Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaLeczenie depresji Kobyłka

Leczenie depresji Kobyłka

Leczenie depresji Kobyłka

Czy wiesz, że leczenie depresji obejmuje nie tylko środki farmakologiczne, ale także psychoterapię? W naszej poradni psychologicznej w Kobyłce oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie leczenia depresji. Zespół specjalistów pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, który pozwala skutecznie zmienić sposób myślenia i przekonania, a dzięki temu wpłynąć na samopoczucie i wyleczyć depresję. Jak leczyć depresję u dzieci, nastolatków, kobiet i mężczyzn? Najskuteczniejsze jest połączenie farmakoterapii i cyklicznych spotkań z psychoterapeutą. Zmiana przekonań, wypracowana z naszą pomocą, to szansa na odzyskanie radości życia i perspektyw na przyszłość.

Leczenie depresji – objawy, których nie wolno lekceważyć!

Depresja to trudny przeciwnik, a leczenie depresji jest często długie i wymaga zaangażowania zarówno ze strony pacjenta, jak i terapeuty. Jakie objawy występujące u Twojego dziecka powinny Cię zaniepokoić i skłonić do wizyty w naszej poradni? Przede wszystkim:

 • nerwowość i drażliwość,
 • objawy psychosomatyczne, takie jak bóle brzucha, głowy, spadek masy ciała i kołatanie serca lub kłucie w klatce piersiowej,
 • negatywne myślenie,
 • izolacja od rówieśników,
 • pesymizm w stosunku do przyszłości,
 • rozpamiętywanie przeszłości,
 • problemy z koncentracją.

Warto interesować się dzieckiem, rozmawiać z nim i budować zaufanie zarówno z najmłodszymi, jak i nastolatkami, ponieważ badania wskazują, że na depresję podatne są te dzieci, które mają słaby kontakt z rodzicami. Co jeszcze może być przyczyną zaburzeń? Przede wszystkim:

 • rozwód rodziców,
 • rozstanie z dziewczyną lub chłopakiem,
 • nękanie w szkole,
 • choroba,
 • strata przyjaciela lub innej bliskiej osoby,
 • zmiana miejsca zamieszkania lub szkoły.

Leczenie depresji – nie jesteś sam ze swoim problemem!

Doskwiera Ci apatia? Czujesz przygnębienie i permanentny smutek? Wydaje Ci się, że już nic dobrego Cię nie spotka? To mogą być pierwsze objawy depresji. Jeśli mieszkasz w Kobyłce lub w okolicy i szukasz profesjonalnej pomocy, umów się na konsultację w naszej poradni psychologicznej. Wspólnie omówimy problem i podejmiemy dłuższą psychoterapię mającą na celu zmianę przekonań, sposobu myślenia i podejścia do samego siebie, otaczającego świata i ludzi. Oferujemy profesjonalne leczenie depresji dzieci i dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym, który zakłada, że myśli i przekonania wpływają na zachowania ludzi. W niektórych przypadkach leczenie depresji obejmuje nie tylko psychoterapię, ale także farmakoterapię. Leczenie depresji u dzieci i nastolatków przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami oraz ze szkołą, zwłaszcza jeśli dziecko doświadcza nękania.

Doświadczony psycholog – pomóż swojemu dziecku z profesjonalistą

Depresja to choroba nawracająca, dlatego leczenie depresji w niektórych przypadkach trzeba powtórzyć lub przedłużyć terapię. Pacjentom z Kobyłki oraz z okolic polecamy umówienie się na konsultację w naszej poradni i podjęcie psychoterapii, by zmienić swoje przekonania i nauczyć radzić sobie z problemami w sposób konstruktywny i skuteczny. Oferujemy profesjonalne wsparcie, poparte wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Moją wiedzę doceniają media, dlatego wielokrotnie byłam ekspertem w programach telewizyjnych dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W naszej poradni zapewniamy przyjazną atmosferę oraz dyskrecję. Zapraszam do kontaktu rodziców, którzy zauważają problemy swoich dzieci i chcą im pomóc. Decydując się na leczenie depresji, robisz pierwszy krok na drodze do poprawy komfortu życia – Twojego lub Twojego dziecka.

 

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź: