Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPrawo przyciągania – jak zacząć, jak stosować i czy działa?

Prawo przyciągania – jak zacząć, jak stosować i czy działa?

Kategorie:
DorosłyRozwój osobistyZwiązki i relacje

Prawo przyciągania jest popularnym zjawiskiem, zwłaszcza w rozwoju osobistym i duchowym. Można znaleźć wiele twierdzeń o tym, że jego praktyka „zmieni Twoje życie”. Co to jest i czy rzeczywiście metafizyczne prawo przyciągania działa? Dowiedz się więcej.

Spis treści:

Czym jest prawo przyciągania?

Jak działa prawo przyciągania z punktu widzenia psychologii?

Przyciągająca siła człowieka: czy myślenie o kimś przyciąga?

Siła przyciągania: trzy sekrety, które musisz znać

Prawo przyciągania: jak zacząć?

Prawo przyciągania: jak stosować? Praktyki do wykorzystania

Jak wykorzystać w prawie przyciągania wizualizacje?

 

Czym jest prawo przyciągania?

prawo przyciągania co to jest

Zasadniczo jest to bardzo proste: prawo przyciągania polega na wizualizacji tego, co chcesz w swoim życiu. Oczami wyobraźni wyobrażasz sobie, jakie materialne i niematerialne rzeczy chcesz mieć i stopniowo pojawiają się one w Twoim życiu. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawda?

Wiele osób jest początkowo sceptycznie nastawionych do zasady: „Jak to ma działać? Dlaczego więc nie każdy ma wszystko, czego chce?” „To chyba tylko jakieś ezoteryczne brednie…” itp. Bardzo dobrze rozumiem te obiekcje i w rzeczywistości całość brzmi na pierwszy rzut oka zupełnie nieskładnie. Jednak najbardziej zaskakujące jest to, że wygląda na to, że możesz wykorzystać prawo przyciągania i ono naprawdę działa! Podstawową ideą jest zasadniczo to, że podobne przyciąga podobne i że sami tworzymy własne życie za pomocą naszych myśli i działań.

Jak działa prawo przyciągania z punktu widzenia psychologii?

Z psychologicznego punktu widzenia temat prawa przyciągania można nazwać nieświadomym wpływaniem na cel lub przygotowaniem do celu. Jest to specyficzny rodzaj skupionej uwagi. Wyobraź sobie, że chcesz wysłać list. Twój mózg zapisuje intencję „wysłania” i szuka teraz sposobów na wcielenie tego planu w życie. Kiedy wychodzisz z kopertą z domu, nagle zauważasz wszędzie skrzynki lub punkty pocztowe, które wydawały się tam wcześniej nie istnieć. Tak działa prawo przyciągania. Przykłady można oczywiście zastosować do wszystkiego. Jeśli zapragniesz określonej pary butów, nagle widzisz je wszędzie. Znajdziesz pająka w swoim pokoju, to w każdym kącie dostrzegasz pajęczynę. Jeśli boisz się zajść w ciążę, wszędzie spotkasz kobiety w ciąży lub matki z małymi dziećmi.

Psychologia a prawo przyciągania

To, co faktycznie dzieje się fizjologicznie w mózgu, wygląda następująco. Myśl, która wydaje Ci się ważna, jest przechowywana w Twojej podświadomości i nabiera specjalnego znaczenia. Jak opisano w powyższych przykładach, ta myśl niekoniecznie musi kojarzyć się z pozytywnymi emocjami. Może też wiązać się ze strachem lub kierować się na wyobrażanie sobie niestworzonych rzeczy. Zakotwiczona idea sprawia, że ​​Twoja uwaga jest selektywna, dlatego skupiasz się na bodźcach z nią związanych i do niej podobnych. Nie możesz przecież skupić się na wszystkim jednocześnie. Ten mechanizm jest zakotwiczony w człowieku od tysięcy lat. Ludzki mózg zawsze chce zapewnić przetrwanie, dlatego skupia się na bodźcach w otoczeniu, które wydają się w danym momencie najbardziej istotne.

Co to ma wspólnego z prawem przyciągania? Otóż kiedy skupiasz swoją uwagę na określonych czynnikach i wyobrażasz sobie, co chcesz przyciągnąć do swojego życia, te myśli wywołują w Tobie pozytywną energię. Mózg rejestruje, że to, co zwizualizowane jest dla Ciebie ważne. Za sprawą selektywnej uwagi, która następuje w tym procesie, zauważasz więcej rzeczy związanych z Twoim pragnieniem. Dzięki temu, że wiesz, czego chcesz i czego pragniesz, zasada prawa przyciągania zaczyna działać. Dostrzegasz coraz więcej możliwości i okazji, które są związane z Twoim celem lub pragnieniem. Działasz znacznie szybciej. Twój mózg i ciało przygotowują się, aby iść w wybranym kierunku.

Przyciągająca siła człowieka: czy myślenie o kimś przyciąga?

siła przyciągania co to

Wywoływanie kogoś myślami ma swoje podłoże w duchowym poziomie prawa przyciągania, które jest nieco trudniejsze do wyjaśnienia. Otóż podstawowe założenie tej perspektywy to przekonanie, że ludzie są stworzeni z energii, która wibruje z różnymi częstotliwościami. Przyjmuje się, że negatywne uczucia:

  • złość,
  • strach,
  • wstyd,
  • smutek, wibrują na niskim poziomie. Z kolei wyższe wibracje to entuzjazm, radość lub miłość. Przyciągasz więc te same wibracje, które emitujesz.

Zdaniem ekspertów człowiek żyje w nieustannej komunikacji, zarówno mentalnej, jak i emocjonalnej, a także duchowej. Tak więc, analizując to dogłębnie, dochodzi się do wniosku, że wszyscy są połączeni ze sobą duchową ścieżką. Duże znaczenie ma tu siła myśli, czyli zdolność rozumienia, refleksji, uświadamiania sobie, tworzenia pojęć, czegoś bez ograniczeń, przekraczającego granice. Dzięki niej jednocześnie budujesz i niszczysz, wyzwalasz i więzisz, jesteś zarówno panem, jak i niewolnikiem. To Ty decydujesz: „czego naprawdę chcę”.

Według Freuda myśl jest psychiczną częścią działania, która odpowiada przemieszczeniu energii mentalnej. Ma ona na celu rozładowanie motoryczne, będące żywą, wibrującą energią. Z tego punktu widzenia przyciąganie kogoś myślami jest realne. Każdy człowiek jest częścią swego rodzaju sieci, która z kolei łączy go z innymi poprzez tzw. ścieżki duchowe. Dlatego bardzo interesującym faktem jest założenie, że separacja bratnich dusz istnieje na tym świecie tylko w sposób cielesny, ale nigdy duchowy.

Tak więc, jeśli dużo myślisz o danej osobie i towarzyszą temu pozytywne emocje, a wasze kanały energetyczne nie są zablokowane, prawdopodobnie łatwiej się z nią połączysz. Jeśli masz otwarty sygnał energetyczny dla tej osoby, otrzymasz go. Stąd też sytuacje, w których dzwonisz do kogoś, a ta osoba mówi, że właśnie o Tobie pomyślała. Albo nagle spotykasz na ulicy dawno niewidzianego znajomego, który wczoraj był gościem w Twoich wspomnieniach.

Siła przyciągania: trzy sekrety, które musisz znać

Prawo przyciągania dostarczy Ci to, co dajesz lub wysyłasz. Działa na mocy „podobne zawsze przyciąga podobne”. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć jego siłę, musisz poznać pewne sekrety mocy przyciągania.

  1. Prawa przyciągania nie da się przechytrzyć.

Czasami możesz się zastanawiać, dlaczego jedni mają to, czego chcą, a Ty nie. Czujesz, że upragnione rzeczy po prostu się nie dzieją, a kiedy dojdą do skutku, często nie są takie, jak w Twojej wyobraźni. Myślisz wtedy, że być może wszechświat i jego prawa się zatrzymały, nie działają dla Ciebie lub że w jakiś sposób Cię ominęły.

Prawo przyciągania istnieje o każdej porze dnia i nocy. Jest siłą, której nie możesz oszukać ani nią manipulować. Ono zawsze wpływa na Twoje życie, niezależnie od tego, czy świadomie postępujesz zgodnie z nim, czy też nie.

  1. Co siejesz, to zbierasz.

Nie widzisz świata takim, jaki jest, ale takim, jakim Ty jesteś. Twój zewnętrzny świat jest zawsze lustrem Twojego wewnętrznego życia. Jeśli odczuwasz brak i strach wewnątrz, dostrzeżesz również brak i strach na zewnątrz. Oczywiście prawo przyciągania działa również w pozytywnym kierunku: jeśli masz w sobie radość i miłość, zobaczysz je również w swoim zewnętrznym świecie i doświadczysz ich jeszcze więcej. W myśl zasady pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenie, i na odwrót, negatywne myśli sprawiają, że świat wokół Ciebie również się zmieni na gorsze.

  1. Prawo przyciągania zawsze odpowiada temu, w co wierzysz.

Ostatni sekret tego, jak działa przyciąganie myślami, jest życie z nim tylko na racjonalnym poziomie. Jednak prawo przyciągania zawsze pasuje do tego, w co wierzysz i do czego jako człowiek jesteś przekonany, ale gdzieś w głębi siebie. To, co czujesz, to energia, którą wysyłasz i również otrzymujesz z powrotem. Jednak wewnętrzne przekonania większości ludzi nie są zgodne z tym, co chcieliby mieć. Na przykład, jeśli zwizualizujesz swoje wymarzone mieszkanie lub wymarzony samochód, ale w środku nie masz pewności, że możesz sobie na to pozwolić, to też tego nie przyciągniesz do swojego życia. Jeśli chcesz mieć szczęśliwy związek, ale Twoje głębokie wewnętrzne przekonanie brzmi: „nie zasługuję na miłość”, to nie spotkasz idealnego partnera lub partnerki.

Prawo przyciągania: jak zacząć?

prawo przyciągania jak zacząć

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię prawo przyciągania pieniędzy, czy moc przyciągania szczęścia lub miłości, przede wszystkim musisz mentalnie i emocjonalnie przygotować się do tej praktyki. Nie wystarczy poprosić o coś wszechświat i czekać na jego odpowiedź. Bierne oczekiwanie na to, że wszystko samo się wydarzy, nic nie da. To nie przypadek, że moc prawa przyciągania nazywana jest współtworzeniem. Musisz aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach zmian w swoim życiu.

Jak zacząć praktykować prawo przyciągania? Oto kilka podstawowych zasad.

  • Połącz się ze sobą, zrozum i zaakceptuj swoje uczucia.
  • Obserwuj wszystko, czego doświadczasz.
  • Uzewnętrzniaj swoje emocje, kiedy odczuwasz szczęście.
  • Ustal to, czego tak bardzo nie lubisz, a następnie zastanów się, czy warto dać się ponieść strumieniowi złych myśli.
  • Mentalnie ustaw się tam, gdzie chcesz być.
  • Zamknij oczy i wyobrażaj sobie każdy szczegół tego, co chcesz mieć.
  • Podejmij działania, podążając dokładnie ścieżkami, które przewidziałeś.
  • Wyjdź z idealizacji i przejdź do działania.

Jeśli wydaje Ci się to niemożliwe, aby po prostu osiągnąć w swoim życiu pozytywne rzeczy poprzez przyciąganie myślami, zacznij od drobnostek. Wyznaczaj małe cele lub działania krótko- i średnioterminowe – takie jak między innymi lepsza organizacja dnia, podjęcie nowej diety czy stylu życia. To pierwszy krok do tego, by zaprogramować umysły do nauki skupiania się na tym, co pozytywne. W ten sposób zacznie on przyzwyczajać się do podążania ścieżką prowadzącą do dobrego samopoczucia. Zacznij więc od małych rzeczy, twórz drobne wyzwania i zwiększaj ich złożoność, gdy poczujesz się pewniej.

Prawo przyciągania: jak stosować? Praktyki do wykorzystania

Wiesz już, że samo pozytywne myślenie nie wystarczy. Prawo przyciągania pojawia się, gdy działasz. Jakie praktyki pomagają? Oto najważniejsze.

  • Pracuj nad swoimi uczuciami. Jeśli czujesz się dobrze ze sobą, świat stoi przed Tobą otworem. Pojawiają się dobre myśli i poczucie, że możesz wszystko. Jeśli zrozumienie tego, co czujesz, przychodzi Ci z trudnością, skorzystaj z pomocy psychologa.
  • Skoncentruj się na tym, czego chcesz. Jeśli pomyślisz o tym, czego nie chcesz, poczujesz złość, frustrację i smutek. I tu wraca powyższy wątek, bo złe samopoczucie blokuje Ci samospełnienie.
  • Praktykuj wdzięczność. Ona jest magnesem przyciągającym dobre rzeczy. Okazuj ją za to, co już masz i za to, co dostaniesz. To wszystko jest ze sobą połączone.
  • Wizualizuj to, czego pragniesz. Na przykład chcesz zmienić pracę, spróbuj wyobrazić sobie miejsce, w którym chcesz pracować. Ale nie ograniczaj się tylko do środowiska fizycznego. Zobacz, jak odnosisz sukcesy w tej lokalizacji, jakich masz współpracowników, zarobki itp.

Prawo przyciągania – praktyki

  • Skoncentruj się na pozytywnych słowach. Naucz się wypowiadać pozytywne opinie o sobie i innych. Nie mów słowa „nie”. Ludzie często, zamiast opisywać to, czego szukają lub pragną, skupiają się na tym, czego nie chcą. Na przykład „nie chcę mężczyzny bez charakteru, nie chcę kobiety z dzieckiem, nie chcę pracy po 12 godzin dziennie”. Wtedy przyciągasz to, czego nie chcesz. Dlatego skup się na tym, czego szukasz i pragniesz. Wykreśl ze swojego słownika „NIE” i mów o tym, czego chcesz.
  • Medytacja jest niezbędna, by pobudzić do działania prawa przyciągania. Wykorzystaj ją do przywrócenia wewnętrznej równowagi, porządkowania myśli, uspokojenia umysłu i serca. Pozostaw sobie wolną drogę, aby myśli płynęły w uporządkowany sposób.
  • Zrób tablicę marzeń. Zapisz na niej lub zilustruj swoje kolejne cele. Chcesz coś materialnego? A może chcesz znaleźć idealnie dopasowaną drugą połówkę? Zapisz to na tablicy lub umieść na niej zdjęcie, które przedstawia to, czego pragniesz.
  • Pisz dziennik. Zapisuj w nim wszystko, co chcesz osiągnąć – materialne i niematerialne. Akt pisania porusza myślenie i uczucia. A przeczytanie później tego, co zostało napisane, działa jak przypomnienie oraz warunkuje przestrzeganie planu.
  • Wyznaczaj sobie małe cele. Zamiast zaczynać górnolotnie, podsycaj swoją wiarę w prawo przyciągania mniejszymi rzeczami, które dotąd nie miały większego znaczenia. Dzięki temu przygotujesz umysł na większe pragnienia i siebie na pracę nad ich urzeczywistnianiem.

Jak wykorzystać w prawie przyciągania wizualizacje?

przyciągająca siła człowieka

Jak wykorzystać prawo przyciągania? Skoncentruj się na tym, czego chcesz. To jest chyba najwspanialsza nauka prawa przyciągania. Zawsze skupiaj się na tym, czego pragniesz, a nigdy na tym, czego nie chcesz, bo inaczej będziesz nieświadomie sabotować siebie. Najskuteczniejsze w osiągnięciu celu są wizualizacje. Kiedy „atakujesz” swój umysł wyobrażeniami, widokami, obrazami miejsc, ludzi, rzeczy i chwil. Tego, co chcesz osiągnąć lub czego doświadczyć. Jak w praktyce wizualizować?

Etap przygotowań

Przede wszystkim sensowne jest znalezienie spokojnego miejsca do wizualizacji, w którym nic Ci nie przeszkadza i możesz się trochę uspokoić. Często tkwisz w jakimś codziennym problemie i gonisz od jednej myśli do drugiej. Więc świadomie poświęć trochę czasu na wzięcie głębokiego oddechu i ochłonięcie. Bardzo pomocne jest również poświęcenie dwóch minut na ćwiczenie wdzięczności przed samą wizualizacją. Kiedy przywołujesz to, co już jest w Twoim życiu, przenosisz uwagę z braku na obfitość. Jeśli wejdziesz w wizualizację z poczuciem niedostatku, może się zdarzyć, że stworzysz więcej pustki.

Etap wizualizacji

Gdy osiągniesz spokój i harmonię, możesz przejść do właściwej wizualizacji. Zamknij oczy i wyobraź sobie sytuację taką, o jakiej marzysz, żeby była. Ważne jest, aby tworzyć obrazy wszystkiego tak jakby to, czego chcesz, już było rzeczywistością. Jakby miało miejsce tu i teraz. Wyobraź sobie, że jesteś aktywnym uczestnikiem Twoich pragnień. Myśl w czasie teraźniejszym i twórz jak najbardziej szczegółowe obrazy. Na przykład, jak idziesz ręka w rękę ze swoim wymarzonym partnerem w ulubionym miejscu. Jak kupujesz upragniony dom za miastem. Jak wyjeżdżasz na wakacje marzeń i odpoczywasz od codziennego zgiełku. Na tym etapie warto również wizualizować i próbować doświadczać na własnej skórze różne wrażenia sensoryczne.

Następnie ważne jest, aby z tych obrazów wyrosły uczucia. Naprawdę zaangażuj się w określoną sytuację i wyobraź sobie, jak się czujesz w tej chwili. Im silniejsza i bardziej szczegółowa jest wizualizacja, tym łatwiej jest pobudzić emocje. Doświadczaj, odczuwaj i angażuj się w każde uczucie, które Cię dosięga.

Pamiętaj też, że obrazy manifestują się w Tobie lepiej, gdy są spisane. To, co właśnie widzisz oczyma wyobraźni, staraj się zapamiętać jak najdokładniej, a następnie szczegółowo zapisz wspomnienia w swoim dzienniku lub zeszycie. Zapisuj je również w czasie teraźniejszym, nawet jeśli te rzeczy jeszcze się nie wydarzyły, na przykład:

„Jestem w satysfakcjonującym związku z moim wymarzonym partnerem/wymarzoną partnerką. Wieczorem idziemy nad Wisłę i rozmawiamy o tym, co się dziś wydarzyło. Trzymamy się za ręce. On/ona pachnie moimi ulubionymi perfumami.”

Nie wstydź się! Nie ma żadnych ograniczeń! Odważ się myśleć i żyć tak, jak tego pragniesz, a wszystko przyjdzie Ci z łatwością.

Podsumowanie

Podsumowując: zobacz, poczuj i niech się stanie. Prawo przyciągania daje szansę na lepsze jutro. Żyj teraz tak, jakby przyszłość była teraźniejszością, a stanie się nią szybciej niż myślisz.

Jeśli chcesz zgłębić tajniki podświadomości i prawa przyciągania, polecam sięgnąć po lekturę książek, których autorem jest Joseph Murphy. „Potęga podświadomości”, „Prawo przyciągania pieniędzy” czy „Sztuka afirmacji” to obowiązkowe pozycje na liście pozycji do przeczytania.

 Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć otaczającą Cię rzeczywistość, nie bój się poprosić nas o pomoc!

Potrzebujesz pomocy, wsparcia psychologicznego?

Placówki naszych poradni znajdują się w:

 

Teksty na stronie mają charakter informacyjny i nie zastępują usług świadczonych przez profesjonalistów. Jeśli czujesz, że codzienność Cię przytłacza, a obecne życie nie daje Ci radości, skonsultuj się z psychologiem.

O autorze

Monika Chrapińska-Krupa

Dyrektor Poradni, Psycholog, Diagnosta, Psychoterapeuta, Trener TZA
Monika Chrapińska-Krupa psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pełni funkcję dyrektora w renomowanej poradni "Spokój w Głowie". Jej fascynacja ludzkim umysłem przenosi się również do słowa pisanego, co jest widoczne w jej zaangażowanych i przenikliwych postach. Początki jej pisarskiej ścieżki sięgają kursu copywritingu, który rozpalił w niej pasję do dzielenia się wiedzą. Ta pasja z czasem przekształciła się w kwitnący talent, który obecnie inspiruje czytelników na całym świecie. Regularnie zapraszana jako ekspertka z dziedziny psychologii do programów telewizyjnych, Monika Chrapińska-Krupa w swojej pracy łączy naukową precyzję z empatycznym spojrzeniem na człowieka, nieustannie dążąc do rozsiewania spokoju w ludzkich głowach.
Przeczytaj o autorze

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!