Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKiedy mężczyzna tęskni za kobietą?

Kiedy mężczyzna tęskni za kobietą?

Kategorie:
DorosłyZwiązki i relacje

Mężczyźni mają tendencję do ukrywania swoich uczuć. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o tęsknienie za kobietą. Odgrywają twardzieli i nie chcą się przyznać, że chcieliby, żeby ukochana przy nich była. Czasami może być naprawdę trudno stwierdzić, czy mężczyźnie rzeczywiście brakuje kobiecej obecności. Zaraz poznasz oznaki, które pomogą Ci zidentyfikować, kiedy on za Tobą tęskni.

Spis treści:

W jakich przypadkach facet zaczyna tęsknić?

Kiedy facet zaczyna tęsknić, gdy jest w związku?

Czy on już za mną tęskni?

Ile czasu potrzebuje mężczyzna, by zatęsknić za swoją kobietą?

Czy mężczyźni tęsknią za swoimi kobietami po rozstaniu?

Jak poznać, że facet zaczyna żałować rozstania?

Po jakim czasie facet zaczyna żałować rozstania?

Co facet myśli, gdy tęskni za kobietą?

Jak sprawić, żeby mężczyzna tęsknił za kobietą?

 

W jakich przypadkach facet zaczyna tęsknić?

facet tęskni za kobietą

Tęsknota za kimś jest czymś wyjątkowym. Często może być nawet bardzo ważnym czynnikiem w poważnym związku. Oznacza to, że na przykład oboje tęsknicie za sobą, kiedy wyjeżdżacie gdzieś osobno. Zresztą wierz lub nie, ale musicie za sobą tęsknić. Nie możesz być z kimś 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i oczekiwać, że związek będzie idealny. To nie tak działa. Jeśli zawsze jesteś z kimś, bardzo trudno jest go docenić. Zapominasz, jak pozytywnie wpłynął na Twoje życie.

Zamiast tego przyjmujesz jego obecność za pewnik. Dlatego pary powinny od czasu do czasu spędzić trochę czasu osobno. Wybierz się na wakacje tylko z przyjaciółkami, abyście mogli z partnerem bardzo za sobą tęsknić. A znajomość znaków, które on w swojej tęsknocie będzie wysyłał, pozwoli Ci ustalić, czy Twój związek jest naprawdę zdrowy.

Istnieje jednak druga strona tęsknoty. Czasami facet odczuwa ją, gdy dojdzie do rozstania. Co prawda, to zależy od kilku czynników, które wpływają na jego uczucia. Na przykład od tego:

 • ile trwał Wasz związek;
 • co było powodem rozstania;
 • czy doszło do zdrady;
 • kto kogo zostawił;
 • jak wyglądała Wasza relacja;
 • czy Twój były ma nową partnerkę.

To wszystko wpływa na odczuwanie tęsknoty i działanie w kierunku jej okazywania.

Kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić, gdy jest w związku?

Mężczyzna potrzebuje przestrzeni, by się zakochać. I to dlatego często pod nieobecność dopiero zaczyna doceniać swoją kobietę i naprawdę rozumieć swoje uczucia. Dlatego, zamiast osaczać faceta, daj mu trochę przestrzeni. Czasami warto się zdystansować, by ocenić, czy on naprawdę Cię kocha i za Tobą tęskni.

Mężczyźni nie zawsze jasno wyrażają swoje uczucia. Na pewno wtedy, gdy on łatwo dzieli się swoimi emocjami, gdy jesteście razem, lepiej będzie mu przychodzić komunikacja tęsknoty, gdy będziecie osobno. Nieważne, czy tylko wyjdziesz gdzieś z koleżankami, czy wyjedziesz na weekend. To kiedy Twój facet zacznie za Tobą tęsknić, zależy od siły więzi i uczuć między Wami oraz sposobu, w jaki on ujawnia swoje emocje.

Niestety większość panów musi długo pracować nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, zanim obnażą się ze swych uczuć. Ale dopóki tak się nie stanie, zadaniem kobiet jest czytanie między wierszami i znajdowanie oznak jego tęsknoty.

Czy on już za mną tęskni?

czy on już za mną tęskni

Po czym poznać, że Twój facet tęskni za Tobą, gdy jesteś daleko od niego?

Oto typowe oznaki, że facet tęskni za Tobą:

 • Dużo do Ciebie pisze – SMS-y, nawiązuje kontakt przez komunikatory internetowe, bo chce wiedzieć, co robisz, gdzie jesteś itp.
 • Dzwoni, mimo że normalnie nie lubi rozmawiać przez telefon, ale pragnie usłyszeć Twój głos.
 • Chce wiedzieć, jak Ci minął dzień.
 • Ciekawią go plotki, pyta o wszystko i ze szczegółami pamięta, co mu powiedziałaś.
 • Lubi i komentuje wszystkie Twoje posty i relacje w mediach społecznościowych bez względu na to, czego one dotyczą.
 • Oznacza Cię w memach i postach, które według niego Cię interesują.
 • Wysyła Ci wiadomości w mediach społecznościowych, kiedy zobaczy, że jesteś aktywna online.
 • Próbuje na siłę podtrzymać rozmowę, czasami mówi o rzeczach, które normalnie wydają się bezsensowne.
 • Chce z Tobą więcej i częściej rozmawiać poprzez wideo czat.
 • Często Cię komplementuje i flirtuje z Tobą, gdy tylko zobaczy Cię na ekranie komputera lub telefonu.
 • Ciągle mówi o planach, opowiada o tym, co będzie, kiedy znów będziecie razem.
 • Podczas rozmowy sięga wspomnieniami do okresów, kiedy byliście blisko siebie.
 • Zawsze szybko odpisuje na Twoje wiadomości.
 • Jego przyjaciele informują Cię, że za Tobą tęskni.
 • Jeśli ma napięty harmonogram dnia, zawsze wcześniej ustala czas, kiedy do Ciebie zadzwoni.
 • Cały czas prosi Cię o przesyłanie zdjęć.
 • Jest podekscytowany, gdy Cię widzi, jego twarz promienieje radością.
 • Chce, żebyś wiedziała, że o Tobie myśli.

Poza tym jeśli facet mówi Ci wprost, że za Tobą tęskni, mimo że Ty nie dostrzegasz wszystkich tych znaków, to zapewne tak właśnie jest. Mężczyźni są raczej skryci w okazywaniu uczuć i mówienie o tym, że odczuwają tęsknotę, nie przychodzi im z łatwością.

Ile czasu potrzebuje facet, by zatęsknić za swoją kobietą?

Tak naprawdę nie ma reguły, kiedy facet odczuje to, że nie ma Cię obok niego. Może to być dzień, a czasami już kilka godzin. Inni dopiero zaczynają tęsknić po kilku tygodniach, bo wcześniej cieszą się „wolnością”. To zależy od wielu czynników, w tym tego, jak długo jesteście razem i jak silna więź jest między Wami. Czy mieszkacie razem, czy tylko widujecie się sporadycznie. W końcu wpływ na ten stan ma także indywidualne podejście mężczyzny do związków, sposób okazywania przez niego uczuć i jego podłoże do okazywania emocji. Dlatego jeden facet zatęskni za swoją kobietą chwilę po jej wyjściu z domu, a inny dopiero po kilku dniach. Musisz bacznie obserwować wysyłane przez niego sygnały oraz uważnie słuchać tego, co on do Ciebie mówi.

Czy mężczyźni tęsknią za swoimi kobietami po rozstaniu?

Tak, mężczyźni czasami tęsknią za swoimi kobietami po rozstaniu. Jednak kwestia ta jest trochę bardziej skomplikowana. W większości akt tęsknoty nie jest natychmiastowy, jeśli rozpad związku został spowodowany wpływami zewnętrznymi. Ale w innych sytuacjach faceci tęsknią za swoimi dziewczynami, gdy opadną burzliwe emocje i dojdzie do głosu to, co czuli. Dzieje się tak, ponieważ panowie mają tendencję do uciekania od swoich uczuć i nie są dobrzy w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, które mogą się w nich budzić.

Jednak zdarza się, że mężczyźni zaczynają tęsknić za kobietami po rozstaniu tylko dlatego, że widzą ich szczęście. Przemawia przez nich zazdrość, gdy była świetnie radzi sobie w życiu, jest szczęśliwa, dokonała zmian w wyglądzie na lepsze lub związała się z nowym partnerem. Wówczas przez faceta przemawiają żal, zazdrość i tęsknota.

Jak poznać, że facet zaczyna żałować rozstania?

kiedy facet żałuje rozstania

Przyznawanie się do cierpienia jest kłopotliwe w męskim wszechświecie. Mężczyznom od najmłodszych lat zabrania się uwidaczniania swoich słabości. Po rozstaniu żyją w ciszy, ukrytym bólu i bezradności wobec tej sytuacji. Wstydzą się, czują się słabi i sfrustrowani.

Jak poznać, że facet zaczyna żałować rozstania? Jeśli będzie skrywał swoje emocje, może przyjść to z trudnością. W innych przypadkach zwróć uwagę na to, czy:

 • reaguje na Twoje posty w mediach społecznościowych;
 • pojawia się „przypadkowo” w miejscach, w których często bywasz;
 • dzwoni do Ciebie lub pisze w nocy (lub po alkoholu) wiadomości, że tęskni;
 • jest na każde Twoje zawołanie, jeśli go o to poprosisz;
 • gdy go spotykasz, patrzy na Ciebie tęsknym wzrokiem, uśmiecha się i jest dla Ciebie bardzo miły;
 • nie próbuje związać się z inną kobietą;
 • szuka kontaktu z Twoją rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Po jakim czasie facet żałuje rozstania?

Chociaż ludzie zazwyczaj pragną znaleźć gotowe odpowiedzi na niezliczone życiowe sytuacje, musisz pamiętać, że nie zawsze one istnieją. W końcu każda osoba jest wyjątkowa, ze swoim podejściem do życia, więc podczas gdy niektórzy mogą przezwyciężyć rozstanie w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, innym może to zająć lata.

Z drugiej strony istnieją badania, które próbują odpowiedzieć na to pytanie. Jedno z nich, przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazało, że przeciętny czas potrzebny ludziom na dojście do siebie po zakończeniu związku wynosi 11 tygodni, co odpowiada prawie trzem miesiącom. Aby dojść do tego wniosku, naukowcy przeprowadzili wywiady z 1400 osobami na różnych etapach po rozstaniu.

Jednak nie ma sposobu, który może zagwarantować, że to samo stanie się ze wszystkimi innymi ludźmi na całym świecie i z Twoim facetem.  Musisz wziąć pod uwagę rodzaj związku, czy była to luźna relacja, czy małżeństwo, jak długo trwał, poziom zaangażowania, sytuacji, która doprowadziła do zerwania, tego, kto odszedł itp. Dlatego jeden facet może żałować rozstania, a drugi będzie się z niego cieszył.

Co facet myśli, gdy tęskni za kobietą?

W głowie tęskniącego mężczyzny pojawia się wiele myśli. Ich temat zależy od tego, czy jesteście razem w związku, czy doszło do rozstania.

Tęskniący, zakochany facet będzie się zastanawiał:

 • co ona robi?;
 • dlaczego nie odpisuje?;
 • gdzie jest?;
 • z kim się spotyka?;
 • ciekawe, czy o mnie myśli?;
 • co będzie, gdy znów się spotkamy?;
 • dlaczego tak długo jej nie ma?;
 • czy wszystko u niej w porządku?

Gdy dojdzie do rozpadu relacji, tęskniący mężczyzna będzie rozmyślał nad tym, czy jego była ma nowego partnera, czy ułożyła sobie życie, jak sobie radzi w nowej sytuacji. Jego myśli będą krążyć głównie wokół kwestii tego, jak poradziła sobie po rozstaniu.

Jak sprawić, żeby mężczyzna tęsknił za kobietą?

co facet myśli gdy tęskni

Chcesz, żeby Twój facet tęsknił za Tobą, gdy będziesz daleko? Pragniesz, by ciągle myślał o Tobie? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci osiągnięcie celu.

 • Dbaj o swój wygląd, aby być dla niego pozytywnym wspomnieniem.
 • Spraw, by poczuł się wyjątkowy.
 • Bądź zabawna.
 • Rozbudź w nim pożądanie seksualne.
 • Bądź autentyczna.
 • Zrób mu niespodziankę, gdy będziesz wyjeżdżać (np. zostaw pod poduszką flakon swoich perfum albo miłosny liścik).

Kiedy jednak sytuacja jest inna i chcesz obudzić tęsknotę u swojego byłego i sprawić, by poczuł Twój brak, wykorzystaj poniższe rady.

 • Daj mu czas, żeby za Tobą tęsknił.
 • Nie inicjuj z nim kontaktu.
 • Nie odpowiadaj od razu na wiadomości, które Ci wysyła i na jego telefony.
 • Nie zostawiaj mu reakcji w sieciach społecznościowych.
 • Nie śledź go, gdy idzie do pracy, do domu czy na siłownię.
 • Nie pytaj jego przyjaciół, jak się czuje.
 • Nie daj mu poznać, że jesteś smutna.
 • Jeśli go zobaczysz, zareaguj naturalnie, mówiąc „cześć, jak się masz?”.
 • Daj sobie trochę czasu na odpoczynek.
 • Zadbaj o siebie: pomyśl o swoim zdrowiu, zmień coś w wyglądzie.
 • Korzystaj z tego, że masz więcej czasu: zajmij się swoim hobby, odkryj nową pasję.
 • Podziel się w mediach społecznościowych zdjęciami lub relacjami ze swojego „nowego” życia.
 • Nie proś ani nie błagaj go o uwagę.

Kiedy zaczniesz myśleć o sobie i zostawisz go trochę na boku, on szybko zauważy tę zmianę i Twoją nieobecność. Zacznie doceniać, co stracił i będzie chciał odnowić z Tobą kontakt. Wtedy musisz się zastanowić, czy warto kolejny raz wchodzić w tę relację. Przeanalizuj, co było powodem Waszego rozstania, bo ostatecznie coś musiało do niego doprowadzić. Jeśli stwierdzisz, że warto dać szansę, spróbuj. Jeśli nie, żyj dalej swoim życiem i czerp z niego radość.

W razie wątpliwości, które będzie Ci trudno samodzielnie rozwiać, skorzystaj z pomocy psychologa. Spojrzenie drugiej, bezstronnej osoby w tej sprawie może pomóc Ci dostrzec rzeczy, o których nawet nie miałaś pojęcia.

👉 Jeżeli potrzebujesz pomocy, wsparcia psychologicznego placówki naszych poradni znajdują się w:

 

Teksty na stronie mają charakter informacyjny i nie zastępują usług świadczonych przez profesjonalistów.

O autorze

Monika Chrapińska-Krupa

Dyrektor Poradni, Psycholog, Diagnosta, Psychoterapeuta, Trener TZA
Monika Chrapińska-Krupa psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pełni funkcję dyrektora w renomowanej poradni "Spokój w Głowie". Jej fascynacja ludzkim umysłem przenosi się również do słowa pisanego, co jest widoczne w jej zaangażowanych i przenikliwych postach. Początki jej pisarskiej ścieżki sięgają kursu copywritingu, który rozpalił w niej pasję do dzielenia się wiedzą. Ta pasja z czasem przekształciła się w kwitnący talent, który obecnie inspiruje czytelników na całym świecie. Regularnie zapraszana jako ekspertka z dziedziny psychologii do programów telewizyjnych, Monika Chrapińska-Krupa w swojej pracy łączy naukową precyzję z empatycznym spojrzeniem na człowieka, nieustannie dążąc do rozsiewania spokoju w ludzkich głowach.
Przeczytaj o autorze

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!