Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaPsychoterapia Kobyłka

Psychoterapia Kobyłka

Psychoterapia dla osób dorosłych w poradni psychologicznej Spokój w głowie

Doświadczasz żałoby po stracie bliskiej osoby? Przechodzisz przez inną trudną emocjonalnie sytuację? A może masz problemy z asertywnością, stresem lub trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji osobistych? To tylko niektóre sytuacje, w których może Ci pomóc psychoterapeuta dorosłych.

 

Pęd życia, społeczna presja, dorastanie w patologicznym środowisku… Istnieje wiele czynników, które mogą powodować psychiczny dyskomfort, a nawet choroby i zaburzenia. Często pojawiają się one w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, jak również mogą być dziedziczone. Jeżeli w Twojej rodzinie pojawiały się problemy natury psychicznej i możesz być nimi obciążony tym bardziej nie zwlekaj z wizytą u psychoterapeuty! W Kobyłce jesteśmy otwarci dla osób takich jak Ty – szukających profesjonalnej pomocy, chcących odzyskać radość życia i zapewnić sobie szybki powrót do zdrowia. Pokażemy Ci, jak na nowo funkcjonować w społeczeństwie i cieszyć się tym, co masz.

 

 

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia jest formą kompleksowego wsparcia dla pacjentów, którzy zmagają się z rozmaitymi problemami natury psychologicznej. Jej celem jest identyfikacja szkodliwych, utrwalonych zachowań i schematów myślowych oraz wypracowanie nowych, które pozwolą przywrócić równowagę i poczucie harmonii.

 

Psychoterapię dla osób dorosłych prowadzimy głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Oznacza to, że podczas spotkań będziemy się koncentrować przede wszystkim na tym, co „tu i teraz”. Sam przebieg terapii jest dostosowany do specyfiki Twoich potrzeb. Możesz jednak spodziewać się, że:

  • sesje potrwają ok. 50 minut,
  • współpraca będzie regularna – spotkania będą się odbywać z dużą częstotliwością, dopasowaną do Twoich potrzeb,
  • terapia będzie prowadzona dyskretnie i w przyjaznej atmosferze – Twój komfort jest dla nas bardzo ważny.

Psychoterapia jako sposób leczenia zaburzeń

Psychoterapia dorosłych to skuteczny i nieinwazyjny sposób leczenia zaburzeń. Do najpopularniejszych, a zarazem takich, które mocno utrudniają codzienne funkcjonowanie należą:

  • zaburzenia odżywiania – o zaburzeniach odżywiania mówimy, gdy dążenie do posiadania idealnej sylwetki staje się naczelnym celem życia pacjenta. Kompleksy na tle figury i obsesyjne liczenie kalorii, odmawianie sobie posiłków lub, przeciwnie, niekontrolowane objadanie się to sygnały alarmowe, że warto skonsultować się z dobrym psychoterapeutą. Specjalista ustala przyczyny zaburzeń (obciążenia genetyczne, powiązanie z innymi chorobami) i planuje psychoterapię dorosłych. Zazwyczaj jej rezultaty są bardzo dobre, a chory odzyskuje kontrolę nad swoim życiem,
  • zaburzenia lękowe – paraliżują, utrudniają normalne funkcjonowanie, są przyczyną wycofania, popadania w nałogi, a także dolegliwości fizycznych – trudności z oddychaniem, obfite pocenie się. Psychoterapeuta rozpoznaje, co spowodowało zaburzenia lękowe lub je nasiliło i stara się wyjaśnić ich przyczynę. Potem proponuje psychoterapię dorosłych. W Kobyłce prowadzimy ją stacjonarnie w naszych gabinetach, ale też oferujemy sesje online,
  • zaburzenia zachowania – niekontrolowane napady agresji, częsta i niepohamowana utrata panowania nad sobą, tiki nerwowe – jest wiele powodów, dla których warto zacząć spotkania z dobrym psychoterapeutą, mając na uwadze dobro swoje i innych.

Psychoterapeuta Kobyłka – zakres świadczonych usług

Psychoterapeuta dorosłych świadczy szeroki zakres usług związanych z diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń, chorób psychicznych, depresji. Bardzo często psychoterapia dorosłych polecana jest jako element wspierający terapię farmakologiczną lub uzupełniający ją. Dobry specjalista może kompleksowo i wielotorowo pomagać swoim pacjentom – nie tylko doraźnie, ale też długofalowo. Jak? Wyposażając ich w narzędzia do radzenia sobie z negatywnymi emocjami, rozpoznawania swoich uczuć, nastrojów i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie oraz rodzinie.

Psychoterapia dla dorosłych – gdzie się udać?

Dzisiaj psychoterapie dla dorosłych są prowadzone nie tylko stacjonarnie, ale też online. To forma komunikacji, która zyskuje coraz większą popularność, głównie ze względu na swoją skuteczność, oszczędność czasu oraz przyjazny przebieg. Z zacisza własnego domu wielu pacjentów może szybciej otworzyć się i zaufać lekarzowi po drugiej stronie łącza – to kluczowe dla sukcesu całej psychoterapii.

 

Aby zyskać wsparcie dobrego psychoterapeuty w Kobyłce, udaj się do naszej poradni psychologicznej. Spokój w głowie to miejsce, w którym zatroszczymy się o Twoje potrzeby, z uwagą i empatią wysłuchamy powodów naszego spotkania oraz podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby Ci pomóc. Na pewno nie rozczaruje Cię współpraca z psychoterapeutą dla dorosłych.

 

Dobry psychoterapeuta w Kobyłce

Szukasz dobrego psychoterapeuty w Kobyłce dla siebie lub bliskiej osoby? Skontaktuj się z nami – osobiście, telefonicznie lub mailowo i zyskaj wsparcie, jakiego potrzebujesz. Zapewniamy krótki okres oczekiwania na rozpoczęcie psychoterapii dla dorosłych, bo wiemy, że dla Twojego zdrowia oraz samopoczucia czas ma kluczowe znaczenie. Gwarantujemy też dyskrecję, całkowitą poufność oraz otwartość na Twoje potrzeby. Prowadzimy psychoterapię dorosłych solo, w parach lub grupowo – w zależności od preferencji i rodzaju zaburzeń, z jakimi się borykasz.

 

Przed rozpoczęciem psychoterapii, przeprowadzimy z Tobą konsultację psychologiczną, która ukierunkuje nasze działania.

 

Aby umówić się na spotkanie lub uzyskać więcej informacji, skontaktuj się lub telefonicznie, mailowo lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz online.

 

Psychoterapeuci w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie dla osób dorosłych:

 

 

Monika Chrapińska-Krupa
Dyrektor Poradni, Psycholog, Psychoterapeuta

Zobacz profil