Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak rozmawiać z nastolatkiem? 10 wskazówek

Jak rozmawiać z nastolatkiem? 10 wskazówek

Kategorie:
DorosłyZwiązki i relacje

Jak rozmawiać z nastolatkiem? Wychowywanie dziecka to duże wyzwanie. Nawet maluchy mogą przysparzać trudności wychowawczych, ale opieka nad nastolatkiem może być jeszcze trudniejsza. Dzieje się tak dlatego, że jest to nowy etap dla obu stron: dziecko potrzebuje wsparcia i wskazówek, a rodzice muszą jak najlepiej przeprowadzić ten proces. Tak więc szacunek i zaufanie, poczucie równości i wspierająca postawa mogą pomóc Ci nawiązać owocny kontakt z nastolatkiem.

Spis treści:

Dorastające dziecko i rodzice – porozumienie z nastolatkiem to Twój klucz!

Jak NIE rozmawiać z nastolatkami? Najczęściej popełniane błędy przez rodziców

Uważne słuchanie nastolatka i nie tylko. Jak rozmawiać z nastolatkiem na co dzień? 10 wskazówek

Jak rozmawiać z nastolatkiem i wzmocnić porozumienie?

Rozumienie emocji i akceptacja nastolatka w codziennym życiu

Dziecko unika trudnych rozmów: jak rozmawiać z nastolatkiem o seksie?

Fajna rozmowa z nastolatkiem – jakie tematy podejmować?

Psycholog dla młodzieży i ich rodzin – profesjonalne wsparcie w trudnych chwilach

 

Dorastające dziecko i rodzice – porozumienie z nastolatkiem to Twój klucz!

jak rozmawiać z nastolatkiem porady

Dojrzewanie może być trudnym okresem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jest postrzegane jako faza wycofania, która zmusza zarówno młodych ludzi, jak i ich rodziny do przejścia przez szereg dostosowań do danej sytuacji. Trzeba pamiętać, że mózg nastolatka w tym okresie przechodzi przez szereg zmian odpowiedzialnych za procesy społeczne. To one mogą sprawić, że młodzież będzie bardziej koncentrować się na relacjach z rówieśnikami i doświadczeniach społecznych. Nacisk na kontakty z kolegami i koleżankami, w połączeniu z ciągłym rozwojem kory przedczołowej, może spowodować, że młodzi ludzie będą podejmować większe ryzyko. To dlatego, że dla nich korzyści społeczne przeważają nad potencjalnymi konsekwencjami decyzji. Ryzyka te mogą być negatywne lub niebezpieczne, ale mogą też być pozytywne, jak rozmowa z nowym kolegą z klasy, dołączenie do klubu sportowego lub zainteresowanie nowym hobby.

Niemniej w okresie dojrzewania nastroje nastolatka ulegają ciągłym wahaniom. To one wraz z wyraźną zmianą w zachowaniu powodują niepokój wielu rodziców nastoletnich dzieci, którzy często czują się zagubieni i popełniają błędy. Tym samym oddalają się od swoich pociech. Tymczasem wyzwanie polega jednak właśnie na żmudnym zadaniu prowadzenia skutecznego dialogu, aby móc udzielić nastoletniej córce lub nastoletniemu synowi niezbędnego wsparcia. Nie ingerując przy tym w ich rozwój i nie naruszając ich przestrzeni. Zachowana autonomia nastolatka jest równie ważna jak potrzeba ważność i akceptacji, którym sprzyja silne budowanie relacji w czasie szczerych rozmów.

Jak NIE rozmawiać z nastolatkami? Najczęściej popełniane błędy przez rodziców

Wielu rodziców chce być blisko swoich dzieci, ale komunikacja z nastolatkiem staje się dla nich wyzwaniem. Albo nie potrafią w ogóle rozpocząć rozmowy ze swoją pociechą, albo jej unikają, albo dyskusja kończy się kłótnią. Z obserwacji psychologicznych problemów komunikacyjnych między osobami dorosłymi a młodzieżą wynika, że opiekunowie często popełniają te same błędy. Dotyczą one spraw, które dla nastolatków są bardzo ważne, czasami łączą je z odrzuceniem, utratą autonomii lub lekceważeniem.

 • Bagatelizowanie problemów okresu dojrzewania. Rodzice mają tendencję do myślenia, że ​​wiedzą, przez co przechodzi ich dziecko, z powodu czegoś, czego sami doświadczyli jako nastolatkowie. Często mówią „ja też tak miałem/miałam, nie przesadzaj”. Jest to błąd, ponieważ każda osoba jest wyjątkowa i przeżywa własne doświadczenia na swój sposób.
 • Narzucanie własnego zdania, zamiast prowadzenie dialogu. Na tym etapie dorastania dziecka wskazówki i porady muszą odbywać się w naturalny sposób, a nastolatek musi być traktowany z szacunkiem, aby odwzajemniał się w ten sam sposób.
 • Przeładowanie negatywnymi emocjami. Żal, pretensje, ciągłe „ale”, zakazy, nakazy – taka „rozmowa” nie będzie skutkowała pozytywnym zakończeniem.
 • Idealizowanie dziecka, które musi być dobre we wszystkim, ładnie się ubierać, być grzeczne, miłe, towarzyskie i mądre. Brak akceptacji wad, które pojawiają się w okresie dojrzewania, powoduje tylko większy rozdźwięk między rodzicami a nastolatkami. Zrozum, że większość tarć wynika właśnie z tego, że rodzice mają trudności ze zrozumieniem, że dzieci często mają inne zdanie niż oni i chcą czegoś innego niż to, co opiekunowie uważają dla nich za najlepsze.

Uważne słuchanie nastolatka i nie tylko. Jak rozmawiać z nastolatkiem na co dzień? 10 wskazówek

Oto zbiór najważniejszych wskazówek dla rodziców, aby mogli odzyskać lub utrzymać dobry dialog z nastolatkiem, zachowując jego indywidualność, ale nie tracąc kontroli nad sytuacją.

Jak rozmawiać z nastolatkiem? Klucze do skutecznej komunikacji

 1. Szanuj autonomię nastolatka. Zrozum, że Twoje dziecko jest wyjątkową osobą z własnymi marzeniami, pragnieniami i aspiracjami – innymi słowy, nie jest Tobą.
 2. Rozmawiaj swobodnie, prowadź dialog. Nie musisz czekać na konkretny moment dnia, ani uzgadniać z nastolatkiem czasu na rozmowę. Bezpieczna atmosfera sprzyja spokojnej konwersacji. Wykorzystaj więc momenty, kiedy Twojemu dziecku jest wygodniej rozmawiać i rozpocznij rozmowę na dowolny temat, tak po prostu, żeby „wytrenować” naturalny dialog.
 3. Zachowuj spokój ducha. Nie krzycz i nie obrażaj się, jeśli macie odmienne zdania. Nastolatek potrzebuje przestrzeni, chce czuć, że nawet jeśli się z nim nie zgadzasz, rozumiesz go. Pomoże mu to również w dorosłym życiu i w innych związkach, które będzie miał.
 4. Nie praw kazań. Powiedz, co masz na myśli i to wszystko! Zrezygnuj z długich przemów na każdy mały problem. Daj dziecku szansę na zastanowienie się nad tym, co zrobiło, bez ciągłego mówienia.
 5. Ograniczaj z głową. Mimo całego poszanowania dla autonomii, granice są również fundamentalne dla rozwoju nastolatków. Trzeba je stawiać i szanować, ale zawsze z cierpliwością i ze zrozumieniem. Wszystkie zasady i narzucone ograniczenia trzeba wyjaśnić, a nawet wynegocjować, pokazując, że relacje między członkami rodziny a dziećmi są pełne szacunku.

Jak rozmawiać z nastolatkiem? Budowanie zaufania i bliskości

 1. Słuchaj uważnie, czyli skup się na rozmowie i zastanawiaj się nad tym, co mówi Twoje dziecko. Nie wszystko, na co narzeka, to kaprysy, napad złości lub irytacja. Jeśli zachowasz rozsądek, zdasz sobie sprawę, że w wielu przypadkach nastolatek ma rację i że możecie wspólnie dojść do porozumienia, które jest dobre dla obu stron.
 2. Dowiedz się, co lubi Twoje dziecko. Wspólne zainteresowania to najlepszy sposób na znalezienie tematu do rozmowy. Porozmawiaj o gustach swojego dziecka w muzyce, serialach lub filmach i uczestnicz w tych chwilach. Rób filmowe maratony, czytaj te same książki lub daj szansę jego ulubionym płytom z muzyką.
 3. Zawsze okazuj wsparcie. Nastolatki często czują, że nie mogą polegać na swoich rodzicach, zwłaszcza gdy znajdują się pod presją. Prowadzi to do wielu błędów, które w większości przypadków kończą się zamknięciem w sobie. Aby uniknąć tego typu sytuacji, pokaż dziecku, że zawsze będziesz przy nim. Porozmawiaj szczerze, powtórz, że może powiedzieć Ci wszystko w zaufaniu i że wspólnie rozwiążecie problemy, które pojawią się po drodze.
 4. Chwal małe rzeczy i osiągnięcia. Chwalenie jest sposobem na pokazanie, że doceniasz wysiłek i wierzysz w potencjał młodego człowieka, a także dajesz mu do zrozumienia, że radzi sobie naprawdę dobrze.
 5. Kieruj się empatią i inteligencją emocjonalną. Są one kluczami do dobrych relacji z nastolatkiem. Dzięki tego rodzaju umiejętnościom łatwiej jest zrozumieć niepokoje i trudności, jakich doświadczają młodzi ludzie na tym etapie życia.

Jeśli to możliwe, bądź też przyjacielem swojego dziecka. Praca rodzicielska nigdy nie powinna być oddzielona od przyjaźni, którą należy pielęgnować i kultywować między Tobą a nastoletnią pociechą. Chociaż należycie do różnych pokoleń, nic nie stoi na przeszkodzie, by obie strony próbowały zrozumieć się nawzajem i zaangażować w swoje realia. Przyjaźń między rodzicami a dziećmi jest zatem niezwykle istotna, aby ta relacja był silniejsza i zdrowsza.

Jak rozmawiać z nastolatkiem i wzmocnić porozumienie

porozumienie z nastolatkiem jak rozmawiać

Rozumienie i budowanie relacji z nastolatkiem jest jednym z najważniejszych wyzwań w życiu rodzica. Oprócz podstawowych wskazówek, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych aspektów, które wzmocnią porozumienie między Wami.

Wzmacniaj pozytywne zachowania

Zamiast skupiać się na błędach, dostrzegaj dobre zachowania. Pokaż nastolatkowi, że widzisz jego starania, a on będzie bardziej chętny do współpracy.

Dbaj o własne emocje

Aby dobrze rozmawiać z nastolatkiem, musisz także umieć kontrolować własne emocje. Dzięki temu stworzysz atmosferę, w której będzie się czuł bezpieczny.

Ucz się nowych rzeczy razem

Otwórz się na nowości. Może to być wspólne gotowanie, nauka języka czy uprawianie nowego sportu. Wspólne doświadczenia zbliżają.

Rozmawiaj o przyszłości

Pokazuj zainteresowanie planami i marzeniami Twojego nastolatka. Nie oceniaj, tylko słuchaj i doradzaj, jeśli jest taka potrzeba.

Ustalaj granice, ale bądź elastyczny

Zrozumienie potrzeb nastolatka to jedno, ale nie zapominaj, że Twoje zdanie też się liczy. Bądź elastyczny, ale jednocześnie konsekwentny.

Zastosowanie tych rad pomoże Ci nie tylko w zrozumieniu nastolatka, ale także w zbudowaniu trwałego i pełnego wzajemnego szacunku związku z nim. Pamiętaj, że najważniejsze jest wsparcie, miłość i cierpliwość. Z takim podejściem, zrozumienie i porozumienie w relacji z nastolatkiem są w zasięgu ręki.

Rozumienie emocji i akceptacja nastolatka w codziennym życiu

Rozmowa z nastolatkiem bywa trudna, nie tylko ze względu na różnice pokoleniowe, ale także przez skomplikowane emocje, z którymi mierzy się młody człowiek. Niezrozumienie ze strony rodzica może prowadzić do konfliktów, stąd tak ważna jest prawdziwa akceptacja nastolatka oraz zdolność do empatii.

Akceptacja nastolatka jako klucz do porozumienia

Nierzadko zastanawiamy się, jak osiągnąć porozumienie z dzieckiem w tym trudnym okresie. Kluczem jest autentyczna akceptacja. Oznacza to nie tylko zrozumienie, ale i uznawanie nastolatka za osobę o niezależnych uczuciach i myślach. Gdy poczują się akceptowani, będą bardziej otwarci na rozmowę i wsparcie.

Emocje nastolatka – jak je rozumieć?

Nastoletnie emocje bywają burzliwe. Nagłe zmiany nastroju, poczucie niedocenienia czy brak zrozumienia ze strony dorosłych – to wszystko wpływa na jakość relacji. Aby skutecznie budować bliskość, warto postarać się zrozumieć te uczucia, nie bagatelizując ich, ale traktując poważnie. Empatia jest tu kluczem.

Rola rodzica w rozwoju dziecka

Rodzic jest nie tylko opiekunem, ale także przewodnikiem i nauczycielem. Jego rola w rozwoju dziecka jest kluczowa. Poprzez wsparcie, kierowanie i umiejętne stawianie granic, pomaga kształtować osobowość młodego człowieka. To odpowiedzialność, ale i przywilej. Dlatego tak ważne jest, by zrozumieć swoją rolę i wykorzystać ją w pełni, dla dobra dziecka.

Kiedy myślimy o nastolatkach, warto pamiętać, że za ich nieprzewidywalnymi reakcjami kryje się wiele emocji, pytań i niepewności. Dbając o akceptację, zrozumienie i bliskość, dajemy im przestrzeń do wzrostu, rozwijania się i budowania silnych relacji z nami. W końcu, choć czasami trudno w to uwierzyć, w głębi serca pragną tego samego co my – miłości, zrozumienia i akceptacji.

Dziecko unika trudnych rozmów: jak rozmawiać z nastolatkiem o seksie?

jak rozmawiać z nastolatkiem o seksie

Częstym lękiem rodziców jest, gdy ich nastoletnie dzieci wkraczają w świat seksu. To normalne, że nie wiesz, jak sobie radzić z wymaganiami edukacji seksualnej i wstydzisz się lub boisz o tym mówić. Ale to nie musi i nie powinno tak wyglądać.

W tym wieku seksualność staje się bardziej konkretna i dotykanie takich kwestii, jak podniecenie, pożądanie i przyjemność, może sprawić, że zarówno Ty, jak i dziecko poczujecie się nieswojo. Zwłaszcza jeśli nigdy o tym nie rozmawialiście. Jest to jednak konieczne, ponieważ okres dojrzewania to czas, kiedy nastolatki często rozpoczynają życie seksualne. Dlatego rozmawiaj otwarcie z dzieckiem, ale nie przekraczaj granicy. Musisz być blisko, ale nie musisz wiedzieć wszystkiego.

Pierwsze związki i ich znaczenie dla nastolatka

Chociaż dla dorosłych to doświadczenie może wydawać się powierzchowne i ulotne, nastolatki rzucają się w wir swoich pierwszych związków i przywiązują do nich wielkie znaczenie. Warto słuchać tego, co dziecko ma do powiedzenia i pytać, co myśli o sytuacji, sugerować działania i być otwartym na rozwiązania. Ważne jest, aby okazywać mu akceptację. Temu nowemu etapowi muszą towarzyszyć normalne obowiązki życiowe, dlatego warto z nim porozmawiać, aby zdefiniować zasady i wyjaśnić granice randkowania.

Przeprowadź prostą rozmowę na temat środków antykoncepcyjnych i ich działania. Porozmawiaj o przyjemnościach i zagrożeniach związanych z aktywnością seksualną, takich jak ciąża i choroby przenoszone drogą płciową. Nawet jeśli Twoje dziecko mówi, że nie potrzebuje tej rozmowy, bo już wszystko wie, podkreśl, że seks to przyjemność, ale też odpowiedzialność i konsekwencje.

Ustalanie granic i ochrona prywatności w czasie rozmów z nastolatkiem

Nie stroń też od tematu tego, w jaki sposób Twoje dziecko może wyznaczać osobiste granice. Podkreśl, że wykorzystywanie seksualne niekoniecznie musi wiązać się z dotykaniem, że istnieje wiele form przymusu werbalnego lub cyfrowego i że nigdy nie jest to wina ofiary. Pokaż, jak chronić swoją prywatność w realnym i cyfrowym świecie. Zwróć uwagę nastoletniego dziecka, że poznając kogoś online, nigdy nie wie, kto siedzi po drugiej stronie ekranu. Dlatego nakłanianie do pokazywania swojego ciała przed kamerką czy wysyłanie nagich zdjęć, powinno od razu wzbudzić czujność. Mów otwarcie o niebezpieczeństwie erotyki i konsumpcji pornografii, zwłaszcza cyfrowej.

Wyjaśnij, że wczesna ekspozycja na pornografię może negatywnie wpłynąć na nastolatka na różnych poziomach, od emocji, takich jak wstręt, szok i zakłopotanie, po poważniejsze traumy. Często to, co zobaczy na erotycznych nagraniach, jest przesadzone i różni się od normalnego seksu. Pornografia może również mieć szkodliwy wpływ na postawy ludzi wobec wyrażania zgody, zdrowia seksualnego i obrazu własnego ciała. Ponadto utrudnia zawieranie trwałych związków, pogarszając sprawność seksualną z prawdziwymi partnerami, co może prowadzić do uzależnienia i utraty samokontroli.

Zrozumienie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej

Nie stroń również od tematu orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Posłuchaj, zrozum. Nie sprzeciwiaj się temu, po prostu przyjmij stanowisko swojego dziecka. Szczera rozmowa pomoże nastolatkowi w tym procesie identyfikacji, kim jest, jak naprawdę się czuje, jakie są jego lęki i pragnienia, jak bezpiecznie odkryć siebie w pełnym szacunku dla siebie i innych.

Pozwól swojemu dziecku zobaczyć, że zawsze będziesz przy nim w przypadku jakichkolwiek pytań, które może mieć. Niezależnie od tego, czy dotyczą dojrzewania, seksu, miłości, związków, antykoncepcji, czy wszystkiego, co widzisz w Internecie lub w telewizji, nawet rzeczy, które może usłyszeć w klasie od swoich rówieśników. Daj mu do zrozumienia, że nie ma tematów tabu i szczera rozmowa z rodzicem jest lepsza niż życie w niepewności.

Fajna rozmowa z nastolatkiem – jakie tematy podejmować?

zrozumienie nastolatka rozmowa

O czym rozmawiać z nastolatkami? Dla wielu rodziców i opiekunów rozmowa z młodymi ludźmi jest niezwykle skomplikowana. Jakie tematy podejmować, by dialog swobodnie się toczył?

Rodzaje treści, które najbardziej interesują nastolatków to:

 • rozrywka;
 • świat Internetu;
 • gry;
 • edukacja;
 • zabawa;
 • zakupy;
 • sport;
 • technologia;
 • uroda;
 • żywność i napoje.

Z tych z pozoru błahych tematów można stworzyć rozmowę, która będzie zmierzać ku poważnym sprawom. Na przykład, jeśli zapytasz o zdjęcia i filmy publikowane w sieciach społecznościowych na przykład przez ulubionych influencerów swojego syna lub swojej córki, możesz płynnie przejść do tematu prywatności w sieci. Zwróć uwagę, że pokazywanie społeczeństwu każdej minuty swojego życia naraża na niebezpieczeństwo i poważne konsekwencje. Można być ofiarą zastraszania lub wykorzystania (np. zdjęcia trafiają na strony z pornografią lub pedofilią).

Pamiętaj, że najlepszy dialog to zawsze ten, który przychodzi naturalnie. Podczas kolacji rodzice i dzieci rozmawiają o swoim dniu i pojawiają się pytania. Jako opiekun musisz reagować bez uprzedzeń. Oglądając serial w telewizji, wykorzystaj pewną scenę i zapytaj dziecko o zdanie. Na przykład, czy uważa, że alkohol jest potrzebny do dobrej zabawy? W ten sposób może wywiązać się rozmowa na temat używek i uzależnień.

Nigdy nie zapominaj też o swobodzie. Rodzic nie zawsze musi być mentorem. Może być też dobrym przyjacielem, z którym można porozmawiać po prostu o zawodach sportowych, meczu, nowościach wydawniczych, kinowej produkcji itp. Zwykła rozmowa „o niczym” też jest bardzo ważna w budowaniu dobrej relacji na drodze rodzic-nastolatek.

Psycholog w Warszawie dla młodzieży i ich rodzin – profesjonalne wsparcie w trudnych chwilach

Często sfrustrowani rodzice trafiają do gabinetu psychologa ze skargami typu:

 • „Mój syn myśli, że zwariowałem i nie będzie rozmawiał ze mną o seksie”.
 • „Nie umiem rozmawiać ze swoją córką, bo ona wciąż ma o wszystko pretensje”.
 • „Moje dziecko wkroczyło w trudny okres dojrzewania, a ja nie umiem z nim rozmawiać”.
 • „Kiedy podejmuję próbę rozmowy z moim synem, on zakłada słuchawki i nie chce mnie słuchać”.
 • „Cały czas próbuję rozmawiać ze swoją córką o jej życiu, ale ona nie chce mi mówić o swoich problemach osobistych…”.

Jak rozmawiać z nastolatkiem? Zrozumienie świata młodzieży

Problemy w komunikacji rodzic-nastoletnie dziecko nie należą do wyjątków. Bardzo często dorośli nie potrafią porozumieć się z młodzieżą. Wynika to z różnych powodów. Od nieumiejętnego podejścia do dialogu po problemy wychowawcze, emocjonalne, a nawet psychiczne nastoletnich dzieci. Dlatego w niektórych sytuacjach, gdy próby rozmowy są bezowocne, warto poszukać pomocy specjalisty.

Zastanawiasz się, w jaki sposób mogą przekonać nastolatka, aby poszedł porozmawiać ze specjalistą terapeutą, gdy zdasz sobie sprawę, że macie problem w komunikacji lub Twoje dziecko cierpi z powodu lęku, depresji itp.? Przede wszystkim pamiętaj, że nic nie przemawia do naszych dzieci głośniej niż nasze własne działania. Twoja chęć udziału w terapii pomaga normalizować proces terapii Twoich dzieci. Możecie na przykład spróbować terapii rodzinnej.

Z drugiej strony nie zapomnij, że nastolatki też chcą czuć się szanowane. W terapii ten szacunek zaczyna się od prywatności. Pozwolenie dziecku na zwierzenie się nieznajomemu może wydawać się nienaturalne. Zainwestowałeś swój czas i finanse, aby wychować dziecko, a teraz nieznajomy ma o nim wiedzieć więcej niż Ty. Na tym jednak polega poszanowanie dla autonomii nastolatka. Wyjaśnij mu, że psycholog, który zajmuje się problemami młodzieży, nie jest „trzecim rodzicem”, ani też osobą od krytykowania. Jego zadaniem jest wysłuchanie i pomoc dziecku w wyrażaniu swoich obawy w bardziej produktywny i konstruktywny sposób.

Postaraj się, aby Twoje dziecko zrozumiało, że nie powinno bać się podzielić swoimi obawami z terapeutą. Nie miej też pretensji do nastolatka, że woli rozmawiać z kimś obcym niż z Tobą. Czasami łatwiej jest przekazać wrażliwe informacje osobie postronnej, niż komuś bliskiemu.

👉 Jeżeli potrzebujesz pomocy, wsparcia psychologicznego placówki naszych poradni znajdują się w:

 

Teksty na stronie mają charakter informacyjny i nie zastępują usług świadczonych przez profesjonalistów.

O autorze

Monika Chrapińska-Krupa

Dyrektor Poradni, Psycholog, Diagnosta, Psychoterapeuta, Trener TZA
Monika Chrapińska-Krupa psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pełni funkcję dyrektora w renomowanej poradni "Spokój w Głowie". Jej fascynacja ludzkim umysłem przenosi się również do słowa pisanego, co jest widoczne w jej zaangażowanych i przenikliwych postach. Początki jej pisarskiej ścieżki sięgają kursu copywritingu, który rozpalił w niej pasję do dzielenia się wiedzą. Ta pasja z czasem przekształciła się w kwitnący talent, który obecnie inspiruje czytelników na całym świecie. Regularnie zapraszana jako ekspertka z dziedziny psychologii do programów telewizyjnych, Monika Chrapińska-Krupa w swojej pracy łączy naukową precyzję z empatycznym spojrzeniem na człowieka, nieustannie dążąc do rozsiewania spokoju w ludzkich głowach.
Przeczytaj o autorze
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!