Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaMediator rodzinny

Mediator rodzinny

Sposób rozwiązywania konfliktów w rodzinie kształtuje rodzinne relacje i pozostawia trwały ślad. Niezależnie od tego, czy chodzi o różnice zdań między pokoleniami, podział oczekiwanego spadku lub rozwód, potrzeba rozmowy, która rozwiąże wszelkie spory. Kiedy ciężko dojść do porozumienia, warto skorzystać z mediacji i pomocy osób, które wspierają konstruktywne dyskusje. Możesz skorzystać z takiej oferty w naszej poradni psychologicznej w Wołominie pod Warszawą.

Mediator rodzinny – czym się zajmuje?

Wszędzie tam, gdzie ludzie mieszkają razem, nie da się uniknąć konfliktów. Tak też się dzieje w rodzinie. Rozwiązywanie problemów jest jednak często trudne, ponieważ spór nie jest tylko kwestią merytoryczną, ale wpływa również na relacje między skonfliktowanymi partnerami. Mediacje rodzinne to sposób rozwiązywania konfliktów rodzinnych. Takie działanie skupia się na konstruktywnej, opartej na współpracy interakcji i jest sposobem na lepsze eliminowanie lub rozwiązywanie różnic zdań, sporów lub konfliktów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to w zasadzie najlepsze wyjście dla każdego, kto znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej i nie może poradzić sobie z nią bez pomocy osób trzecich. Mediator pomaga, gdy trzeba znaleźć konkretne rozwiązania konfliktów rodzinnych:

 • między rodzicami a ich dorastającymi lub nawet dorosłymi dziećmi,
 • dla par – przed, w trakcie i po rozwodzie, niezależnie od tego, czy w grę wchodzą dzieci.

Mediacja jest zatem znaczącą i konstruktywną metodą rozwiązywania konfliktów. Zawsze dąży do sytuacji, w której nie ma przegranych. Innymi słowy szuka rozwiązań, które przynoszą więcej pożytku dla obu stron konfliktu niż zwykły kompromis.

Mediator rodzinny Warszawa i okolice – pomoc czeka na Ciebie

Niezależnie od tego, czy są to problemy wychowawcze z dorastającymi dziećmi, stres współmałżonka w pracy czy nieporozumienia w związku partnerskim, różne fazy życia członków rodziny mogą prowadzić do konfliktów. Nasi mediatorzy z poradni Spokój w Głowie w podwarszawskim Wołominie pomogą Ci znaleźć rozwiązanie takich problemów.

 

Mediacja rodzinna z naszymi terapeutami jest szczególnie skuteczna w następujących sytuacjach:

 • mediacja w sprawie separacji / rozwodu,
 • spór spadkowy (mediacja spadkowa),
 • kłótnia w rodzinnym biznesie,
 • mediacja rodzeństwa i mediacja wielopokoleniowa
 • spory między dziećmi a rodzicami.

Wspólnie z drugą stroną konfliktu wypracowujemy rozwiązanie sporu pod kierunkiem neutralnej osoby trzeciej (mediatora). Oczywiście służymy nie tylko pomocą w problemach między małżonkami czy krewnymi, ale także we wszelkich innych problemach rodzinnych. Na pomoc naszych mediatorów rodzinnych mogą liczyć także rodziny zastępcze lub adopcyjne oraz rodzice w trakcie separacji lub po rozwodzie.

Jak działa mediacja rodzinna?

Mediacja rodzinna to dobrowolna procedura, która ma na celu poradzenie sobie z konfliktami rodzinnymi i ich rozwiązywanie oraz zapobieganie ich eskalacji. Z pomocą osoby neutralnej należy wzmocnić komunikację i relacje między członkami rodziny lub byłymi partnerami. Celem jest wspólne wypracowanie przez partnerów konfliktu rozwiązania, które jest sprawiedliwe i akceptowalne dla obu stron.

 

W poufnym otoczeniu mediator pomaga każdej ze stron przekazać to, co jest dla niej ważne, oraz usłyszeć, co jest istotne także dla drugiej strony. Na przykład z pomocą mediatora strony:

 • mogą zidentyfikować problemy, które należy rozwiązać,
 • ustalają priorytety problemów i skupiają się na jednym na raz,
 • omawiają możliwe scenariusze rozwiązań,
 • uzgadniają obowiązki rodzicielskie, kwestie finansowe lub inne,
 • mają przygotowany projekt powstającego porozumienia.

Mediacja rodzinna zapewnia przejrzystość działania dzięki wiążącym wynikom. Partnerzy konfliktu określają w formie umów, które sami sporządzili, w jaki sposób chcą postępować, kontaktować się ze sobą, spełniać role rodzicielskie itd. w przyszłości.

Mediator rodzinny w Wołominie do konfliktów rozwodowych

Szczególnie trudne wydarzenia w rodzinie dotyczą sytuacji, gdy pary rozstają się lub się rozwodzą. Jednym z największych wyzwań jest wówczas porozumienie się w kwestii sprawowania opieki nad dziećmi. To one najbardziej cierpią z powodu rozstania i to ich dobro w mediacjach rodzinnych jest najważniejsze. Zostają nagle „opuszczone” przez jednego z rodziców, być może będą musiały przeprowadzić się do nowego mieszkania lub przyzwyczaić się do nowych partnerów życiowych swoich rodziców. W takich przypadkach mediacja rodzinna jest szczególnie ważna, ponieważ wiele par z powodu własnych trudności emocjonalnych ma problemy w ustaleniu tego, co jest dobre dla dziecka.

 

 

 

Jeśli szukasz mediatora rodzinnego w Warszawie, zapraszamy do naszej poradni w pobliskim Wołominie. Dobra lokalizacja gwarantuje dyskrecję spotkań w atmosferze pełnego zaufania. Podczas mediacji rodzinnej konsekwencje rozwodu lub separacji można rozstrzygnąć polubownie, kompleksowo i trwale. Dużą zaletą jest to, że osoby zaangażowane w cały proces mogą wypracować własne rozwiązania w ramach prawa, ale bez konieczności toczenia sądowych batalii.

 

Mediacje rodzinne – skorzystaj z pomocy u najlepszych!

Sukces mediacji rodzinnej w dużej mierze tkwi w osobie mediatora. Może on mieć własne zdanie, ale tego nie wypowiada. Jego celem jest znalezienie rozwiązania, które będzie korzystne dla wszystkich stron i tak pragmatyczne, jak to tylko możliwe. W sytuacji mediacji rozwodowych naszym nadrzędnym celem jest dobro dziecka. Głęboko wierzymy, że gdy nerwowe konflikty zostaną rozwiązane na stałe, Ty i cała Twoja rodzina będziecie mogli żyć szczęśliwszym, spokojniejszym życiem.

 

Specjaliści, którzy prowadzą mediację rodzinną w naszej poradni w Wołominie, chcą przede wszystkim zapobiegać eskalacji konfliktów, wzmacniać komunikację i relacje między członkami rodziny lub byłymi partnerami. Pragną również umożliwiać wspólne wypracowywanie rozwiązań. Podstawą wszelkich usług takiej pomocy jest wzajemne zaufanie. Dotyczy to również prowadzonych przez nas mediacji. W naszej pracy zaufanie zawsze zamienia się w „poufność”. Nie przekazujemy stronom trzecim niczego, co zostało powiedziane przez Ciebie lub drugą stronę konfliktu w kontekście mediacji.

 

Powierz nam swój konflikt i pozwól sobie pomóc. Wspólnie poszukamy dobrego rozwiązania!

 

Mediator rodzinny w poradni psychologicznej Spokój w Głowie. Zobacz:

 

Aleksandra Kolińska
Psycholog, Terapeuta par, Terapeuta rodzin, Mediator
Przyjmuję: dzieci 5+, młodzież, dorośli, pary, rodziny

Zobacz profil
Aleksandra Jesionkiewicz
Psycholog, Seksuolog, Terapeuta par, Terapeuta rodzin, Mediator, Diagnosta
Przyjmuję: dzieci, młodzież, dorośli, pary

Zobacz profil