Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaZespółNatalia Matuszczyk

Natalia Matuszczyk

Psycholog, Terapeuta, Terapeuta rodzin, Psychotraumatolog

Kim jestem?

 

 

Cześć! Nazywam się Natalia Matuszczyk. Jako psycholog specjalizujący się w psychologii klinicznej, psychologii śledczej oraz psychotraumatologii, moim najwyższym priorytetem jest dobro Pacjenta.

 

 

W mojej pracy terapeutycznej stawiam na otwartość, empatię i skoncentrowanie się na wspólnym poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci sprostać wyzwaniom, zmartwieniom oraz problemom, z jakimi się zmagasz. Z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzę do każdego przypadku, oferując wsparcie oparte na najnowszej wiedzy naukowej i wieloletnim doświadczeniu.

 

 

Moim celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której będziesz mógł/mogła poczuć się wysłuchany/a i zrozumiany/a, a przede wszystkim – gdzie razem będziemy pracować nad odnalezieniem drogi prowadzącej do poprawy Twojego samopoczucia i jakości życia.

 

 

„Osoby samorealizujące się mają głębokie poczucie identyfikacji, współczucia i uczucia dla ludzi w ogóle. Czują pokrewieństwo i więź tak, jakby wszyscy byli członkami jednej rodziny.” (Maslow, A. Motywacja i osobowość. 1954)

 

 

Z kim pracuje?

 

 

Obecnie indywidualnie pracuje z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi.

Prowadzę również terapię rodzinne.

 

 

Uwielbiam pracować z osobami LGBT+ oraz bez problemu radzę sobie z pracą w języku angielskim!

 

 

Wykształcenie kursy i szkolenia

 

Od zawsze moim marzeniem było pomagać ludziom jako psycholog. To pragnienie skierowało moje kroki na następujące tory:

 

 

 • Uniwersytet SWPS, gdzie z pasją i zaangażowaniem podjęłam i ukończyłam studia magisterskie z psychologii, specjalizując się w psychologii klinicznej. Uważam, że ta specjalność pozwoliła mi na zrozumienie głębi ludzkiego umysłu i emocji, a także na zdobycie umiejętności niezbędnych do profesjonalnego wsparcia osób w potrzebie.
 • Uniwersytet SWPS, studia podyplomowe z psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej. To doświadczenie pozwoliło mi na zdobycie unikalnej wiedzy na temat zachowań ludzkich w kontekście prawnym i kryminalistycznym, co jest nieocenione w mojej pracy zawodowej.
 • Szkoła Wyższa Collegium Humanum, studia podyplomowe z psychotraumatologii. Ukończenie tego kierunku ugruntowało moje umiejętności w zakresie rozumienia i leczenia traumy, co jest kluczowe w efektywnej pracy z osobami doświadczającymi skutków traumatycznych wydarzeń.

 

 

Każdy etap mojej edukacji nie tylko przybliżał mnie do realizacji marzenia o byciu psychologiem dla ludzi, ale także pozwalał mi na budowanie solidnych fundamentów do świadczenia profesjonalnego wsparcia, bazującego na empatii, zrozumieniu i naukowym podejściu.

 

 

Doświadczenie zawodowe

 

 

W trakcie nauki odbywałam praktyki studenckie w szpitalu SPDSK na oddziale psychiatrii dziecięcej w Warszawie, podczas których nauczyłam się m.in. w jaki sposób korzystać z mojej wiedzy aby wspierać osoby najbardziej potrzebujące, jak wykorzystywać umiejętność aktywnego słuchania, w jaki sposób wspomóc młodych pacjentów przebywających na oddziale, jak pozytywny wpływ na młodych ludzi ma filmoterapia. Doświadczenie zdobyte na praktykach bardzo często wykorzystuje w pracy.

 

 

Z jakimi trudnościami można się do mnie zgłosić ?

 

 

Możesz zgłosić się do mnie z każdym problemem, który na dany moment jest końcem Twojego świata, wspólnie będziemy przechodzić drogę, w której odnajdziesz na nowo sens i siłę do działania.

 

 

Obszary z którymi pracuje to m.in.:

 

 

 • Uzależnienia,
 • PTSD,
 • Zaburzenia lękowe,
 • Zaburzenia emocjonalne,
 • Zaburzenia nastroju,
 • Schizofrenia,
 • Stany psychotyczne,
 • Zachowania autoagresywne,
 • Problemy z jedzeniem (bulimia, anoreksja, nadjedzenie),
 • Zaburzenia psychosomatyczne,
 • Brak akceptacji siebie,
 • Trudności komunikacyjne,
 • wiele innych 🙂

 

Metody pracy i nurty terapeutyczne

 

 

Do życia podchodzę holistycznie, uważam, że ciało i dusza najlepiej działają kiedy ze sobą współgrają. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami moich pacjentów, na każdego z nas działają inne nurty, praktyki, teorie dlatego też staram się przeplatać znane mi nurty w taki sposób aby moi klienci byli zawsze zadowoleni.

 

 

Co więcej?

 

 

 • Zawsze dbam o przyjazną, otwartą oraz pełną zrozumienia atmosferę podczas spotkań.
 • Nie zostawiam Pacjenta bez pomocy, zawsze jestem do Twojej dyspozycji!
 • Nie neguje innych specjalistów, jeżeli zauważymy, że powinieneś/powinnaś zgłosić się do kogoś z innej dziedziny, pomogę i polecę osobę, do której możesz się zgłosić.

 

 

Języki

 

 

Spotkania prowadzę w języku polskim i angielskim.

 

 

Opinie

 

 

 • „Z Panią Natalią spotykam się od kilku miesięcy i jest to dla mnie bardzo ciekawa i rozwijająca praca nad sobą. Bardzo dziękuję za profesjonalizm i holistyczne podejście do problemów którymi się dzielę i zachowań nad którymi pracuję. Za każdym razem otrzymuję pomoc i wsparcie którego potrzebuję w bardzo trudnym dla mnie życiowo memencie.” – Monika
 • „Dziecko wyszło bardzo zadowolone i z prośba abyśmy jeszcze wrócili. Jestem przekonana, że wizyty przyniosą oczekiwany rezultat. Pani Natalia bardzo miła z fajnym podejściem do najmłodszych pacjentów.” – Brawurka
 • „Jak zawsze jestem zadowolona z wizyty u Pani Natalii Matuszczyk. Pani Natalia słucha, nie ocenia i czasem jednym zdaniem potrafi nazwać dane uczucia, co jest bardzo istotne, bo od tego zrozumienia wszystko się zaczyna. Jestem zawsze po tych rozmowach uspokojona i z nadzieją patrzę w przyszłość. Dziękuję” – Katarzyna
 • „Pani Natalia jest bardzo sympatyczna, ma dobrą energię, uważnie słucha, daje cenne wskazówki. To było dopiero drugie spotkanie, a już dostrzegłam zmiany w postrzeganiu przeze mnie wielu spraw. Mam wielką nadzieję na poprawę mojego życia z pomocą Pani Natalii. Dziękuję” – Kasia

 

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z recenzjami na profilu Poradni „Spokój w Głowie” na Booksy oraz rekomendacjami na Google.

 

 

Hobby i zainteresowania

 

 

Interesuje się kulturą Japońską, jestem pasjonatką podróży i uwielbiam otaczać się ludźmi z różnych kultur. Uwielbiam poszerzać obszary swojej samoświadomości, odkrywać coraz to nowsze możliwości postrzegania świata.

 

 

Kocham kawę szczególnie jednej popularnej sieci, lubię nowinki internetowe, zawsze wiem co jest na topie i o czym się mówi 🙂

 

 

Chętnie otaczam się sztuką w każdej postaci od muzyki i koncertów do filmu i teatru.

 

 

Jak umówić się na wizytę?

 

 

Na wizytę do mnie możesz umówić się: telefonicznie, mailowo lub za pomocą kalendarza online. Przyjmuję osoby z różnych obszarów w okolicy Warszawskiej Białołęki lub online z całego świata.

 

 

Warszawa – Białołęka

ul. Mochtyńska 65

tel. 725 396 700

email: bialoleka@spokojwglowie.pl

kalendarz: rezerwacja wizyt Warszawa-Białołęka