Zuzanna Dudka
Psycholog, Terapeuta, Interwent kryzysowy
Kim jestem?
Nazywam się Zuzanna Dudka, jestem psycholożką. W pracy z drugim człowiekiem najważniejsze jest dla mnie współodczuwanie i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.
W gabinecie zależy mi na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni do swobodnego dzielenia się przeżyciami i myślami, aby każdy mógł autentycznie wyrażać siebie i swoje emocje.
Z kim pracuję?
Na konsultacje i terapie psychologiczne zapraszam dzieci od 6 roku życia, młodzież oraz osoby dorosłe.
Oferuję również szereg warsztatów i programów wsparcia:
- Warsztaty wychowawcze dla rodziców,
- Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży,
- Spotkania w ramach Kręgu Kobiet,
- Grupy wsparcia.
Realizuję badania psychologiczne, które obejmują ocenę inteligencji i funkcji poznawczych, badanie osobowości, strategii radzenia sobie ze stresem, jak również poziomu lęku, zarówno w aspekcie stanu przejściowego, jak i cechy charakterystycznej dla osobowości.
Wykształcenie, szkolenia i kursy
Zdobyłam tytuł magistra na kierunku jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ukończyłam szkolenie z Interwencji Kryzysowej, pod kierunkiem mgr. Natalii Popławskiej, organizowane przez Uniwersytet SWPS.
Uczestniczyłam w różnorodnych konferencjach, w tym dotyczących plusów i minusów rozpowszechniania wiedzy psychologicznej przez media społecznościowe.
Brałam również udział w wielu szkoleniach i warsztatach, które umożliwiły mi zgłębienie wiedzy na temat osiągania tzw. „prawdziwej dorosłości”, czyli przekształcenia doświadczeń z dzieciństwa w cenne zasoby.
Doświadczenie zawodowe
Zdobywałam doświadczenie zawodowe pracując w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, konkretnie w Zakładzie Psychologii Lotniczej, gdzie moim zadaniem było ocenianie zdolności do pracy, biorąc pod uwagę predyspozycje osobowościowe, umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz sprawność psychomotoryczną.
Równocześnie rozwijam swoje umiejętności zawodowe w ramach współpracy z zespołem psychologów w firmie prawniczej, gdzie odpowiadam za interwencje kryzysowe.
Ponadto, pracuję w Poradni „Spokój w Głowie”, gdzie prowadzę zarówno spotkania indywidualne, jak i grupowe, oferując wsparcie i poradnictwo psychologiczne.
Z jakimi trudnościami można się do mnie zgłosić?
Moje profesjonalne zainteresowania skupiają się na szerokim spektrum problematyki psychologicznej, w tym na:
- Zaburzeniach lękowych, takich jak fobie, lęk społeczny, napady paniki, lęk separacyjny czy lęk uogólniony,
- Mutyzmie wybiórczym,
- Zaburzeniach depresyjnych, charakteryzujących się obniżonym nastrojem i brakiem energii,
- Zaburzeniach emocjonalnych, w tym napadach złości, płaczliwości, nadmiernym przeżywaniu i wahaniach nastrojów,
- Problematyce związanej z zaburzeniami snu,
- Trudnościami w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji rówieśniczych,
- Przemocą rówieśniczą, domową oraz mobbingiem,
- Sytuacjami kryzysowymi, takimi jak rozwody czy konflikty rodzicielskie,
- Trudnościami adaptacyjnymi związanymi ze zmianą miejsca zamieszkania, narodzinami rodzeństwa czy chorobą,
- Zaburzeniami psychosomatycznymi,
- Problemami takimi jak moczenie nocne czy zaparcia,
- Zaburzeniami osobowości,
- Nerwicą natręctw (OCD),
- Niskim poczuciem własnej wartości.
Posiadam doświadczenie i kompetencje w diagnozowaniu oraz terapii wymienionych stanów i problemów, zawsze podchodząc do każdego przypadku z indywidualnym zaangażowaniem i empatią.
Metody pracy i nurty terapeutyczne
W mojej praktyce terapeutycznej kieruję się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje pod stałą superwizją.
Jestem przekonana, że zdolność adekwatnego doświadczania emocji oraz umiejętność ich lokalizacji w ciele otwiera drogę do głębszego poznania samego siebie, co z kolei umożliwia tworzenie bezpiecznych i głębokich relacji z innymi. Emocje, które pozostają niewyrażone, prowadzą do wewnętrznych konfliktów i mogą zakłócać równowagę psychiczną.
W swojej pracy terapeutycznej stosuję metody z zakresu psychodynamiki, mające na celu zrozumienie i eksplorację trudności życiowych pacjenta, których źródła często znajdują się na pograniczu świadomości i podświadomości. Wykorzystuję m.in. techniki projekcyjne oraz relaksacyjne, przykładając dużą wagę do relacji terapeutycznej.
Podstawą mojego podejścia jest dokładne przeprowadzenie wywiadu psychologicznego i dostosowanie indywidualnych technik pracy do potrzeb pacjenta czy klienta.
Przywołując słowa Zygmunta Freuda: „Niewyrażone emocje nigdy nie umierają. Zostają zakopane żywcem, aby powrócić później w znacznie gorszej postaci”, podkreślam znaczenie otwartości emocjonalnej i pracy nad sobą w procesie terapeutycznym.
Języki
Oferuję usługi w języku polskim.
Opinie
- „Duża wyrozumiałość miła i ciepła atmosfera to miejsce gdzie można pozbyć się złych emocji i otworzyć się na lepsze dziękuję i polecam to miejsce i osoby które tam pracują.” – Sławek
- „Skuteczne metody, miła atmosfera, ładna poradnia, dobry kontakt. Jestem zadowolona.” – Monika
- „Właściwe miejsce do rozwiązania kłopotów :)” – Ania
- „Napiszę krótko: bezkonkurencyjna poradnia, wzorowy kontakt z rejestracją, bardzo pomocna oraz miła psycholożka. Córka również zadowolona ze spotkania, wdraża wskazówki pani psycholożki i chętnie wróci na następne spotkanie.” – Marta
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z recenzjami na profilu Poradni „Spokój w Głowie” na Booksy oraz rekomendacjami na Google.
Hobby i zainteresowania
Przez wiele lat jazda konna, która do tej pory ma szczególne miejsce w moim sercu.
Obecnie taniec i teatr – sztuka uczy i wzrusza ?
Jak umówić się na wizytę?
Na wizytę do mnie możesz umówić się: telefonicznie, mailowo lub za pomocą kalendarza online.
Warszawa – Białołęka
ul. Mochtyńska 65
tel. 725 396 700
email: bialoleka@spokojwglowie.pl
kalendarz: rezerwacja wizyt Warszawa-Białołęka