Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaZaburzenia lękowe Kobyłka

Zaburzenia lękowe Kobyłka

 

Borykasz się od dłuższego czasu z lękiem, który utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie? Terapia zaburzeń lękowych w Kobyłce, pomoże Ci poradzić sobie ze stresem. Uczucia lęku doświadczamy na co dzień i jest to całkowicie normalne. Zdarza się jednak, że stres jest na tyle silny, że nasze samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu. Jeżeli szybko zareagujemy i zgłosimy się po pomoc, możemy szybko odzyskać równowagę psychiczną. A może zauważasz podobne objawy u kogoś z Twoich bliskich? Nie czekaj i skontaktuj się z nami. Zajmujemy się terapią zaburzeń lękowych także u dzieci. Leczenie zaburzeń lękowych w Kobyłce pozwala odzyskać pacjentom spokój i pogodę ducha.

Czym są zaburzenia lękowe?

Lęk to całkowicie normalna reakcja organizmu na trudną sytuację życiową, zmartwienie, stres. Jednak lęk, który jest bardzo nasilony i nieadekwatny do wywołujących go czynników, możemy nazwać zaburzeniem lękowym. Wyróżniono wiele rodzajów zaburzeń lękowych, m. in. uogólnione zaburzenie lękowe, fobia społeczna, zaburzenie lękowe obsesyjno-kompulsyjne czy zaburzenie lękowe z napadami lęku. Tego typu zaburzenia mogą utrudniać życie w wielu obszarach – relacjach z innymi ludźmi, w pracy, niemożność zrelaksowania się.

Jakie są objawy zaburzeń lękowych?

Kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji życiowej, naturalne jest, że możemy odczuwać większy stres. Jeśli jednak trudne emocje utrzymują się przez dłuższy czas, możemy podejrzewać, że rozwinęło się u nas zaburzenie lękowe.

Jakie są typowe objawy tego typu zaburzeń?

 • odczuwanie lęku przez dłuższy czas;
 • nadmierne zamartwianie się;
 • częste rozdrażnienie, problemy z koncentracją;
 • objawy somatyczne, takie jak napięcie mięśni, suchość w ustach, zwiększona potliwość, zawroty głowy, kołatanie serca;
 • kłopoty ze snem, koszmary;
 • częste powracanie do wydarzeń z przeszłości, analizowanie sytuacji, która wywołała stres;
 • lęk, który się pojawia, jest tak intensywny, że ogranicza działania i aktywność chorującej osoby, co powoduje, że taki człowiek może izolować się od otoczenia.

Zaburzenia lękowe u dzieci – pomoc psychologiczna w Kobyłce

Problemy natury psychicznej dotyczą nie tylko dorosłych. Zaburzeń lękowych doświadczają także dzieci. Objawiają się podobnie jak u dorosłych, jednak należy bacznie obserwować dziecko albo nastolatka, ponieważ nie zawsze potrafi powiedzieć o swoich emocjach.

Lęki dziecięce na pewnych etapach rozwoju są zupełnie normalne. Jeżeli jednak, utrudniają dziecku prawidłowe funkcjonowanie, warto odwiedzić psychologa dziecięcego i wdrożyć odpowiednią terapię.

 

 

 

 

 

 

 

Jakie są najczęstsze zaburzenia lękowe u dzieci?

 • lęki separacyjne – spowodowane rozstaniem z opiekunem;
 • ogólne zaburzenia lękowe – nadmierne zamartwianie się przez dziecko różnymi sytuacjami, np. złą oceną, kłótnią z kolegą;
 • lęk napadowy – ataki paniki, które zjawiają się nagle i są bardzo silne, dziecko odczuwa kołatanie serca, trudności z oddychaniem, poci się;
 • fobie społeczne i specyficzne – lęk przed sytuacjami społecznymi, zjawiskami atmosferycznymi, zwierzętami;
 • mutyzm wybiórczy – dziecko nie mówi w wybranych sytuacjach społecznych, poza nimi komunikuje się prawidłowo.

Stany lękowe u dorosłych – psychoterapia Kobyłka

Jakie wyróżniamy stany lękowe, które najczęściej pojawiają się u dorosłych?

 • fobia społeczna – unikanie sytuacji społecznych, spowodowane lękiem przed nawiązywaniem relacji z innymi;
  napady lękowe, inaczej panika – nagły i bardzo silny lęk, który objawia się dusznościami, zawrotami głowy, bólami w klatce;
 • nerwica lękowe – uporczywy lęk, który powoduje, że człowiek czuje się przytłoczony;
 • zaburzenia depresyjno-lękowe – lęki sprawiają, że mamy gorsze samopoczucie;
 • nerwica natręctw – pojawianie się natrętnych myśli, przez które chorująca osoba czuje przymus wykonywania pewnych czynności;
 • zaburzenia dysocjacyjne – amnezja, fuga i inne zaburzenia, powodujące utratę kontroli nad sobą własnym ciałem, zachowaniem, pamięcią).

 

Jeżeli rozpoznajesz wymienione objawy u siebie, zgłoś się na leczenie zaburzeń lękowych do naszej poradni psychologicznej niedaleko Kobyłki – zrobimy wszystko, by pomóc Ci odzyskać równowagę psychiczną.

 

 

Jak można leczyć zaburzenia lękowe?

Dużo osób zastanawia się czy zaburzenia lękowe są uleczalne. Aby terapia była skuteczna, niezbędna jest prawidłowa diagnoza, wykluczenie innych chorób fizycznych oraz wdrożenie odpowiedniej metody leczenia, dostosowanej do pacjenta. Leczenie lęku w naszej poradni psychologicznej w pobliżu Kobyłki odbywa się pod opieką wykwalifikowanych terapeutów z doświadczeniem. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, zwracając uwagę na jego potrzeby i oczekiwania. Dzięki ich wiedzy oraz zaangażowaniu i empatii, można uzyskać fachową pomoc, która pomoże pacjentowi odzyskać równowagę życiową.

 

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź: