Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaLeczenie depresji Marki

Leczenie depresji Marki

Leczenie depresji Marki

Mieszkasz w Markach i szukasz w okolicy psychoterapeuty, który proponuje swoim pacjentom leczenie depresji w ramach psychoterapii? Zgłoś się do psychoterapeuty Moniki Chrapińskiej-Krupa, która prowadzi poradnię psychologiczną Spokój w głowie. Dzięki profesjonalnemu wsparciu zarówno dorośli (kobiety i mężczyźni), jak i młodzież oraz dzieci nauczą się postrzegać siebie, świat i ludzi w pozytywnym świetle, redukując stres, napięcie i złe nastroje.

Leczenie depresji Marki – u dzieci i dorosłych

Zauważyłeś, że Twoje dziecko jest nerwowe? A może podejrzewasz, że ma problemy w szkole, ponieważ unika kontaktu z rówieśnikami? Nie lekceważ problemu – już pierwsze symptomy zaburzeń powinny Cię skłonić do konsultacji z psychologiem, który w razie potrzeby zaproponuje leczenie depresji. W ostatnich latach nawet dzieci zapadają na depresję – najbardziej narażeni są najmłodsi, którzy nie mają dobrego kontaktu z rodzicami. Innymi czynnikami warunkującymi konieczność leczenia depresji mogą być:

  • rozwód rodziców,
  • problemy w szkole z rówieśnikami – nękanie i znęcanie się,
  • rozstanie z chłopakiem lub dziewczyną,
  • śmierć bliskiej osoby,
  • strata przyjaciela,
  • duże zmiany w życiu – miejsca zamieszkania, szkoły, wyjazd za granicę i porzucenia znanego środowiska.

Depresja u dzieci i nastolatków wiąże się często z wystąpieniem objawów psychosomatycznych, przede wszystkim bólu głowy i bólu brzucha oraz kłucia w klatce piersiowej i kołatania serca. Nie wolno lekceważyć takich objawów, ponieważ aż 2 do 8% nastolatków zmaga się z depresją, a młodzież ma skłonność do prób samobójczych, co może skończyć się tragicznie. Dlatego właśnie warto wcześnie reagować i zdecydować się na leczenie depresji pod okiem wykwalifikowanego specjalisty prowadzącego poradnię psychologiczną w okolicach Marek.

Depresja – na czym polega leczenie?

Opracowane dla depresji leczenie zakłada zastosowanie nurtu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Jest to metoda, która pozwala na skutecznie leczenie depresji i innych zaburzeń psychicznych oraz trudności emocjonalnych. Celem psychoterapii w tym nurcie jest zmiana błędnych przekonań i sposobów myślenia, która jednocześnie przynosi poprawę samopoczucia i samooceny. W trakcie spotkań pacjent z Marek uczy się nowego sposobu funkcjonowania, zachowania i postrzegania świata, zastępując nimi swoje dotychczasowe przekonania. Z pomocą terapii poznawczo-behawioralnej następuje także redukcja napięcia i stresu, a pacjent uczy się alternatyw metod pokonywania codziennych trudności. Leczenie depresji w formie psychoterapii w niektórych przypadkach warto wspomagać środkami farmakologicznymi.

Leczenie depresji dla pacjentów z Marek pod okiem eksperta

Depresja odbiera radość życia, a jej leczenie bywa długotrwałe, dlaczego warto poszukać psychologa lub psychoterapeuty, który odbył liczne szkolenia i wie, jak leczyć depresję. Takim specjalistą jest Monika Chrapińska-Krupa, wraz ze swoim wykwalifikowanym zespołem, która pomaga pacjentom z Marek i innych miejscowości w okolicach Wołomina. Cykliczne spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych pozwalają spojrzeć na świat z innej perspektywy i w bezpiecznym środowisku przeanalizować istniejące mechanizmy myślenia i zachowania. Atmosfera zrozumienia, ciepła i empatii pozwala pacjentom się otworzyć i nauczyć pracować nad sobą, co ostatecznie zredukuje lub wyeliminuje negatywne myślenie. Niestety, warto mieć świadomość, że depresja to choroba trudna, dlatego leczenie czasem trzeba powtórzyć.

 

Zapraszam do umawiania wizyt telefonicznie lub poprzez kalendarz online na mojej stronie. Jako psycholog z wieloletnim doświadczeniem dopasowuje metody terapii do konkretnego pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Nie pouczam i nie krytykuję, ale słucham i poprzez trafne pytania nakierowuję pacjenta na zmianę sposobu myślenia. Z moją pomocą dowiesz się, jak nad sobą pracować na co dzień i jak odwracać negatywne myśli. Mam odpowiednie podejście również do dzieci i nastolatków, co sprawia, że leczenie depresji u najmłodszych mieszkających w Markach przebiega w przyjaznej atmosferze. Zapraszam do kontaktu.

 

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź: