Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKiedy facet myśli o kobiecie?

Kiedy facet myśli o kobiecie?

Kategorie:
DorosłyRozwój osobistyZwiązki i relacje

Czy to, co on do Ciebie czuje, to miłość? Skąd wiadomo, że mężczyzna jest zakochany? Jak rozpoznać, czy jego uwaga skupia się wyłącznie na Tobie? Każda kobieta chce się upewnić, że dla mężczyzny jest tą jedyną i że jest jego głównym obiektem myśli. Jednak to nie zawsze można łatwo ustalić. Jak rozpoznać, że jesteś tą jedyną? Kiedy uciekać, bo facet nie jest Tobą zainteresowany? Poznaj kilka tajemnic męskiego myślenia.

Spis treści:

Po czym poznać, że facet się angażuje?

Kiedy facet myśli o kobiecie?

Jak zachowuje się zakochany dojrzały mężczyzna?

Czego pragnie mężczyzna w kobiecie?

 

Po czym poznać, że facet się angażuje?

facet myśli o kobiecie

Zakochanie się w kimś często opatrzone jest strachem, który odczuwają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nic dziwnego, że w potencjalnych partnerach poszukuje się oznak zainteresowania. Dużą uwagę na ten szczegół zwracają kobiety. Pewnie nie raz próbowałaś zorientować się, czy facet, który Ci się podoba, rozmawia z innymi kobietami, czy się z nimi spotyka, czy w ogóle o Tobie myśli. Bez tej wiedzy boisz się inwestowania uczuć i zbyt dużego zaangażowania emocjonalnego, prawda? Nic dziwnego, bo kto chce mieć złamane serce?

Znalezienie człowieka, który stanie się bratnią duszą, nie jest łatwe. Taka osoba ma w sobie coś legendarnego, niedostępnego. Słyszysz o niej od innych: od przyjaciółki, która znalazła idealnego mężczyznę, od dalszego członka rodziny, który poślubia kobietę swoich marzeń, od znanego aktora, który w wywiadzie opowiada o miłości swojego życia. Jednak Ty wciąż czekasz i nie jesteś pewna, czy ktoś taki wkroczy na Twoją ścieżkę życia.

Tymczasem spotkanie bratniej duszy często rozpoczyna przyjaźń damsko-męska. To właśnie z niej często rodzą się najpiękniejsze uczucia. Przecież partner w pierwszej kolejności powinien być Twoim przyjacielem, powiernikiem, osobą, której można o wszystkim powiedzieć. Tylko, jak rozpoznać, że to coś więcej niż przyjaźń? Nawet jeśli Ty zakochujesz się pierwsza, często nie masz pewności, czy facet odwzajemnia Twoje uczucia. W Twojej głowie kłębią się myśli, czy rzeczywiście on coś do Ciebie czuje. Czy jest zaangażowany? Czy widzi w Tobie potencjalną partnerkę?

Z drugiej strony czasami kobiety, które już są w związku przez jakiś czas, nagle zaczynają dostrzegać dziwne zachowanie u swoich mężczyzn. Nie interesują się relacją, nie angażują w nią. Jednym z wyjaśnień tego zachowania może być to, że zakochują się w innych kobietach. Jednak dzieje się tak, że wiele kobiet ignoruje to zachowanie i nie sądzi, że facet już o nich nie myśli. Nie dopuszczają do siebie możliwości, że inna kobieta zajęła ich miejsce. Ignorują też pewne znaki, które mogą zapewnić każdą kobietę, że nie będzie skazana na samotność, bo mężczyzna jest w niej prawdziwie zakochany. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, czego pragną mężczyźni i co w ogóle jest oznaką ich zainteresowania.

Kiedy facet myśli o kobiecie?

Czy mężczyzna o Tobie myśli? Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka znaków, których możesz szukać w jego zachowaniu. Czasami dotyczy to wyraźnie widocznych rzeczy, które wydają się tak oczywiste, że trudno je inaczej zinterpretować. Oprócz tych dużych, jednoznacznych sygnałów są też ledwo zauważalne wskazówki, które świadczą o tym, że mężczyzna jest Tobą zainteresowany.

Podkreśla to, że dużo o Tobie myśli

Tego sygnału nie można oczywiście przegapić. Kiedy mężczyzna mówi wprost, że dużo o Tobie myśli, nie komentuj tego w stylu „daj spokój”, „naprawdę?!” lub „nie żartuj sobie”. Tok myślenia facetów nie jest tak mocno skomplikowany i nie ma powodu, by wątpić w to, że rzeczywiście o Tobie myślał. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy czujesz, że jest za wcześnie na takie deklaracje, a on po prostu mówi to, żeby iść z Tobą do łóżka. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wielu mężczyzn nie lubi rozmawiać wprost o swoich uczuciach – zwłaszcza, gdy związek jest jeszcze na wczesnym etapie. Wolą udawać twardzieli i podkreślać swoją niezależność, chociaż wcale tacy nie są.

Mówi, że śni o Tobie

Sny pozostają zjawiskiem szczególnym, sygnałami podświadomości, sposobem przetwarzania poprzedniego dnia. W tym świetle jest to dobry znak, kiedy facet mówi, że śnił o Tobie. Jest wtedy bardzo duża szansa, że ​​myśli o Twojej osobie zajmowały mu większą część dnia. Być może w snach jesteś też jego fantazją, z którą spełnia swoje najskrytsze pragnienia.

Często wysyła Ci wiadomości

Oczywiście stalking nie jest mile widziany i nieustanne otrzymywanie wiadomość jest złą oznaką. Ale jeśli otrzymujesz codziennie rano spontanicznego SMS-a na dzień dobry z życzeniami miłego dnia, jest to oznaka, że byłaś jedną z jego pierwszych myśli po przebudzeniu. Podobnie, gdy pisze do Ciebie późno w nocy. Nie tylko częstotliwość, ale także czas wysyłania wiadomości wiele mówi o zainteresowaniu. Jeśli mężczyzna pisze do Ciebie wcześnie rano i późno w nocy, dużo o Tobie myśli. Jesteś prawdopodobnie pierwszą osobą, o której pamięta, kiedy się budzi i ostatnią rzeczą, o której myśli przed pójściem spać.

Sprawia Ci niespodzianki

Gdy mężczyzna pragnie kobietę, liczy się dla niego jej szczęście. Dlatego nie są mu obce miłe prezenty i nieoczekiwane gesty. Oczywiście nie każdy mężczyzna z miłości do Ciebie jest zobowiązany do cotygodniowego dostarczania Ci bukietu czerwonych róż. Czasami wystarczy pamięć o ważnych dla Ciebie datach (urodziny, imieniny, rocznica dnia, w którym się poznaliście). Zainteresowanie może okazywać Ci także małymi gestami. Na przykład jeśli wie, że lubisz czekoladę i przyniesie Ci Twoją ulubioną lub wie, że długo pracujesz i nie masz czasu na gotowanie, a on dostarczy Ci Twoje ulubione jedzenie i napoje. To tylko dwa proste przykłady tego, jak chce Cię uszczęśliwić.

Chce podzielić się z Tobą swoimi zainteresowaniami

Wielu mężczyznom podoba się, gdy kobieta podziela ich zainteresowania. Jeśli przyniesie Ci coś, co mu się podoba, na przykład książkę lub film do obejrzenia, możesz spokojnie przyjąć to jako znak, że myśli o Tobie i uważa, że ​​Twoja opinia jest ważna. Czasami może oczekiwać, że wyrazisz opinię na temat muzyki, której słucha lub sportu, który uprawia.

Mówi o tym, co powiedziałaś wcześniej

Jeśli facet podczas rozmowy nagle wraca do czegoś, co powiedziałaś wcześniej, oznacza to, że rzeczywiście jest zaangażowany w tę relację. To znowu znak, że pomyślał o Tobie i bardzo poważnie potraktował Twoje słowa. Ma świadomość Twoich opinii i poglądów oraz tego, czym się z nim dzielisz.

Jest odrobinę o Ciebie zazdrosny

Mężczyzna, który o Tobie myśli, będzie chociaż trochę o Ciebie zazdrosny. Oczywiście chorobliwa zazdrość jest toksyczna, ale myślenie o tym, z kim się spotykasz i czy istnieje zagrożenie konkurencją, jest dobrym znakiem. Facet, który traktuje Cię poważnie, od czasu do czasu będzie się martwić, o to gdzie i z kim spędzasz czas.

Jak zachowuje się zakochany dojrzały mężczyzna?

czego pragną mężczyźni

Musisz pamiętać, że każda relacja jest wyjątkowa i każdy mężczyzna ma swoją specyfikę oraz sposób podchodzenia do tego tematu. Mimo to są pewne rzeczy, które robi prawie każdy dojrzały facet, kiedy naprawdę jest zakochany.

Zobacz poniższą listę, przejrzyj sygnały i zastanów się, czy to czujesz lub czułaś kiedyś w swojej relacji damsko-męskiej.

 1. Kocha Cię i szanuje za to, kim jesteś.
 2. Jesteś dla niego kimś znacznie więcej niż kobietą z ładną buzią i zgrabnym ciałem.
 3. Akceptuje Twoje mocne i słabe strony oraz życiowe decyzje.
 4. Wspiera Cię w Twoich decyzjach.
 5. Kibicuje Ci w każdym aspekcie życia, jest Twoim największym fanem.
 6. Wierzy w Ciebie i Twoje zdolności.
 7. Chroni Cię przed zranieniem.
 8. Bierze odpowiedzialność i stawia czoła wyzwaniom, jeśli jest taka potrzeba.
 9. Naprawdę słucha tego, co masz do powiedzenia i bierze pod uwagę Twoją opinię.
 10. Pamięta o szczegółach, które dotyczą Twoich upodobań, ulubionych lub znienawidzonych rzeczy.
 11. Rozumie Twoje trudne emocje.
 12. Chce przedstawić Cię rodzinie i znajomym.
 13. Rozmawia z Tobą o przyszłości, snuje wspólne plany.
 14. Jesteś dla niego priorytetem.
 15. Tęskni za Tobą.

Poza tym zakochany dojrzały mężczyzna jest wystarczająco pewny siebie, by wiedzieć, że każdy potrzebuje czasu bez partnera, więc daje Ci potrzebną przestrzeń.

Czego pragnie mężczyzna w kobiecie?

Po uwzględnieniu tych wszystkich powyższych zachowań stwierdzasz, że facet, którym Ty jesteś zainteresowana, w rzeczywistości nie myśli o Tobie? Cóż… czasem i tak się zdarza. Nie załamuj się, bo wyjdzie Ci to na dobre. Nie chcesz przecież jednostronnej relacji, w której Ty dajesz z siebie wszystko, a partner Cię ignoruje. Musisz jednak wiedzieć, że niekiedy przyczyną odrzucenia jest to, że Twoje zachowanie nie przypadło mężczyźnie do gustu. Warto więc dowiedzieć się, czego pragną faceci.

Jeśli chcesz zdobyć serce odpowiedniego mężczyzny, musisz zrozumieć, co sprawia, że ​​mężczyzna ​​chce umawiać się z Tobą na co dzień i spędzić z Tobą resztę życia. Tylko pamiętaj – te wskazówki dotyczą dojrzałych (fizycznie, psychicznie i emocjonalnie), poważnych mężczyzn, a nie chłopców, którzy nie wiedzą, czego chcą w życiu, jak mają traktować kobietę ani jak być dobrym człowiekiem.

Czego tacy faceci pragną w kobiecie?

 • Niezależności – miej własne życie, pracę i zainteresowania.
 • Dobrej zabawy – większość mężczyzn uwielbia aktywne spędzanie czasu, podczas którego dopisuje im dobre samopoczucie.
 • Optymizmu – nikt nie lubi przebywać w towarzystwie ludzi, którzy ciągle na wszystko narzekają.
 • Poczucia humoru – śmiej się z siebie, miej dobre poczucie humoru w stosunku do świata.
 • Zainteresowania – szczególnie rzeczami, które facet robi lub lubi.
 • Szanowania ustalonych granic – miej też chwile prywatności dla siebie, nie osaczaj go.
 • Zaskakiwania i niespodzianek – zadzwoń do niego, zanim wróci do domu, powiedz mu, że za nim tęsknisz lub zaskocz go pyszną kolacją we dwoje.
 • Bliskości – mężczyźni lubią kontakt fizyczny, dlatego szukają kobiety, która ich pociąga i zaskakuje namiętnością.
 • Pochwał – każdy lubi otrzymywać komplementy i być docenianym, faceci również tego pragną.
 • Wolności – partnerzy nie mogą się osaczać. Każdy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł spędzić czas tylko ze sobą.

Pamiętaj, że zadowolenie się przeciętnym mężczyzną, którego będziesz starała się zmienić na lepsze, nie wyjdzie Ci na dobre. Tak samo, jak usilne przekonywanie faceta do tego, aby zainteresował się Twoją osobą. Najpierw spróbuj samotnie żyć tak, aby być szczęśliwą i spełnioną kobietą. Wówczas mężczyźni będą postrzegali Cię jako kogoś, komu naprawdę warto poświęcić swój czas i zainteresowanie.

Pomagamy pacjentom z wielu miejscowości np. Psycholog Warszawa

Sprawdź także podobne artykuły:

 

O autorze

Monika Chrapińska-Krupa

Dyrektor Poradni, Psycholog, Diagnosta, Psychoterapeuta, Trener TZA
Monika Chrapińska-Krupa psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pełni funkcję dyrektora w renomowanej poradni "Spokój w Głowie". Jej fascynacja ludzkim umysłem przenosi się również do słowa pisanego, co jest widoczne w jej zaangażowanych i przenikliwych postach. Początki jej pisarskiej ścieżki sięgają kursu copywritingu, który rozpalił w niej pasję do dzielenia się wiedzą. Ta pasja z czasem przekształciła się w kwitnący talent, który obecnie inspiruje czytelników na całym świecie. Regularnie zapraszana jako ekspertka z dziedziny psychologii do programów telewizyjnych, Monika Chrapińska-Krupa w swojej pracy łączy naukową precyzję z empatycznym spojrzeniem na człowieka, nieustannie dążąc do rozsiewania spokoju w ludzkich głowach.
Przeczytaj o autorze
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!