Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaPsychoterapia Zielonka

Psychoterapia Zielonka

Psychoterapia Zielonka dla osób dorosłych w poradni psychologicznej Spokój w głowie

Jest wiele powodów, które mogą sprawić, że będziesz szukał pomocy u dobrego psychoterapeuty. A może stwierdzisz, że bliska Ci osoba – członek rodziny, przyjaciel, współpracownik potrzebuje profesjonalnej psychoterapii dla dorosłych? Wtedy zwróć się do nas!

 

Spokój w głowie to poradnia psychologiczna obok Zielonki, w której pracują doświadczeni psychoterapeuci zajmujący się leczeniem zaburzeń u osób dorosłych. Część naszych pacjentów zgłasza się na psychoterapię dorosłych z powodu obciążeń genetycznych lub wynikających z trudnego dzieciństwa, nierzadko patologii. Inni muszą przepracować wydarzenia takie jak rozwód, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy czy dorobku życia. Nabyte problemy są częstym i poważnym aktywatorem zaburzeń psychicznych i prowadzą do depresji, zaburzeń odżywiania, stanów lękowych. Sprawiają, że borykająca się z nimi osoba szuka odskoczni, najczęściej w używkach – narkotykach, alkoholu, hazardzie.

 

 

Psychoterapeuta Zielonka – kiedy się zgłosić?

Podjęcie decyzji o konsultacji z psychoterapeutą dorosłych często jest bardzo trudne i niestety odwlekane w czasie. To poważny błąd, który może powodować rozwój choroby i pogłębianie się zaburzeń, z których później trudno będzie się wyleczyć. Lepiej jest szukać profesjonalnego wsparcia w postaci psychoterapii od razu – wtedy szanse na odzyskanie radości życia i spokoju są znacznie większe.

 

Na psychoterapię dla dorosłych warto zgłosić się w sytuacji:

  • występowania zaburzeń lękowych – długotrwałe odczuwanie niepokoju, poczucie zmartwienia, trudności z zasypianiem, nawracające koszmary, ciągłe analizowanie sytuacji stresowych z przeszłości, odczuwanie silnego lęku, który paraliżuje przed jakimikolwiek działaniami,
  • występowania zaburzeń odżywiania – jedzenie zbyt dużych ilości pokarmów, a potem ich zwracanie, odmawianie sobie jedzenia, obsesyjne kontrolowanie kalorii, wagi, składu pokarmów. Te problemy wiążą się z innymi – kompleksami, brakiem samoakceptacji, utratą pewności siebie i radości życia,
  • długofalowego, dokuczliwego pogorszenia nastroju oraz innych symptomów, które mogą zwiastować depresję – drażliwość, nerwowość, negatywne myślenie, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, problemy z koncentracją.

Pacjentami, którzy zgłaszają się na psychoterapię dorosłych są również cierpiący po stracie bliskich osób oraz borykający się z demonami przeszłości. Nie wstydź się i nie myśl, że Twój problem jest ważki czy mało ważny – każdy kłopot, który Cię dotyka, martwi, utrudnia codzienne funkcjonowanie w rodzinie i pracy wymaga naprawienia. A psychoterapeuta blisko Zielonki Ci w tym pomoże.

Psychoterapeuta Zielonka – w czym i jak może pomóc?

Psychoterapia dla dorosłych niedaleko Zielonki to często najlepszy sposób na wyjście z choroby lub złagodzenie objawów rozmaitych zaburzeń natury psychicznej. Czasem całkowite wyleczenie nie jest możliwe, ale tak jak w przypadku Zespołu Aspergera czy innych nieuleczanych dysfunkcji psychoterapeuta dąży do zwiększenia komfortu pacjenta – niejako uczy go funkcjonowania w społeczeństwie. Wyposażenie go w odpowiednie narzędzia do komunikowania się, nawiązywania i podtrzymywania relacji może choć częściowo poprawić samopoczucie chorego.

 

 

 

 

 

Dobry psychoterapeuta obok Zielonki w sposób indywidualny podchodzi do potrzeb każdego pacjenta. Z maksymalnym skupieniem, ale też dyskrecją i empatią prowadzi rozmowę, zbierając wiele cennych informacji. W wywiadzie pomagają też ankiety, testy psychologiczne, zadania – na podstawie uzyskanych wyników łatwiej jest postawić trafną diagnozę, a także zaplanować dalszą psychoterapię dla dorosłych w naszej poradni Spokój w głowie.

Dobry psychoterapeuta w Zielonce

Szukasz dobrego psychoterapeuty w pobliżu Zielonki dla siebie lub bliskiej osoby? Kiedy na szali stawiane jest ludzkie zdrowie, samopoczucie oraz przyszłość, zaufaj naszym specjalistom i wybierz psychoterapię w poradni psychologicznej obok Zielonki Spokój w głowie. Długość, częstotliwość, a także sposób prowadzenia sesji (stacjonarnie lub online) jest ustalany indywidualnie. Zawsze jednak możesz liczyć na pomoc naszych doświadczonych psychoterapeutów, którzy poprowadzą Cię przez cały proces leczenia i zadbają o to, aby jakość Twojego życia znów była taka jak kiedyś. Możesz nam zaufać!

 

Psychoterapeuci w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie dla osób dorosłych:

 

 

 

Monika Chrapińska-Krupa
Dyrektor Poradni, Psycholog, Psychoterapeuta

Zobacz profil