Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Anna Blachowska

Psycholog, Terapeuta TSR, Life & Business Coach

Kim jestem?

 

Nazywam się Anna Blachowska i jestem psychologiem pracującym w podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz life-coachem w podejściu wielopoziomowym.

 

 

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim ciekawością świata osoby przychodzącej do
mnie oraz indywidualnym, nieschematycznym podejściem.

 

Z kim pracuję?

 

 

Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15. roku życia.

 

 

Prowadzę warsztaty tematyczne umiejętności psychospołecznych np. radzenia sobie ze
stresem, asertywności czy też wykorzystywania zalet charakteru.

 

 

Wykształcenie, szkolenia i kursy

 

 

Podczas moich pięciu lat studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim zdecydowałam się na specjalizację w zakresie wspierania rozwoju osobowości. Dodatkowo, moja ścieżka naukowa prowadziła mnie do nauki coachingu pod okiem dr hab. Mirosławy Huflejt-Łukasik, polskiej prekursorki tej dziedziny.

 

 

Moje zaangażowanie w działalność naukową zaowocowało publikacją w renomowanym czasopiśmie psychologicznym, co pozwoliło mi zgłębić temat perfekcjonizmu. Ta wiedza umożliwia mi dostrzeganie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów perfekcjonizmu, a także z entuzjazmem podchodzę do wspierania osób, które pragną złagodzić presję perfekcjonistycznych dążeń.

 

 

Moje edukacyjne poszukiwania wzbogaciły się również o ukończenie I i II poziomu kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Z początkiem bieżącego roku podjęłam kolejny krok na mojej zawodowej ścieżce, rozpoczynając eksternistyczne studia psychoterapeutyczne w ramach programu szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

 

 

Obecnie, poszerzając moje horyzonty i dążąc do zrozumienia człowieka w jeszcze szerszym kontekście, kontynuuję naukę na kierunku teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To bogate i zróżnicowane doświadczenie edukacyjne kształtuje moje profesjonalne podejście, pozwalając mi na pełniejsze wsparcie i zrozumienie potrzeb osób, z którymi pracuję.

 

 

Doświadczenie zawodowe

 

 

Moje doświadczenie zawodowe kształtowało się (i wciąż się kształtuje) poprzez pracę w poradni psychologiczno-pedagogicznej, udział w stażach coachingowych oraz trenerskich, a także organizowanie i prowadzenie warsztatów dla różnych grup, takich jak młodzi sportowcy, studenci oraz uczniowie szkół.

 

 

Z jakimi trudnościami można się do mnie zgłosić?

 

 

Mogę być pomocna m.in. w takich obszarach jak:

 

 

 • zaburzenia lękowe,
 • stany depresyjne,
 • zaburzenie afektywne dwubiegunowe,
 • zaburzenia odżywiania,
 • kryzysy życiowe,
 • strata, żałoba,
 • rozstanie,
 • uzależnienia,
 • przemoc,
 • zmiany, nowe etapy w życiu, przystosowanie do nowej roli budowanie i wzmacnianie pewności siebie,
 • wyznaczanie celów,
 • wspieranie kreatywności,
 • budowanie i wzmacnianie asertywności.

 

 

 

Metody pracy i nurty terapeutyczne

 

 

Jako psycholog, zdecydowanie opieram swoje metody pracy na Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, która stawia w centrum osobę przychodzącą do mnie po pomoc, uznając ją za największego eksperta swojego życia. Jestem przekonana, że każdy klient posiada już w sobie wszystkie niezbędne zasoby do osiągnięcia pełni dobrostanu.

 

 

W mojej praktyce psychologicznej z pasją czerpię również inspiracje i refleksje z głębin starożytnej filozofii antycznej oraz judaizmu, dzięki moim studiom teologicznym na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ta wielowymiarowa perspektywa pozwala mi na bogatsze spojrzenie na ludzkie doświadczenia i duchowość.

 

 

Jako life-coach stosuję wielopoziomowe podejście, które zakłada, że każda zmiana powinna być rozumiana w sposób holistyczny. Oznacza to, że zmiany dokonane w jednym aspekcie życia mogą wpłynąć na wiele innych jego obszarów. W pracy z klientami wykorzystuję techniki takie jak wizualizacja, angażowanie wielu zmysłów, ruch oraz wyobraźnia, co pomaga w pełniejszym i bardziej twórczym podejściu do wyzwań.

 

 

Dla utrzymania wysokiej jakości świadczonych przeze mnie usług swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

Publikacje / Prace badawcze

 

 

Działalność badawcza w okresie studiów zaowocowała publikacją naukową dotyczącą
związków stanu flow z perfekcjonizmem (Blachowska, A., Waleriańczyk, W., & Stolarski, M.
(2023). Striving for a perfect flow: Testing the 2× 2 model of perfectionism in trail runners.
Personality and Individual Differences, 212, 112278.).

 

 

Co więcej miałam przyjemność uczestniczyć w międzynarodowej konferencji psychologii
sportu, podczas której prezentowałam swój projekt badawczy.

 

 

Języki

 

 

Z ogromną płynnością komunikuję się zarówno w języku polskim, który jest moim językiem ojczystym, jak i w języku angielskim, w którym osiągnęłam zaawansowany poziom C1.

 

 

Doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego jako lektor pozwoliło mi nie tylko doskonale opanować jego struktury i niuanse, ale również zrodziło w moim sercu głęboką pasję do jego używania.

 

 

Hobby i zainteresowania

 

 

W moich chwilach wolnych od pracy zawodowej oddaję się pasji biegania długodystansowego. Z zamiłowaniem poświęcam czas na oglądanie filmów przyrodniczych o wielorybach. Te majestatyczne, tajemnicze istoty inspirują mnie swoją siłą i spokojem. W spokojniejsze dni, relaks znajduję w układaniu puzzli.

 

 

Ponadto, moje zainteresowania intelektualne kieruję ku pogłębianiu wiedzy filozoficznej, co pozwala mi na eksplorowanie różnorodnych perspektyw na ludzką kondycję i istnienie. Z zaciekawieniem zagłębiam się w refleksje i nauki dr Jordana Petersona, których głębia myśli i przemyślenia często stanowią punkt wyjścia do własnych rozważań na temat życia i jego wyzwań.

 

 

Jak umówić się na wizytę?

 

 

Na wizytę do mnie możesz umówić się: telefonicznie, mailowo lub za pomocą kalendarza online.

 

 

Wołomin

ul. Miła 3

tel. 501 775 717

email: recepcja@spokojwglowie.pl

kalendarz: rezerwacja wizyt Wołomin