Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaZespółNatalia Matuszczyk

Natalia Matuszczyk

Psycholog, Terapeuta, Psychotraumatolog, Interwent kryzysowy

Nazywam się Natalia Matuszczyk. Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną, psychologiem śledczym oraz  psychotraumatologiem.

 

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS, następnie na tej samej uczelni ukończyłam studia podyplomowe z psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej. Chcąc dalej pogłębiać swoją wiedzę i zdolności ukończyłam psychotraumatologię w Szkole Wyższej Collegium Humanum.

 

W trakcie nauki odbywałam praktyki studenckie w szpitalu SPDSK na oddziale psychiatrii dziecięcej w Warszawie, podczas których nauczyłam się m.in. w jaki sposób korzystać z mojej wiedzy aby wspierać osoby najbardziej potrzebujące, jak wykorzystywać umiejętność aktywnego słuchania, w jaki sposób wspomóc młodych pacjentów przebywających na oddziale, jak pozytywny wpływ na młodych ludzi ma filmoterapia. Doświadczenie zdobyte na praktykach bardzo często wykorzystuje w pracy.

W pracy z pacjentami dorosłymi bazuję przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu, szacunku i otwartości na sytuacje, w której się do mnie zgłaszasz. Nie oceniam, nie narzucam. Wskazuje drogę, której wspólnie będziemy się uczyć.

„Osoby samorealizujące się mają głębokie poczucie identyfikacji, współczucia i uczucia dla ludzi w ogóle. Czują pokrewieństwo i więź tak, jakby wszyscy byli członkami jednej rodziny”.

( Maslow, A. Motywacja i osobowość. 1954)

Dlaczego warto ze mną podjąć współpracę?

 

  • Jako psycholog i psychotraumatolog kieruje się przede wszystkim dobrem Pacjenta. Możesz liczyć na wsparcie, otwartość i przede wszystkim wspólne poszukiwanie rozwiązań dla twoich zmartwień i problemów.
  • Zawsze dbam o przyjazną, otwartą oraz pełną zrozumienia atmosferę podczas spotkań.
  • Nie zostawiam Pacjenta bez pomocy, zawsze jestem do Twojej dyspozycji!
  • Do życia podchodzę holistycznie, uważam, że ciało i dusza najlepiej działają kiedy ze sobą współgrają.
  • Nie neguje innych specjalistów, jeżeli zauważymy, że powinieneś zgłosić się do kogoś z innej dziedziny, pomogę i polecę osobę, do której możesz się zgłosić.
  • Pracuje z osobami LGBTQ+.

Zapewniam pomoc psychologiczną pacjentom z różnych obszarów w okolicy Warszawskiej Białołęki lub online dla Pacjentów z całej Polski. Prowadzę również spotkania w języku angielskim.

Na wizytę możesz umówić się telefonicznie, mailowo lub za pomocą kalendarza on-line.