajmujące brzmią jak pytania.

Niekiedy dzieci z zaburzeniami powtarzają słowa czy zadane pytania, lecz nie odpowiadają na nie. Innym razem odpowiedzi mogą być niedopasowane do sytuacji. Warto również pamiętać, że osoby z autyzmem nie zawsze rozumieją ironię.

Postaw na wsparcie ekspertów

Specjaliści z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic pomogli już wielu osobom, które zmagają się z różnymi formami autyzmu. Mowa tu nie tylko o autyzmie dziecięcym, ale również atypowym czy zespole Aspergera. Eksperci postawią trafną diagnozę, a następnie zaproponują skuteczną terapię, która pozwoli pacjentom cieszyć się wartościowymi kontaktami społecznymi i złagodzi wiele objawów.

Pamiętaj, że wczesne wykrycie problemów i wsparcie specjalisty będą wręcz nieocenione dla rozwoju pociechy. Eksperci zgodnie podkreślają, że sumienna terapia i stosowanie się do zaleceń gwarantuje bardzo dobre efekty. Jeżeli więc zauważysz niepokojące symptomy, nie czekaj.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!