Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Kategorie:
DorosłyZwiązki i relacje

Spotkanie po latach. Z kobiecych ust padają słowa: „Na studiach podkochiwałam się w tobie. Szkoda, że ​​nigdy mnie nie zauważyłeś”. Mężczyzna odpowiada: „Poważnie? Też cię lubiłem! Próbowałem nawet dać ci kilka wskazówek, ale nie odpowiedziałaś. Myślałem, że nie jesteś mną zainteresowana”. Zdarza się, że mężczyzna, który Ci się podoba, wysyła sygnały, ale Ty ich nie zauważasz. Myślisz, że darzy Cię obojętnością. Czas więc dowiedzieć się, jak facet reaguje na kobietę, która mu się podoba.

Spis treści:

Zainteresowanie mężczyzny kobietą – co mu się podoba?

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Jak facet okazuje zainteresowanie kobiecie, która jest w jego typie?

Jak nieśmiały mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

 

Zainteresowanie mężczyzny kobietą – co mu się podoba?

mężczyzna reaguje na kobietę

Fizjologicznie mózg mężczyzny jest większy i nieco cięższy niż mózg kobiety, ponieważ męskie ciało jest zasadniczo większe. Różnice te nie wpływają na globalne funkcje intelektualne, ale na określone działania i mogą mieć znaczenie w grze uwodzenia i miłości. Na przykład panowie mają większe zdolności wzrokowo-przestrzenne. Uwagę mężczyzn przyciągają kobiece sylwetki na przykład w kształcie klepsydry, z naciskiem na pełniejsze biodra i piersi. To dlatego, że w interpretacji mózgu panów szersze okolice bioder wskazują, że kobieta ma odpowiednią miednicę do donoszenia ciąży, a pełne piersi sugerują, że dzieci będą dobrze wykarmione. Panowie lubią zadbane kobiety. To nie znaczy, że jej sylwetka musi być idealna, ale że musi dbać o siebie i cenić swój wygląd (zadbane dłonie, paznokcie, włosy, schludne ubranie itp.).

Poza cechami czysto fizycznymi mężczyźni doceniają partnerki, które są w stanie otwarcie i jasno komunikować swoje uczucia, myśli i pragnienia, bez dramatyzowania i wybredności. Atrakcyjna jest dla nich pewność siebie kobiety, która jest inteligentna, ma poczucie humoru, szanuje uczucia i potrzeby innych oraz jest empatyczna.

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

W relacjach damsko-męskich można wyróżnić trzy podstawowe sygnały niewerbalne, które sygnalizują, że mężczyzna jest zainteresowany kobietą.

 1. Specyficzny język ciała

Postawa, gesty i mimika mogą dać wskazówki, co dana osoba myśli lub czuje. Na przykład, jeśli mężczyzna ma skrzyżowane ręce i odchyla się do tyłu, może czuć się zdystansowany lub niezainteresowany. Jeśli się uśmiecha i pochyla do przodu w stronę kobiety, może być zainteresowany jej osobą lub zaangażowany w rozmowę. To naturalne, że kiedy kogoś lubimy, chcemy być blisko. Im bardziej nam się podoba, tym bliżej.

 1. Kontakt wzrokowy i szczery uśmiech

Kontakt wzrokowy jest ważną formą komunikacji niewerbalnej i może wskazywać na skupienie, wyzwanie, nerwowość lub inne uczucia. Jeśli mężczyzna unika patrzenia kobiecie w oczy, może czuć się niekomfortowo lub niepewnie. Nie chce mieć z nią więcej do czynienia lub jest nieszczery. Jeśli jednak utrzymuje dłuższy kontakt wzrokowy, patrzy kobiecie głęboko w oczy, może w ten sposób okazywać zainteresowanie.

Ważny jest również szczery uśmiech. Kiedy jest prawdziwy, angażuje więcej mięśni twarzy. Kąciki ust i policzki są uniesione, a w zewnętrznych kącikach oczu tworzą się zmarszczki mimiczne.

 1. Ton głosu

Głos może przekazywać emocje i intencje. Na przykład, jeśli mężczyzna mówi głośno i agresywnie, może być zirytowany lub sfrustrowany. Jeśli mówi miękkim, spokojnym tonem, ma tzw. ciepły głos, chce wywrzeć dobre wrażenie i wzbudzić w kobiecie poczucie bezpieczeństwa.

Jak facet okazuje zainteresowanie kobiecie, która jest w jego typie?

Oprócz tych trzech popularnych sygnałów niewerbalnych zainteresowany kobietą mężczyzna wysyła też inne oznaki.

 • Zapamiętuje szczegóły z rozmów. Oprócz podstawowych rzeczy, takich jak wiek, miejsce zamieszkania i miejsce pracy, pamięta również o błahostkach, na przykład rasie pierwszego psa z dzieciństwa lub miejscu ostatnich wakacji.
 • Szuka częstego kontaktu i chce być blisko kobiety.
 • Stara się prowadzić rozmowę. W szczególności za cel stawia sobie poszukiwanie nowych tematów i znajdowanie podobieństw.
 • Trochę denerwuje się w obecności kobiety, którą jest zainteresowany.
 • Jest ciekaw drugiej strony, zadaje wiele pytań, również jej o bliskich, rodzinie, przyjaciołach itp.
 • Stara się zawsze mieć czas na spotkanie i nie szuka wymówek, by go unikać.
 • Komplementuje i chwali kobietę za jej wygląd, osobowość, osiągnięcia i sposób bycia.
 • Jest zainteresowany jej zdaniem na różne tematy, stara się słuchać jej opinii i bierze je później pod uwagę.
 • Zależy mu na tym, by dobrze wypaść, więc bierze na siebie odpowiedzialność i podejmuje wyzwania, jakie stawia mu wybranka serca.
 • Oferuje swoją pomoc i wsparcie. Kobieta jest dla niego priorytetem.
 • Zauważa najmniejsze szczegóły w zmianie wyglądu kobiety.
 • Zwalnia tempo chodzenia, by dostosować się do swojej partnerki.
 • Często żartuje i opowiada kawały.
 • Wiele razy powtarza imię kobiety podczas rozmowy.
 • Chce zapoznać swoją wybrankę z przyjaciółmi i rodziną.

Zobacz również artykuł: Kiedy facet myśli o kobiecie?

Jak nieśmiały mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

jak nieśmiały mężczyzna reaguje na kobietę

Facet, który jest nieśmiały, może nie wykonać bezpośredniego ruchu. Jednak jeśli jest kimś naprawdę zainteresowany, będzie wysyłał sygnały, że kobieta mu się podoba. Niektóre są bardziej dyskretne niż inne, a są też takie, o których nawet potencjalna kandydatka nie ma pojęcia.

Jak wygląda taktyka nieśmiałego mężczyzny na okazywanie zainteresowania kobiecie? Zamiast od razu zapraszać kogoś na randkę, próbuje najpierw poznać tę osobę i zobaczyć, czy naprawdę istnieje szansa na związek. Jest bardziej ostrożny niż inni i wolniej się zbliża do kobiety, nie dając jej szybko do zrozumienia, że ​​mu się podoba. Niestety ta subtelność często odbierana jest jako brak zainteresowania lub oferta tylko przyjaźni.

Częstą taktyką wśród nieśmiałych mężczyzn jest dyskretne komplementowanie osoby, którą są zainteresowani. Mówienie kobiecie, że dobrze wygląda w danym stroju, że jest inteligentna, zabawna itp. to coś, czego nie unikają. Rozpoczynanie rozmowy przychodzi im z trudem, dlatego stosują przyciąganie spojrzeniem. Nieśmiały mężczyzna zainteresowany kobietą będzie subtelnie podążał za nią wzrokiem, dopóki ona nie zorientuje się, że jest obserwowana. Wtedy jej uroczy uśmiech może być zielonym światłem dla bardziej bezpośredniego flirtu.

W gronie przyjaciół lub w środowisku pełnym ludzi nawet najbardziej nieśmiały facet może zastosować inną taktykę. Chodzi o skupienie pełnej uwagi na kandydatce. Wtedy trzyma się blisko kobiety. Jest naprawdę zainteresowanym tym, co mówi, zawsze ją chwali i komplementuje. Robi wszystko, by poczuła się komfortowo i wyjątkowo.

Zainteresowany kobietą mężczyzna może wykazywać wszystkie lub niektóre z tych znaków. Jeśli jednak tak się nie stanie, a nadal masz wątpliwości, czy mu się podobasz, najlepiej zrobić pierwszy krok. Życie jest zbyt krótkie, aby marnować czas na wątpliwości i zastanawianie się, co by było gdyby. A jeśli jesteś mężczyzną, który nie wie, jak zdobyć serce kobiety, skorzystaj z pomocy psychologa. Być może problem tkwi w Twojej nieśmiałości lub w poważniejszej sprawie, która wymaga interwencji specjalisty. Pamiętaj, że dla miłości warto zawalczyć o siebie i drugą stronę.

👉 Jeżeli potrzebujesz pomocy, wsparcia psychologicznego placówki naszych poradni znajdują się w:

 

Teksty na stronie mają charakter informacyjny i nie zastępują usług świadczonych przez profesjonalistów.

O autorze

Monika Chrapińska-Krupa

Dyrektor Poradni, Psycholog, Diagnosta, Psychoterapeuta, Trener TZA
Monika Chrapińska-Krupa psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pełni funkcję dyrektora w renomowanej poradni "Spokój w Głowie". Jej fascynacja ludzkim umysłem przenosi się również do słowa pisanego, co jest widoczne w jej zaangażowanych i przenikliwych postach. Początki jej pisarskiej ścieżki sięgają kursu copywritingu, który rozpalił w niej pasję do dzielenia się wiedzą. Ta pasja z czasem przekształciła się w kwitnący talent, który obecnie inspiruje czytelników na całym świecie. Regularnie zapraszana jako ekspertka z dziedziny psychologii do programów telewizyjnych, Monika Chrapińska-Krupa w swojej pracy łączy naukową precyzję z empatycznym spojrzeniem na człowieka, nieustannie dążąc do rozsiewania spokoju w ludzkich głowach.
Przeczytaj o autorze
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!