Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaLeczenie depresji Radzymin

Leczenie depresji Radzymin

Leczenie depresji Radzymin

Niska samoocena, nadmierny niepokój? Myśli o samobójstwie? To niepokojące znaki, które powinny skłonić Cię, byś podjął leczenie depresji pod okiem profesjonalisty. Jeśli nie radzisz sobie ze stresem, obowiązki dnia codziennego Cię przytłaczają, a przyszłość napawa lękiem, to znak, że nadszedł czas, żebyś poszukał fachowego wsparcia. Monika Chrapińska-Krupa, psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, wraz ze swoim zespołem specjalistów oferuje leczenie depresji dzieci, młodzieży i dorosłych z Radzymina.

Depresja – choroba XXI wieku

Depresja występuje dziś nie tylko u dorosłych kobiet i mężczyzn, ale także u nastolatków i dzieci. Często nazywana chorobą XXI wieku, może wynikać z różnych przyczyn, również z szybkiego tempa życia, presji osiągnięcia sukcesu i zrobienia kariery. Leczenie depresji utrudniają także utrwalone w społeczeństwie opinie i brak wsparcia ze strony bliskich. Wiele osób, które potrzebują pomocy, słyszy, żeby się nad sobą nie użalała lub żeby wzięła się w garść. Depresja wciąż często postrzegana jest jako choroba ludzi słabych, którzy nie radzą sobie ze sobą i z emocjami. Warto jednak przełamać lęk i zdecydować się na wsparcie w formie psychoterapii i, w razie potrzeby, środków farmakologicznych, ponieważ skuteczne leczenie depresji z pomocą wykwalifikowanego psychoterapeuty umożliwia wyzdrowienie.

Leczenie depresji Radzymin – psychoterapia czy środki farmakologiczne?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na leczenie depresji jest połączenie farmakoterapii prowadzonej przez psychiatrę oraz terapii prowadzonej przez psychoterapeutę. W niektórych przypadkach wystarczy psychoterapia poznawczo-behawioralna. W trakcie spotkań dla pacjentów z Radzymina psychoterapeuta pomaga nauczyć się alternatywnych sposobów radzenia sobie ze stresem, problemami i trudnościami. Poprzez rozmowę i odpowiednie pytania stara się wyeliminować błędne sposoby postrzegania świata i zastąpić je nowymi, takimi, które lepiej odzwierciedlają rzeczywistość.

Leczenie depresji Radzymin – u dzieci i młodzieży

Z czego wynika depresja u dzieci i młodzieży? Najczęściej na depresję cierpią nastolatki – szacuje się, że zmaga się z nią od 2 do 8% młodzieży, zwłaszcza dziewcząt. Problemy często zaczynają się w szkole – od nękania i zastraszania, z którym nastolatek nie jest w stanie sobie poradzić i popada w coraz to głębsze problemy. Przyczyny zaburzeń mogą być jednak rozmaite i wynikać także z kłopotów osobistych (rozstanie z partnerem czy partnerką, rozwód rodziców) oraz trudnościami w adaptacji w przypadku konieczności zmiany szkoły lub miejsca zamieszkania. Jak rozpoznać, że dziecko cierpi na depresję i wymaga leczenia? Warto je bacznie obserwować i zgłosić się do specjalisty, jeśli zaobserwujemy:

  • nadmierną nerwowość i wybuchowość,
  • pesymizm i tendencję do rozpamiętywania przeszłości,
  • niechęć do kontaktu z rówieśnikami,
  • problemy z koncentracją,
  • objawy somatyczne – zwłaszcza bóle brzucha i bóle głowy.

Leczenie depresji u nastolatków i dzieci przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami oraz szkołą. Tak jak w przypadku dorosłych pacjentów z Radzymina, kobiet i mężczyzn, również stosuję psychoterapię poznawczo-behawioralną mającą na celu zmianę sposobu postrzegania samego siebie, świata i otoczenia. Warto być czujnym, ponieważ u nastolatków częste są skłonności do prób samobójczych. Dobry kontakt z dzieckiem, wg badań, sprawia, że ryzyko zachorowania na depresję jest mniejsze.

Profesjonalna pomoc dla pacjentów z Radzymina

Jeśli mieszkasz w Radzyminie i szukasz pomocy psychologa lub psychoterapeuty, zapraszam do kontaktu telefonicznego oraz umówienia wizyty poprzez kalendarz na mojej stronie. Możesz być pewien, że z moją pomocą, w bezpiecznej atmosferze pełnej empatii dowiesz się, jak leczyć depresję, nauczysz się pracować nad pesymizmem, sposobem myślenia i metodami redukowania napięcia. Znajdziesz u mnie zrozumienie, ponieważ stronię od krytyki i oceniania. Przekonaj się, że cykliczne spotkania z psychoterapeutą to skuteczny sposób na wyleczenie depresji!

 

Pomagamy pacjentom z wielu lokalizacji. Sprawdź: