Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaLeczenie depresji

Leczenie depresji

Leczenie depresji Wołomin

Szukasz specjalisty, który oferuje leczenie depresji dzieci, nastolatków i dorosłych z Wołomina? Odwiedź poradnię Moniki Chrapińskiej-Krupa w Wołominie, w której otrzymasz profesjonalne wsparcie. W trakcie konsultacji psychologicznej wspólnie ocenimy skalę problemu i zaplanujemy psychoterapię. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami zmagającymi się z depresją. Specjalnie opracowane dla depresji leczenie obejmuje psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Poprzez rozmowy z terapeutą pacjent pracuje nad swoimi myślami, przekonaniami i podejściem do życia, otaczającego świata, ludzi i samego siebie.

Depresja u dzieci – nie tak rzadka, jak myślisz!

Czy wiesz, że ok. 0,5 do 2,5% dzieci i od 2 do 8% nastolatków cierpi na depresję? Wbrew pozorom nie jest to wcale problem wyłącznie ludzi dorosłych. Zmieniający się świat sprawia, że do gabinetów psychologicznych trafiają coraz młodsi pacjenci. Jako doświadczony psycholog również pracuję z dziećmi i nastolatkami z Wołomina. Psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym prowadzę zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców lub opiekunów, którzy również muszą nauczyć się, jak pomóc dziecku i jak wspierać je na co dzień. 60% pacjentów leczy depresję przy pomocy środków farmakologicznych, jednak o wiele skuteczniejsze jest leczenie depresji, które łączy farmakoterapię i psychoterapię.

Jak rozpoznać depresję u dzieci i nastolatków?

Depresja u dzieci i nastolatków objawia się nieco inaczej niż u dorosłych kobiet i mężczyzn. Znacznie częściej występuje drażliwość i nerwowość zamiast smutku i przygnębienia. Charakterystyczne są też objawy psychosomatyczne, takie jak np., bóle brzucha, głowy, kołatanie serca, kłucie w klatce piersiowej i spadek masy ciała spowodowany brakiem apetytu. Inne objawy depresji to:

 • społeczna izolacja – brak chęci kontaktu z rówieśnikami,
 • pesymizm,
 • problemy z koncentracją,
 • bezradność,
 • rozpamiętywanie przeszłości,
 • zaburzenia apetytu i snu (łagodniejsze niż w przypadku osób dorosłych).

Szczególną uwagę należy zwracać wówczas, gdy dziecko doświadczyło jakiejś zmiany lub problemów, np.

 • utraty przyjaciela,
 • rozstania,
 • choroby,
 • zmiany miejsca zamieszkania lub szkoły,
 • rozwodu rodziców.

Sprawdź także: Depresja – co to? Rodzaje depresji, objawy depresji

Leczenie depresji u dzieci i dorosłych z Wołomina

Jak leczyć depresję? Według ekspertów najskuteczniejsze jest połączenie przyjmowania leków z pracą z terapeutą. Pacjentom z Wołomina – dzieciom, nastolatkom i dorosłym – proponuję leczenie depresji w nurcie poznawczo-behawioralnym odbywające się na cyklicznych spotkaniach w moim gabinecie. Poznawczo-behawioralny nurt psychologii zakłada, że pewne ludzkie zachowania wynikają z myśli i przekonań na temat samego siebie, świata i ludzi. Leczenie depresji polega przede wszystkim na:

 • zmianie myśli i przekonań,
 • poszukiwaniu alternatywnych sposobów radzenia sobie z problemami,
 • nauce kontroli nastroju i redukcji napięcia oraz lęku.

Leczenie depresji to proces długotrwały, który wymaga skupienia i zaangażowania zarówno ze strony pacjenta, jak i terapeuty. Dzieci, nastolatków, ich rodziców oraz i dorosłych z Wołomina zapraszam do mojego gabinetu na psychoterapię, która jest skutecznym wsparciem w leczeniu farmakologicznym i pozwala na odzyskanie radości życia, wiary w siebie i zmianę przekonań oraz sposobu myślenia. Ponieważ depresja to choroba nawracająca, w niektórych przypadkach jako psychoterapeuta zalecam wydłużenie terapii lub jej powtórzenie w celu przywrócenia równowagi. Pacjentów z Wołomina zapraszam do rezerwowania wizyt poprzez kalendarz online dostępny na naszej stronie lub do kontaktu telefonicznego. U mnie znajdziesz pomocną dłoń i zrozumienie. Dzięki psychoterapii odzyskasz spokój, a także nauczysz się skutecznie pokonywać problemy, smutek, przygnębienie i negatywne myślenie.

 

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź: